| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Horečka: spojenec, ne nepřítel

 Příspěvky 110 z 74 [Dalších 64 >>]
Bonmon
26.4.2012 15:44:02
Febrilní křeče měl syn kamarádky. Ošklivá věc. Nám se to sice naštěstí vyhnulo, ale přiznám se, že taky nevydržím čekat s podáním Nurofenu do 39 nebo kolik tu píšou ostatní. Na to jsem asi moc měkká.
efka1705
25.4.2012 13:48:25
Zrovna u horečky bych homeopatika nepoužila. Vlastně jsem je ještě nikdy nepoužila na nic. Horečku nad 38,5 vždycky srazím léky, jako je Panadol nebo Nurofen. Nebudu riskovat zdraví dítěte. Ale je to jen věc názoru, každý se řídí svými zkušenostmi nebo doporučením.
25.4.2012 8:41:43
Mne homeopatika celkem zajimaji, ale co se tyce horecky, mela bych opravdu strach ji malemu nesrazit. To fakt radsi pouziju overeny Nurofen a vim, ze to bude OK. Kazdopadne homeopatika pomohly kamaradce na ekzem.
Moloko
2.4.2012 13:55:15
ano, ja to taky vim tak. Je to nebezpecne. Nic bych neriskovala. Teplotu prote musis srazit. Navic, dnesni medikamenty jsou super a nam Nurofen zabira perfektne, nastesti.
efka1705
29.3.2012 14:59:43
Febrilní křeče mozek opravdu nepoškozují, ale samotná horečka při 42°C! Takhle mi to řekli, jak záchranář, tak doktor v nemocnici, tak i moje pediatrička. Navíc o tom píšou i na internetu v různých článcích. Můj syn je prodělal a tak jsem se o tom i něco dozvěděla. Je to opravdu strašný zážitek a nikomu bych to nepřála zažít. Navíc syn neměl ani 39 a stalo se mu to. Do té doby jsem podávala pouze Nurofen. Jinak febrilní křeče nevznikají jen z rychlého vzestupu horečky ale i z rychlého sestupu - rychlé ochlazení.
efka1705
29.3.2012 14:37:40
Moje řeč... Člověk má přemýšlet nad tím, jak by se sám cítil v dané situaci, já se také už nad 37 necítím dobře, ale neznamená to, že si začnu hned něco brát. Dávám léky od 38, sobě Paralen, dětem Nurofen nebo Panadol, ale více nám funguje Nurofen.
Moloko
29.3.2012 14:29:08
Moje kamaradka ma syna a ten ma febrlilni krece a tak mu dava NUrofen uz od treba 37,5 a taky diazepam a vobec se ji nedivim, protoze kdyz jste zazily, ajk se vam dite klepe pred ocima a natahuje mu treba tvar a cojavim co, je to hruza.
Jarmisa
28.3.2012 23:19:31
čekat nevydržím. Dávám Nurofen hned a na noc i při 38. Asi jsem srab ale fakt bych to nedala.
17.1.2011 10:50:10
Mohu přidat zkušenosti s mými dětmi 10 a 7 let. Přiznávám, že k lékaři je krom preventivních prohlídek a povinných očkování vozím jen, pokud si už sama nevím rady. Děti dosud nemusely brát antibiotika a já to přisuzuji krom geneticky dobré imunity též mé neochotě je léčit pomocí chemických léků. Horečku snižuji až když děti začnou být "schvácené", což je obvykle kolem 39°- nebo když si stěžují na velké bolesti hlavy. Začínám octovými obklady, mažu tymiánovým krémem a až když horečka neklesá, použiji paracetamol (většinou ho děti v tomto stavu stejně vyzvrací). Prolévám je bylinnými čaji, "dopuji" imuregenem, který se nám velmi osvědčil. Jednou až dvakrát do roka děti "chytnou" virózu nebo chřipku, která je však do týdne pryč a na rozdíl od ostatních dětí v kolektivu se obratem nevrátí. Choroby většinou udeří v období, kdy jsou děti unavené, nevyspalé s nedostatkem pohybu na čerstvém vzduchu. Jen jednou jsme museli přistoupit ke kapkám do uší, abychom "rozkapali" zánět středního ucha, a když pominu zrychlený přesun na pohotovost kvůli silným bolestem břicha, ze kterých se vyklubalo trávení vlastních tuků díky delšímu intervalu v jídle, jsou děti zdravé jako rybky. Pylová a plíšňová alergie u staršího je bohužel nad mé síly, tam se řídíme radou alergoložky a podáváme vakcínu a v pylovém období též antihistaminika.
Elíláma
17.1.2011 8:12:57
když jsem si koupila infračervený teploměr (v akci za 400), nechápala jsem, proč v letáku píšou, že se namá strkat do konečníku a úst (to je jako by to bylo napsané u návodu na TV ovladač) a už to chápu, třeba pro ty, co si úpřečtou článek na rodině ~t~~t~~t~
Můžu se zaptat, jak byste jako měřili teplotu análně bezdotykovým teploměrem??? ~t~~t~ díky, takhle jsem se dlouho nenasmála
 Příspěvky 110 z 74 [Dalších 64 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.