| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dědeček v záloze

 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]
Mrňus
2.7.2014 13:57:17
Děkuji a děkuji a děkuji
Pročítám si zpětně články, které mi unikly, to si prostě nesmím nechat ujít. Pokud vyjde kniha, jsem stoprocentní odběratel a to hned několika kusů...
A k těm dědečkům, vidím na svých dětech, speciálně synovi, jak jsou pro něj prarodiče důležití. Děda je téměř nedotknutelná persona a jsem ráda, že tchán ho má rád a věnuje se mu. Za to patří obrovský dík.
Mrňus
2.7.2014 13:56:31
Děkuji a děkuji a děkuji
Pročítám si zpětně články, které mi unikly, to si prostě nesmím nechat ujít. Pokud vyjde kniha, jsem stoprocentní odběratel a to hned několika kusů...
A k těm dědečkům, vidím na svých dětech, speciálně synovi, jak jsou pro něj prarodiče důležití. Děda je téměř nedotknutelná persona a jsem ráda, že tchán ho má rád a věnuje se mu. Za to patří obrovský dík.
1.4.2012 18:39:49
Díky za hezký článek. Připomnělo mi to mého dědu, který byl úžasný. Můj syn bohužel takové štěstí nemá. Ale když tady čtu o "adoptovaných" dědečcích, tak to ještě může přijít. Přála bych to jak synovi, tak mamce :-)
Maya, 11, 5 a bříško
  • 
18.3.2012 10:43:53
Njn... ono těžko říct, jestli je lepší děda špatnej, nebo žádnej...
Moje děti jednoho z dědečků - jednoho toho neoblíbeného - vídají, ale rádi ho nemají a když můžou, tak se mu vyhnou. Dcera ho myslím už nenávidí otevřeně (11 let), protože ji svými řečmi vysloveně provokuje nebo uráží. Syn (6let) se s ním snaží ještě komunikovat, ale je na něm vidět, že mu to dvakrát příjemné není a sám za dědou dobrovolně nejde...
Jaký pro ně má do budoucna takovýhle "dědeček" přínos, to si neodvažuju říct... :-(
Irena2
15.3.2012 22:36:40
Jo, tak přesně takového chování jsem se bála stran dědy (mého tchána) když jsem viděla, jak se chová ke svým starším vnoučatům, dětem od švagrové. A bác-ho během jednoho roku zemřel tchán i můj táta, a máme po dědečcích... Holce jsou 4roky, a malej má čerstvě rok. Dědu-tchána ani nezažil a dědu-taťku už jen popleteného. Moc mě to mrzí.
14.3.2012 9:56:39
Mayo, "adoptovaného" dědečka moc přeju!!~R^
Taky jednoho mám a byl a dodnes je naprosto perfektní.~x~
Ten první bio mi zemřel v mých 5-ti letech (vím, že jsem ho měla moc ráda,bohužel odešel moc brzy), ten druhý zemřel až když jsem byla dospělá, ale byl celou dobu špatně pohyblivý a možná i tím ten kontakt nebyl tak intenzivní, kdo ví...

Můj syn má jen tohoto biodědečka a pak pradědečka (toho mého "adoptovaného") a já mám z toho dost často takový pocit - jako by si toho můj táta moc nevážil, že ho má, skoro mi to přijde - lehce nabyl...nebo já to fakt nechápu...~a~

Přitom synek by na něm visel - úplně to na něm vidím... jenže děda mu spíš škodí a různě ho popichuje a dráždí (jak sám Kubča říká), nikdy ho nepochválí (ale to nechválil ani nás - svoje děti)...

Když o tom s taťkou mluvím, prý to dělá proto, že děti se mají dráždit a prý aby z něj nevyrostla holka... no ~d~~e~~8~
Maya, 11, 5 a bříško
  • 
14.3.2012 8:11:16
Krásný článek... děkuji :-)
Já mám s naším dědečkem (mimochodem - "adoptovaným" dědečkem - babička pořídila) obdobné zkušenosti... Je úžasný, o mého pětiletého se stará někdy i denně - syn je často nemocný. Dokonce s ním jel i do lázní. Klobouk dolů... škoda, že ti dva vlastní dedečkové nefungují ani z desetiny... oni vlastně nefungují vůbec... :-(
Pak ať mi někdo tvrdí, že vlastní krev je vlastní krev... :-(
13.3.2012 20:59:12
Od panv Nagla vždycky velmi ráda čtu, nikdy nezklame, kéž by toho bylo víc! ~;((
13.3.2012 15:26:10
jo, souhlasím, krásný čtení! Děkuji!

Můj taťka by to ale asi nedal - tedy dobrovolně by se do první linie nehlásil
Hlídal synka sám jen 1x - a to před měsícem od rána do odpoledne (mamka musela po úřadech). Sice se tvářil jako že to byla brnkačka, nicméně na otázku, jak to bylo s obědem (synek je nežravec) řekl - " Já jsem žádný problém neměl - oběd nechtěl, ale když jsem řek, že pokud ho nesní, tak babička nepřijede, tak ho slupnul skoro celý..."~8~...
A prý si skoro pořád pouštěli DVD s dinosaury - to oba milujou~2~. Mlaďas se chvíli koukal, pak si chvíli hrál a pak se zase koukal...
Njn, chlapi..~5~
Winky
  • 
13.3.2012 12:58:47
jj, tuhle jsem chtěla pochválit mého tátu, jak to výborně zvládl s mými dětmi když je hlídal, protože se mi zdáli všichni v dobré náladě když jsem si pro dětičky přijela. A děda mi s mírně nepřirozeným úsměvem na tváři odvětil "jo, zvládl jsem to, občas se zaťatou pěstí v kapse".... to už jsem pak návštěvu neprodlužovala a nasáčkovala nás do auta :-) Já vím, že i když vnuky má rád a dokáže si s nimi i hrát, vzít je ven, číst jim a zpívat si s nimi, hlavně má rád svůj klid a hrozně ho drtí pokud se moje "zlatíčka" (fakt jsou docela hodný, většinou) promění v onu "zbraň hromadného ničení" a jejich dupot, chichot a výskání dosahuje hladiny hluku vyšší než otáčení stránek v knížce, je to nápor na jeho nervy. I tak jsem ráda, že ho mám "v záloze" :-)
 Příspěvky 110 z 12 [Dalších 2 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.