| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ubrečená Lucinka

 Příspěvky 110 z 222 [Dalších 212 >>]
20.3.2010 17:45:10
Libiku jde vidět, že ať jsi článek četla či ne a odpovídáš na něco o čem tedy ani nemáš páru, jsi totálně vymaštěná kráva.
9.10.2008 14:25:08
Tak jak jste dopadly na rhb a co ta sevřená chodidla??? Co to znamená?
  • 
23.8.2008 22:57:38
Ahoj všichni,koho můj článek zaujal a kdo máte třeba podobný problém. Ve zkratce tedy jak to u nás teď vypadá.Lucince je 10 měsíců a jeden týden a vše se dost zlepšilo.Před pár dny začala místo plazení, kdy vše táhla jen ručičkama a jednou nohou se odstrkovala, lézt.Taky si už asi týden sama sedne a když chce něco, co je nahoře, tak jde na kolínka a začíná se pokoušet postavit. Nicméně stále řeší jakýkoliv problém, nepohodlí či špatnou náladu brečením.Jsou dny, kdy je jako sluníčko, ale i dny, kdy když ji nechováme tak hodně probrečí.Když jsme doma, tak je to většinou dobré, ale když jsme v cizím prostředí, tak beze mne pláče a to i když mne vidí a jsem kousek od ní. Často se ráno probudí a když ji ve vteřině nevezmu do náruče,tak začne brečet. Když má hodně podnětů, tak je to dobré a to na mne i na nějakou dobu zapomene. Jinak jdeme příští týden na rehabilitaci, protože se mě ani doktorce nelíbí, že má velmi často sevřená chodidla, tak jak to mají novorozeňata. Toto sevření měla prakticky celých 6 měsíců v období neustálého pláče. Co mne také docela udivuje je fakt, že často spí jen jednou denně a to zhruba 1,5 hodiny.Jsem opravdu zvědavá, jaký typ člověka se z Lucinky vyklube.
  • 
10.8.2008 20:29:41
Už je to docela dlouho, co mi moje starší dcerka přpravila velmi krušné chvilky. Stále mi je občas připravuje, ale nyní jsem na ně docela zvyklá. Opravdu jsem si svoji první mateřskou dovolenou neužila. Nebyla jsem na to neustálé řvaní připravená. Nikdo mi nepomohl. Domácnost stála Manžel by radši ani nechodil domů. Také byl bezradný. Nechci se příliš rozepisovat, je toho opravdu hodně k napsání.Chci tě povzbudit. Situace se zlepšovala v momentě, kdy s námi Anička začla lépe a lépe komunikovat. Nyní má 3,5 roku. Stále je hlučná. Dokáže mluvit celý den. Má z toho uzlíky na hlasivkách. Je velice svéhlavá a vznětlivá. Často řešíme nějaké konflikty. Nerada takhle škatuluji své děti, ale chci ti ji lépe přiblížit. Je velice zvídavá a bystá. Myslím si, že to sama se sebou nemá lehké. Všechny emoce s ní zmítají. Je hodně impulsivní. Problémy ve školce nemá, je velice společenská a z kolektivu nijak nevybočuje. Konkrétní rada není. Děti potřebují lásku a pochopení. Ve stavu vyčerpání, jaké si já pamatuji, bylo obé téměř nemožné. Vydrž! Bude se to zlepšovat. Trochu si zvykneš a naučíš se, jak na ni.
Marla
  • 
30.7.2008 20:43:08
Ahoj Leni,
těžko říct čím to brečení je. U nás to bylo v omezení, které malý cítil a pravděpodobně z neschopnosti se s námi jasně domluvit. Přesně v 6m začal sedět a za 3 dny už začal dělat stojky a chodit za ruce. Trnula jsem hrůzou, jaký to bude mít dopad na jeho tělesný vývoj, ale když chodil byl úžasně šťastný a hlavně...NESKUČEL! Dneska mu je 2 a půl, krásně mluví, správně používá časy, tvoří složitá souvětí, zpívá víc jak 20 různých písniček včetně Kapitána Korkorána od Buriana a Písniček od Wericha, o říkadlech ani nemluvím. Neříkám to proto, že se chci chlubit, ale pro ilustraci. Když se mu něco nelíbí, ptám se co ho rozlobilo a on mi to řekne a většinou se vše vyjasní a předejde dalšímu pláči. Z toho usuzuju, že jeho pláč plynul z neschopnosti se s námi domluvit. Když k tomu přičtu, že je hodně silná osobnost, dává mi to smysl. U Tebe je situace jiná, protože máš děti 2. Nedávno jsem překvapeně četla, že kňourání nebo pláč je forma agrese u dětí tohoto věku, něco je rozlobí a oni to neumí zvládnout. Malá si musí v rodině uhájit pozici a má to o dost těžší, protože starší sourozenec je dovednější. Z vlastní zkušenosti vím, že nejhorší jsou ty večerní výčitky;(( Pomohlo mi říct si, že jsem dělala co mohla, že mám nárok být unavená a nenechat si vše líbit a nemusím vše zvládat. A že to tak je. Kupodivu to malý nějak vycítil a přestal víc provokovat a vytáčet mě, aby si znovu otestoval, kde jsou hranice, a jestli to stále platí.
Moc Ti držím palce, ať máš hodně sil vše zvládnout a pokud Ti to pomůže, vzpomeň si na Matějčka, ten říkal, že je přirozené dítě plácnout, když si zaslouží, důležité je, aby plácnutí přišlo od toho, kdo se o něj stará a má ho rád a počet mazlení musí převyšovat počet plácnutí. A do toho se vejdeš, ne?;)
Marla
PS. Kočka mladé taky ťafne, když už je toho na ni moc... tak proč by to u nás mělo být jiné.
28.7.2008 21:32:46
Ahoj,
akorat hledam na netu, co delat s tim nasim malym tyranem a nachazim clanek, ktery jako bych snad psala sama. Jediny rozdil, nase Anicka se stala tyrankou az asi od 4. mesice a stale se to zhorsuje.
Nyni je to tak, ze nemohu ani na zachod, proste jakmile vstanu ze zeme, zacne histerak.. bohuzel se pridaly vypadky dechu pri velkem kriku, tzn. modrani aj.. Vybreceni neuznavam, ale musela jsem zkusit, nekdy zkusim znovu a vzdykcy zjistim, ze nejen ze je to k nicemu, ale ze se citim tak provinile, ze to pak male i velke nekolik dnu vynahrazuji :).

