| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak předejít vyhoření? Hýčkejte si osobní život

 Příspěvky 110 z 31 [Dalších 21 >>]
cimburčanka
  • 
27.4.2011 2:37:09
Možná to zaměňuješ s prostou únavou, Petře. I když spektrum profesí, kde to hrozí, je široké. Prakticky všude, kde je nutné intenzivně komunikovat s lidmi.
Pawlla
26.4.2011 7:22:53
Nic proti dělníkům~;),ale syndrom vyhoření se opravdu týká pomáhajících profesí,to znamená toho,kdo pracuje s lidmi.Ve zkratce to znamená,že jeho očekávání se nesetkávají s výsledkem.Když to vztáhnu na svou profesi v sociálních službách,pokud budu pracovat se 100% pracovním nasazením a snažit se s klienty něco udělat,budu určitě frustrovaná z toho,že vzhledem k jejich postižení se mi to nedaří a tam může dojít k syndromu vyhoření.Nezpochybňuju,že dělníka jeho práce nemusí bavit,ale tam to není o syndromu vyhoření.
25.4.2011 18:28:01
Přesně tak. Vyhořet může každý, třeba i dělník u pásu. Nevím totiž, co by ho na té práci mělo bavit. Dělat se prostě musí.¨
Můžu argumentovat tak, že když máte v práci takový stres, jděte dělat na linku. Ale to vy ne. Přeci jen, ty výhody jsou fakt super.
Piru
24.4.2011 14:06:10
Chtěla bych poznat učitele, ktrý šel učit kvůli osmi týdnům prázdnin...Já jsem učit chtěla a věnuji se své práci stejně jako každý jiný, kdo ji chce dělat pořádně. Nepřijde mi, že bych dělala méně jen proto, že učitelský úvazek je 22 hodin týdně a o prázdninách mám volno. Mimochodem, nemám, jen je na mě, jestli tu práci udělám ve středu nebo v neděli...
Každý dělá co umí nebo co může, někdo dělá, co chce. Já neschazuji vaše povolání a nesnáším, když někdo schazuje to moje.
Ivulle
  • 
22.4.2011 17:43:43
Bintu,

mě teda překvapilo, že je syndrom vyhoření spojovaný právě s povoláním charakteru "poslání". Já měla zato, že se objevuje všude tam, kde je člověk ze začátku do své práce zapálený a nějak to přepálí, a to může být stejně dobře u učitele jako u advokáta... ?
Tvoje horší já
21.4.2011 22:15:03
Vyhoří lidi, co pracují v tzv. pečujícíh profesích - lékaři, sestry, učitelé, atd. Takže pekaři, dělníci a kuchařky asi ne. Poprvé to prý bylo popsáno u kněží.
petr 45
  • 
21.4.2011 19:38:22
vyhořet může klidně i dělník,pekař,stavař,kuchařka ,pečovatelka,lidi pracující na směny...nevím proč se mluví o učitelech,copak v jíných profesích jsou proti tomu imunní nebo co? at učitelé relaxují o prázdnínách ,mají jich během školního roku až až,normální pracující má jen dovolenou 4 týdny
linda
  • 
21.4.2011 19:30:19
též nechápu a také nevím proč se mluví zas jen o učitelské profesi jako by u jiných prací k vyhoření nemohlo dojít/a nemám ted zrovna na mysli workoholiky/
ALL
20.4.2011 22:32:07
no ano, hygiena je důležitá i ve školách!!! ~y~
Binturongg
20.4.2011 21:38:13
Tante - a já si říkala, kde jsi ~;)
Tak velká gratulace!
A holčičku měj pořád u sebe. Ať to bylo cokoli, vyzkoušela jsem si na synovi, že vymazlit lze všechno - taky jsme měli hororový začátek, dlouhý pobyt v nemocnici a museli jsme odtamtud prchat... ~;)
 Příspěvky 110 z 31 [Dalších 21 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.