| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem mohla rodit v polích

 Příspěvky 110 z 377 [Dalších 367 >>]
Matylda Hanťa Manťa
12.6.2017 13:12:21
Propíchnutí plodové vody obvykle vede k tomu, že se děťátku začne špatně dařit.....a je to nejčastější důvod k císařskému řezu. Proto se v ČR každým rokem zvyšuje počet císařských řezů....Proto jsem si nenechala vodu píchnout, měla jsem ji až do konce.... Bez vody jsou také mnohem větší bolesti, jak tělo pospíchá....Když je zašlá branka, stačí zatlačit - a voda praskne sama. Hodně štěstí přeji !!!!!
klaros
1.2.2009 21:07:19
Dobrý den, jen bych se ráda zeptala, kde jste rodila, protože podle popisu mi to přijde jako HK????Moc Vám děkuji za odpověď:-))
28.1.2009 16:04:33
To je těžký. Porod je natolik emotivní záležitost, že je těžké objektivně hodnotit průběh. Já jsem dvakrát porodila ve FN Ostrava Poruba, jednou jsem byla na nadstandartu, jednou na normálním pokoji a v obou případech jsem byla maximálně spokojená. Kamarádka rodila asi měsíc po mě a nijak nadšená nebyla. Holt není nad vlastní zkušenost
kreditka
27.1.2009 12:40:59
Právě proto, co se nám stalo v rodině si vážím každého schopného lékaře kterému padnu pod ruce ~x~
Pavča, 2 děti
  • 
26.1.2009 20:14:24
Ano, souhlasím, v nemocnici v Hradci Králové jsem nerodila (bylo to v Náchodě, kde jsem byla většinou spokojená). Ale byla jsem v HK na amniocentéze a následném vyšetření, bylo to v noci, protože mě bylo špatně a necítila pohyby. Lékařka byla otrávená a hrubá. Naštěstí bylo všechno v pořádku.
26.1.2009 17:27:56
Čekanko, mám úplně stejné pocity a to je to už 27 let a 5 dní ~d~
Přeji ti, ať to příště je lepší~x~
Pestrenka
26.1.2009 16:59:49
Cekanko, ~R^~s~~R^

drzím palce a sympatizuji s tvým přístupem přehodnocovat věci, které se staly,
já jsem prvorodička za 10 dní mám termín a od serpna pátrám, hledám, ověřuju...

jestli Tě zajímají "jiná" a přesto odlišná vysvětlení všech těch katastrof ohledně porodu a a těhotenství, pořiď si knihu Henci Goer, Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu...

těch knih příjemných a výborných je daleko víc, věřím, že pokud budeš pátrat, určitě na ně narazíš, tahle mi ale vždy nasytila mou racionální stránku

Držím palce

26.1.2009 16:17:02
drzim Vam palce! a pokud mohu poradit, zkuste dulu (www.duly.cz):o)), je to naprosto nedocenena pomoc~s~
26.1.2009 16:12:27
tak nevim, zda nahodou odesuzujete neco, o cem nemate ani potuchy. Spis bych cekala, ze prave po techto zkusenostech s personalem, nebudete touzit po nicem jinem, nez klidu domova. Ja zeny, doma rodici obdivuji, ne pro hazard, jak pisete, ale pro jejich odvahu. Jen malokdy neni totiz cas se k lekarske pomoci dostat, pokud porodni asistentka nestaci. Navic hamiltonuv hmat nebo protrzeni plodovych obalu nema s porodem, tedy tim prirozenym, moc spolecneho. jde jen o pohodlnost lekaru a touhu vse urychlit a upravit. a prave diky tomu dochazi i k castejsim sekcim...
26.1.2009 16:03:39
Ahoj holky, tématům ohledně dětí a porodů jsem se v posledních letech spíš vyhýbala, ale když se nám po dlouhé době zadařilo, tak jsem nakoukla.
Nejdřív jsem přečetla článek a měla jsem pocit, že to samé bych napsala já před 11 lety! Pak jsem se prokousávala diskusí a pořád mi nějak nedocházelo, co většině vadí na tom posledním odstavci? A pak přišly ty informace o Hamiltonově hmatu, napíchnutí plodové vody, o opakovaném vyšetřování téhož, ale různými lidmi a jak to miminku nemusí dělat dobře, až to může končit císařem. A najednou jsem to všechno viděla úplně jinak, tedy hlavně svůj porod a vše, co jsem si o něm doteď myslela.
Jenom ve zkratce, taky jsem byla velmi mladá s bezproblémovým těhotenstvím. Hamiltonův hmat mi udělal dr. 10 dní před termínem porodu! A to zcela nečekaně, bez upozornění. Sakra to bolelo. Pak to samé ještě zkusil jeho kolega, který se to jednoznačně teprve učil! Já byla v šoku a tak vystreslá, že jsem se nezmohla na nic a ještě jsem jim poděkovala. Ten večer mi začaly kontrakce a před půlnocí jsem skončila v nemocnici, protože byly po 5 a míň minutách. Ale neotvírala jsem se. A to ani po 6 hodinách. Celou dobu mě ještě trápily fakt silné křížové bolesti. Pak se mi s otvíráním snažilo "pomoct" několik různých sestřiček a doktorů a vždy to byla síla. Plodová voda mi praskla ve sprše, takže jsem potom ještě dostala vynadáno, že oni to přece potřebují zkontrolovat. Ale já to opravdu nevěděla. Další 4 hodiny a já pořád otevřená na 3, teď už ale s horečkou přes 39 a úplně grogy. Konečně přišla vizita a já už jenom slyšela primáře, jak říká: Okamžitě na sál. Davídek se narodil v 10:25 a vidět jsem ho mohla až druhý den ve dvě odpoledne. Až doteď jsem ale žila s pocitem, že jsem vděčná za to, že mi císařem zachránili synka, že bych to sama nezvládla. Neúspěch přičítali mé drobné postavě 152/45. Ale po přečtění celé diskuse se prostě nemůžu zbavit pocitu, že to mohlo být všechno úplně jinak a já si porod mohla užít, až by přišel ten pravý čas.
Takže díky, že jste tu ty informace napsaly, já je četla poprvé a jsem za ně opravdu ráda! Tentokrát se budeme s manžou snažit, abychom byli víc připravení, informovaní, abychom si to mohli víc užít a snad to dopadne líp, jako minule...
 Příspěvky 110 z 377 [Dalších 367 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.