| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Věříte na obrázky?

 Příspěvky 110 z 127 [Dalších 117 >>]
Katka Horáková,1 dítě s LMD
  • 
26.1.2009 18:04:55
Rybko mluviti stříbro, mlčeti zlato,vzpomeňte si na to než ta vaše nevymáchaná ústa něco vypustí nebo vyplodí.
romana, niki. elenka
  • 
3.12.2008 13:17:38
rybko, u autisků je dokazano, že nejsou caklí, ale jinak vnímají svět, a často bývají v některých oborech velmi inteligentní až geniální.
takže se uklidni, jen jestli nejseš cáklá spíš ty.
1.12.2008 16:46:38
Macesko, zdravim a dakujem za clanok. Den je hned krajsi.
To je neskutocne, ze Misa ma uz 14.. to je tak davno, co sme ju videli?
1.12.2008 16:39:44
Rybko, neviem, co by som si myslela, keby som take dieta videla vonku a nevedela o nom nic.
Ale nech by som si myslela cokolvek, mozno by som sa vnutri sama pred sebou hanbila a urcite by som jej mame nic take, ako si pisala ty, nepisala.

O autizme nemas ani sajnu... a asi ani netusis, ako sa tu strapnujes.
1.12.2008 8:48:00
Ke komisi a jejich tupým kecům se radši nebudu vyjadřovat (tam pokud člověk nepřinese hlavu pod paží, tak je simulant- jakoby ty peníze dávali ze svého), protože bych si tak max. zvedla tlak...jde mi např. i o to, že jsem se synem na nějakém vyšetření a on má zrovna silnější tiky a lékař nebo zdravotník, kterého by mělo napadnout, že patrně něco není v pořádku a taktně to přejít nebo se zeptat, na něj přede mnou zahučí: "No tak co to děláš?! Chovej se normálně!" Dřív jsem měla chuť se rozplakat...teď jsem vzteklá a dost nepříjemná...Laici poznají a zeptají se a zdravotníci nadávají a někdy mu dokonce z legrace vyhrožují ústavem.
Jinak syn mívá takové stavy jakože s někým pořád rozmouvá a někdy je mimo, hlavně při stresu...lékaři by jej vyhodnotili jako schizofrenika...on si je vědom, že ten "protiva" se kterým mluví nebo na něj křičí je jen v jeho hlavě...sám mi to vysvětluje...on jen prostě musí reagovat na tu ohromnou hromadu myšlenek, které se mu v hlavě honí...mně už to ani nepřijde divné, já vím, že musím počkat a pak se spolu zas normálně bavíme. Takže bych si nikdy nedovolila na jakkoli "postiženého" člověka at je to autista nebo člověk s DMO reagovat nějak infantilně nebo drze, protože to jak se jeví pro svět, nutně nemusí znamenat, že nevnímá své okolí a jeho poznámky vůbec...
  • 
30.11.2008 21:57:02

Stekno, / to je pekný :-)/
moc ti děkuju za odpověď. O nemoci tvýho synka jsem už něco slyšela, ale myslím, že autismus je už profláknutější. Na lékařských komisích nám dokonce říkaj, že autismus je teď v módě a tak nám ho psychiatři dávaj. To víš, chceme bejt moderní. :-) Takže o nepochopení víme svý, to máš pravdu.
Přeju ti pevný nervy, když narazíš na takový "odborníky".
Eva
sára
  • 
30.11.2008 21:39:30
Dobrý den,
sice nejsem autista.Dle psycholožky jsem zcela normální (posuzovala nás s manželem kvůli NRP)a ve své době jsem také vše ukazovala oblíbeným obrázkům a povídala si snimi...Dokonce jsem se před nimi ani nesvlékala...Možná je to jen věkem, a kdyby ne, stejně je to hezké a úžasné
30.11.2008 18:14:41
omlouvám se za omyl ~x~
30.11.2008 18:13:19
Moc vám oběma a vlastně všem maminkám držím palce. Já mám dítě s Touretteovým syndromem (kombinovaná vokální a mnohočetná motorická tiková porucha+ OCD a poruchy pozornosti)...co chci napsat je , že my- jako matky se naučíme s našimi "zvláštními" dětmi žít a milovat je jako nikoho jiného...ale nejtěžší je ten boj s okolím. To je myslím to, co musíme řešit. Vy na obrázky nevěříte, ale přistoupíte na tu hru...za důvěru dcery to přece stojí.Dávno bych se vyrovnala se synovou diagnozou nepotkávat se neustále s tupými, hloupými lidmi a jejich narážkami a pohledy (dokonce i ze stran dr.)...Proto si myslím, je ten život s nějak postiženým dítětem tak těžký...

Asi před rokem jsem viděla pořad o autistech. Nebylo to na české TV...byla tam žena autistka. A popisovala to co se udává v jejím mozku, proč se chová tak jak se chová...byla 9 let na psychiatrické klinice pod velmi silnými léky, protože její psychiatr se ji zeptal, zda slyší hlasy a ona si v duchu pověděla:"Co je to za hloupou otázku jasně, že slyším hlasy. Nejsem přece hluchá."A tak mu popravdě odpověděla, že hlasy slyší, dokonce i více najednou a lékař ji vyhodnotil jako těžkou schizofreničku... Proč jsem si to vybavila..Evi psala jsi o dceři jak nosí sluchátka na uších...ta žena tam popisovala, že její mozek funguje jinak. To co my vnímáme jako zvuky pozadí, náš mozek je vyhodnotí jako nedůležité - např. auta na silnici, nebo zvuk řeky, tak autisté jej slyší velmi silně.. a nedokáží se od něj odpoutat, MŮŽE JE DĚSIT- možná proto dcera sama sebe takhle chrání od těch "křičivých, rušivých" zvuků...To povídání autistické ženy bylo velmi zajímavé...dodnes se s autismem potýká a má problémy se soustředěním, ale vychovala 3 děti. Jezdí po světě a pomáhá rodičům autistických dětí, aby pochopili co se to vlastně s jejich dětmi děje...Já vím, že u některých je i určitý stupeň retardace apod. ,ale bylo zajímavé vidět, že nejvíc škody napácháme tím nepochopením...možná jen něco neumí vyjádřit jako my ...
Proto pozdravujte svoje dcery a... JÁ VĚŘÍM NA OBRÁZKY~s~
štěpánka
  • 
30.11.2008 18:12:12
Co mi to podsouváš, Libiku? Já jsem napsala, jakou mám o s o b n í zkušenost, z toho co jsem zažila, slyšela, co mi kdo vyprávěl. To přece nijak nesouvisí s tím, že jsem učitelka? Nebo učitelky nesmějí mít své názory? Kromě toho se mi můj příspěvek zdá celkem smířlivý, takže mě ta tvoje reakce připadá trochu vedle.
Navíc, tohle děti ve škole přece nikdo nenaučí. To si musejí "okoukat" - když vidím, jaký jim dávají obrázek média, některé skupiny obyvatel a také některé rodiny...
Ve škole jim pak musí být nabídnutý co objektivnější pohled, nejlépe ze všech stran.
Věř mi, že při matematice s nimi žádné své o s o b n í pocity ohledně antisemitismu, náboženství, apod ani neprobírám ani nevnucuji.....
 Příspěvky 110 z 127 [Dalších 117 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.