Proc ale pisu, rady typu, ze ma mit "tyrana" furt u sebe a pritom se i starat o domacnost a starsi ditko, delat veci spolecne, jedno drzet v naruci a druhemu cist... jsou zkreslene a nejdou vyuzit, tedy ne moc casto.... Nelze to. Jsme lide, nejsme roboti, trpelivost, dobra nalada i energie ma sve meze.. nekde ji musime cerpat... Je to obtizne, energie behem dne ubiha, kdyz obe deti breci, domacnost vola, specha se.. clovek se vycerpa a spatne se pak znovu naleza...

Nase mala tyranka je motoricky na tom velmi dobre, v necelych deseti mesicich chodi kolem nabytku ci za odstrkovadlem... takze tam ta spojitost neni. Spis to vidim v sourozenecke konstelaci (musi se poprat o svoje misto), strach z rychlosti pohybu (starsi sourozenec okolo pobiha, matka nestiha, pobiha sem a tam, aby uvarila atd., male sedici dite se citi nepohyblive a pomale) a take samozrejme v tepmeramentu atd.

Cetla jsem nyni, ze prave v obdobi mezi 7-10 mesicem si dite vytvari zakladni duveru v ostatni lidi, ale i samo v sebe, proto bychom mu meli vytvorit harmonicke prostredi a jeho duveru nezklamat.. sakrys to je tak obtizny ukol..

Nam vsem moc drzim palce, aby se s malych tyranu staly velke stastne deti :o)

TAky to tak mate ? Vecer, kdyz deti usnou, najednou litujete kazdeho zamraceni, kriku, vynadani, ci placnuti pres zadek a mate chut je vzbudit a vynahradit jim vasi spatnou naladu tohoto dne ? Prave to tak citim... je to hruza ;((
28.7.2008 21:31:31
Ahoj,
akorat hledam na netu, co delat s tim nasim malym tyranem a nachazim clanek, ktery jako bych snad psala sama. Jediny rozdil, nase Anicka se stala tyrankou az asi od 4. mesice a stale se to zhorsuje.
Nyni je to tak, ze nemohu ani na zachod, proste jakmile vstanu ze zeme, zacne histerak.. bohuzel se pridaly vypadky dechu pri velkem kriku, tzn. modrani aj.. Vybreceni neuznavam, ale musela jsem zkusit, nekdy zkusim znovu a vzdykcy zjistim, ze nejen ze je to k nicemu, ale ze se citim tak provinile, ze to pak male i velke nekolik dnu vynahrazuji :).

