| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Co (ne)dělat v krizi?

 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]
taosoba
18.1.2012 17:24:43
Myslím, že to je opravdu výborný článek. Osobně mám pocit,že v naší nechutně konzumní společnosti je něco zatraceně špatně a už se prostě musí něco stát. Nic menšího než krize nás z toho obludného kruhu utrácení a dluhů nemůže vyvést... už jen letošní Vánoce a tržby obchodníků jsou důkazem toho, že žádná krize zatím není a všichni vesele utrácí dál a dál. Ať už na to lidé mají nebo ne. Hlavně jde o to "mít" spoustu drahých darů a ne "být" spokojeně spolu.
Ještě mě napadlo, že jediné odvětví průmyslu, které si udržuje stále stejný růst jsou hračky...takže jsou děti spokojené? Asi sotva, když se polovina manželství rozpadá. Teď to vypadá,že míchám dohromady jablka s hruškama, ale podle mě zhruba o tomhle ten článek byl.
taosoba
18.1.2012 16:58:41
Aha, takže by bylo lepší vzít práci stavařům zimních stadionů a zahradníkům a dát je na vyšší sociální dávky? To bude teda fakt přínos...
Louisa Z.
17.1.2012 21:46:54
Obávám se, že dost lidí už skutečně dojídá vše a obrací každou korunu. Rozhodně znám ve svém okolí několik lidí, které by daly nevímco za to, aby si už konečně našly práci. Každý den odpovídají na stohy pracovních inzerátů a výsledek je, že je ani nepozvou k pohovoru, protože zkrátka nejsou v hlavním proudu (příklad - jedné paní je 53, duchem i pracovními výkony mladá, ale smůla - neumí si padělat rodný list ~7~ky atd.). A dost mě štve, že tyhle lidi, kteří mají zájem o práci, dostanou almužnu místo sociálních dávek a přitom peníze tečou proudem na v krizi dost zbytečné státní zakázky - cyklostezky, nové sportovní haly, květinové plochy atd. Neříkám, že není prima osazovat veřejná prostranství kytičkama - pokud budeme mít ve státním rozpočtu + a slušní lidé dosáhnou na slušné sociální dávky v případě nouze, ale při minusu by měl být stopstav na veškeré zbytné investice. ~q~
susu
  • 
16.1.2012 10:48:12
V hypermarketu nakupuju v rozepnuté nebo vysvlečené bundě. Není to problém.
Cesmína
  • 
15.1.2012 18:21:37
Protože ty nesnášíš svetry, tak si já nejsem schopná nakoupit ~a~. V tomhel vedru se totuiž v obchodech nedá vydržet. Hypermarket vždy jen prosvištím, koupím jen to nejdůležitější.
Mašule dvě děti
  • 
15.1.2012 14:28:15
Tak holka zlatá, na ten chleba s marmeládou u nás už došlo. Ono to ani jinak nejde, když mi týden před mateřskou zbývá v peněžence 20kč. Ale nestěžuji si ještě mám pořád tu marmeládu.
LindaN
13.1.2012 14:52:17
ak chcete vedieť čo je kríza, prečítajte si prosím čenkovej deti od Fraňa Kráľa, prípadne knižku Jano.
http://www.csfd.cz/film/185283-cenkovej-deti/
Pawlla
13.1.2012 9:05:52
Tak já doufám,že nehladoví nikdo.Ale příjde mi to trošku málo na civilizovanou zemi.~Rv
susu
  • 
13.1.2012 8:25:48
:-) Asi jsou obézní, ale už začínají hladovět.:-)
13.1.2012 8:07:31
většina rodin? zatím je většina národa obézní, takže spíš věřím, že hladoví menší část národa.
 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.