| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak se žije českým maminkám v Austrálii II

 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]
verča
  • 
30.11.2012 12:04:09
Máte naprostou pravdu..také jsme se kdysi odstěhovali z malého města...kde jsme se znali všichni od školy atd...už nikdy bych to podruhé neudělala..zvláště pro ženy jsou takové sociální vazby důležité..tehdy jsem se stěhovala za manželem..dnes bych to obrátila......
verča
  • 
30.11.2012 12:01:16
Víte, kolikrát mne už napadlo, že můj vnuk by se daleko lépe cítil někde na sídlišti, kde by měl i kamarády, než v takovém satelitu..takže vám to věřčím a moc vám to přeju....
29.11.2012 0:11:29
Prisťahovala som sa do Prahy pred 10. rokmi a teraz 4. rok byvame s manzelom vo vlastnom byte v panelaku na Prahe 11. Ak chcete tak je to to ,, Jizni mesto"! Velmi som sa sem bala prist byvat. Nic dobre som o tomto 80 tisicovom sidlisku nepocula. Predtym sme byvali v podnajmoch na Zizkove, Kamyku... Ale tu som stastna. Tiez mame ihriska kazdych 500 metrov. Naozaj su skoro v kazdom vnutrobloku. Deti tu maju vela vyzitia. Posobi tu niekolko materskych centier, herne, Toulcuv dvur, hostivarska prehrada. V zime, ked je sneh si nasadite bezky dole pred vchodom a hybaj na Hostivar! V lete kolo. Je tam voda, takze korculovanie v zime a v lete kupalisko. Teraz stavaju 5 min. od domu komplex s bazenami. Nie je vsetko zadarmo, vstupy sa pohybuju okolo 20 a 30 Kc v materskych centrach. V jednom z nich chodim na AJ za 60,- Kc za hodinu. Mne je tu dobre. Urcite maju v Australii super veci, ale uvedomme si, ze aj u nas to nie je take zle. Ked si len predstavim to komunisticke ihrisko ked som bola mala ja! To sa neda s dnesnymi vobec porovnat. Dnesne decka maju fantasticke moznosti!
Luca83
28.11.2012 11:06:39
Vídáme se občas s jednou mamkou, která je tu taky "náplava" jako já. Ono na malé vesnici s necelými 400 obyvateli, kdy polovinu tvoří důchodci, člověk moc na výběr nemá.
kukuřice
  • 
26.11.2012 18:40:14
Nevíme na jaké pozici Radka pracuje, jako řadová kuchařka by měla samozřejmě menší možnosti než vedoucí školní kuchyně. Jen mě zaujalo, jak schazuje svoji práci.
A že by se ve školních jídelnách vařilo z polotovarů se mi nezdá. Jednak musí školní jídelny dodržovat předpisy, které jim nařizují složení jídla (podíl zeleniny apod.) a chodí jim tam kontroly, jednak vaření z polotovarů vyjde dráž.
Že u nás v jídelně dávají ochucené mléko mě zpočátku také zaujalo, ale neštve mě to, protože moje dítě ho nepije (nechutná mu). Podstatné pro mě je, že si může vybrat ze třech nápojů.
26.11.2012 13:41:33
To asi není jen o Radce, ale o nařízeních shora a kdo nakupuje, do mnoha školek se jídlo dováží, takže děti dostávají ohřívané a na přidání není.
Mě by teda děsně štvalo, že dítěti dávají ochucené mléko. Proč?
26.11.2012 13:39:51
Snad tam nejste přistěhovalci sami? Udělejte si svoji skupinu a je to.
26.11.2012 13:35:37
No, sprosté to je, že školku dotujou z daní manželů, zatímco matka, co se tváří jako samoživitelka, dostane ve školce přednost. Nebo když člověk má trvalé bydliště jinde, protože ho tam, kde žije, mít nemůže, zatímco ti, co tam nežijou, si ho tam můžou dát k babičce, aby ta to měla na vyzvedávání blízko, anebo když jedna žena je těhotná s dalším dítětem, tak jí to starší do školky nevezmou, zatímco druhé, která při zápisu břicho nemá, ano. Tohle NENÍ fér. Proto je férovější dotace míst, která mohou navštěvovat všichni.
Luca83
26.11.2012 9:43:54
Ono je to i mimo satelity. Přistěhovala jsem se za manželem a člověk těžko zapadá, když ty ostatní maminy se znají od malička a na ostatní "přistěhovalce" koukají skrz prsty.
Luca83
26.11.2012 9:41:40
Jinak - těším se na pokračování článku, je hezky a čtivě napsaný ~g~
 Příspěvky 110 z 30 [Dalších 20 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.