Proc ale pisu, rady typu, ze ma mit "tyrana" furt u sebe a pritom se i starat o domacnost a starsi ditko, delat veci spolecne, jedno drzet v naruci a druhemu cist... jsou zkreslene a nejdou vyuzit, tedy ne moc casto.... Nelze to. Jsme lide, nejsme roboti, trpelivost, dobra nalada i energie ma sve meze.. nekde ji musime cerpat... Je to obtizne, energie behem dne ubiha, kdyz obe deti breci, domacnost vola, specha se.. clovek se vycerpa a spatne se pak znovu naleza...

Nase mala tyranka je motoricky na tom velmi dobre, v necelych deseti mesicich chodi kolem nabytku ci za odstrkovadlem... takze tam ta spojitost neni. Spis to vidim v sourozenecke konstelaci (musi se poprat o svoje misto), strach z rychlosti pohybu (starsi sourozenec okolo pobiha, matka nestiha, pobiha sem a tam, aby uvarila atd., male sedici dite se citi nepohyblive a pomale) a take samozrejme v tepmeramentu atd.

Cetla jsem nyni, ze prave v obdobi mezi 7-10 mesicem si dite vytvari zakladni duveru v ostatni lidi, ale i samo v sebe, proto bychom mu meli vytvorit harmonicke prostredi a jeho duveru nezklamat.. sakrys to je tak obtizny ukol..

Nam vsem moc drzim palce, aby se s malych tyranu staly velke stastne deti :o)

TAky to tak mate ? Vecer, kdyz deti usnou, najednou litujete kazdeho zamraceni, kriku, vynadani, ci placnuti pres zadek a mate chut je vzbudit a vynahradit jim vasi spatnou naladu tohoto dne ? Prave to tak citim... je to hruza ;((
Marla
  • 
20.7.2008 0:03:41
Milá Deniso,
zažila jsem si s malým podobnou situaci, u nás naštěstí trvalo nejhorší období asi 7 měsíců. Bylo to úplně jak popisuješ, navíc malý měl a má strašně silný hlas, takže už v porodnici přeřval všechny mimina. Hodně jsem přemýšlela co jsem udělala špatně, proč tak plakal, ale na nic zásadního jsem nepřišla. Byl zdravý, a pokud nebyl u prsa nebo chvilku nespal, řval a nic mezi tím. Když jsem ho chovala, odstrkoval se ode mě co síly měl. Byla jsem klidná, brala jsem to jako výzvu, že jednou to musí přestat a oba to spolu zvládnem. Ale bylo to období temna, kdy díky obrovské únavě z nevyspání jsem fungovala v jiném časoprostoru, stíral se mi rozdíl mezi dnem a nocí, protože nejdelší interval mezi kojením byl 2h ve dne v noci a po každým kojení následoval řev a 15min skákání s miminem, aby uslo na hoďku a půl v lepším případě. Nakonec se vyloupl do klidného a pohodového batolete, je moc šikovný a mentálně hodně napřed. Myslím, že ho štvala jeho fyzická nemohoucnost, jak začal sedět, okamžitě se začal stavět (chodil v 10.5 měsících) a zároveň ustával jeho pláč. Ovšem pořád je mamák a má tendence vynucovat si kňouráním. Prostě zjistil, že to na nás fungovalo a tak zkouší pokračovat dál. Je mistr v předvádění bolestných a ublíženeckých grimas. Postupně se ho snažíme upozorňovat, že takhle to s námi nepůjde. Taky si myslím, že ho bavilo s námi manipulovat, má tendence "šéfovat", občas si děláme legraci, že je rozenej klausík. I když už jsou to 2 roky, stále mám pachuť na jazyku při vzpomínce na tohle období. Uvažuji o druhém, vždycky jsem chtěla děti 3, ale v hlavě mi bliká varovná kontrolka :) Odmítám si myslet, že jsem byla špatnou mámou nebo věci dělala špatně, v té chvíli jsem věci dělala jak nejlépe jsem uměla a věřím, že jsi na tom stejně. Prostě některé dětičky si věci musí složitěji odžít a žádná z nás nemůže vědět, jestli se jí podaří tohle "dobrodružství" zažít nebo bude mít kliku a mine jí to. Z mé zkušenosti vím, že mě to neskutečně posílilo, sáhla jsem si na dno svých sil. A kdybych věděla co přijde, šla bych do toho znovu. Přeji Ti, aby jsi vše dobře zvládla, našla dostatek psychických i fyzických sil, a když budeš chtít, napiš na mejl.
Marla
Kaččka
13.7.2008 14:34:40
Milá Deniso S., dokážu si představit jak se cítíte, sama jsem podobnou situací prošla.
Když bylo mému prvnímu synovi 2 roky, narodil se nám druhý. Naprosto skvělé pohodové miminko, jenže po několika dnech po příchodu z porodnice začal být náš Tomik více plačtivý a postupně se jeho plačtivost zvyšovala a intenzita byla taková, že jsem vždy měla strach, co se mu stalo.Když jsem mohla, nosila jsem ho v šátku,chovala ho... vařila jsem a držela ho druhou rukou v náručí, když jsem potřebovala např. slít brambory - tedy obě ruce a položila jsem ho strhl se obrovský křik. Vše dosáhlo vrcholu kolem 4-5. měsíce, kdy těžce nesl jakýkoliv můj odchod (do obchodu, na cvičení se starším synem...)POzději byl schopen aspoň chvíli vydržet pouze s tatínkem (nic jiného mu nezbylo).
Nespal. Když usnul přes den, tak vydržel max. 1/2 hodiny dopoledne i odpol., v noci se budil často, po půlnoci po hodině,od 3 hodin po půlhodině, někdy poplakával třeba od 4,30 do 6 do rána, pak nachvíli usnul.Jenže to už vstával zase starší syn.Byla jsem úplně vyčerpaná a strašně nevyspalá i přesto, že jsem k postýlce v noci nevstávala a Tomika jsem měla u sebe v posteli( většinou se sám na mě úplně namáčknul, někdy ho to uklidnilo k ránu už většinou ne).Nebudu dál popisovat podrobnosti, zkrátka po několika měsících jsem se odhodlala a navštívila paní doktorku - homeopatku. Ta si nechala dopodrobna vylíčit okolnosti těhotenství, porodu, Tomikových zvyklostí, kdy a jak pláče a jiných jeho projevů a chování (co se tak dají u 11 měsíčního dítěte posoudit) a doporučila mi pro něj homeopatický lék. Situace se zklidňovala postupně, nejdříve byl méňe plačtivý přes den a SPAL 1-1,5 hodiny 2x denně !!! jak úžasné po těch měsících křiku. A pak se vylepšil i noční spánek. Cca po 14 dnech od podání léku jsem najednou zase zjistila,jaké to je spát 2 více hodin v kuse. Tomik prospí většinou noc ve své postýlce, vstávám k němu tak 1-2x, Mám doma spokojenýho, veselýho a odpočinutýho Tomíka a ten zase zrovna takovou maminku. :)
S přáním spokojených dětí Kaččka
  • 
13.7.2008 14:17:54
Před 7 lety se mi narodila holčička. Plakala podobným způsobem, jak popisuje autorka článku. Nikdo mi nepomohl, nikdo neporadil. Situace byla pro mě velmi zoufalá, aspoň takovouhle diskusi kdybych si tenkrát mohla přečíst - že v tom nejsem sama, že se to stává. Z dcery se stala tišší přemýšlivá holčička, inteligenčně je mírně nadprůměrná (to píšu kvůli zmínkám o autismu). Bohužel, mě tahle zkušenost stála rok života v depresi (měla jsem i obavu, abych jí neublížila), a náš vztah s dcerou je trochu narušený (porovnávám podle mladší dcery).
Ani dneska nevím, co poradit - jen, že to přejde, a dělejte cokoliv, co pomůže, bez ohledu na názor kohokoliv.
 Příspěvky 110 z 222 [Dalších 212 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.