| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vstup do života

 Příspěvky 110 z 896 [Dalších 886 >>]
7.7.2008 11:58:38
Campari, možná vnímáš cizinčin projev jako arogantní, nenapadlo tě, že to může být způsobeno tím, že čeština není její mateřský jazyk? Je to poměrně častý jev, že psaný text získá nepříjemný nádech i když obsah je zcela citově nezabarvený. Navíc speciálně u cizinky je tato skutečnost bohatě vyvážena jejími znalostmi a trpělivostí s jakou je schopna dokola vysvětlovatR^.
Campari
7.7.2008 1:29:31
Fajn odpověď :o))

Chytrá, vtipná a neuráží.
Campari
7.7.2008 1:08:29
Naprosto souhlasím a souhlasím i s většinou názorů cizinky, jen mi vadí ten arogantní projev. A pokud to vadí mě, která má stejný názor, určitě sprostými útoky nepřesvědčí své oponenty. Takže našemu společnému názoru škodí.

Nejde mi o nějaké - ňuňuňu, lidičky, mám vás všechny ráda. Stačila by elementární slušnost. Jenže pokud se někdo chová podobně, tak buď schválně, s čímž se dá těžko něco dělat, nebo nevědomky a s tím se něco mělo dělat už v jeho dětství.
Campari
7.7.2008 0:54:51
V každém případě se potkám raději s naivní milou Luckou než s realistickou sprostou cizinkou. Lucka bude mít šanci se své naivity zbavit, jestli jde totéž udělat s neurvalostí, nevím, nevím ...
Campari
7.7.2008 0:44:55
Vždy mne fascinuje arogantnost ubožáků. Jako když někdo s projevem "cizinky" posuzuje negramotnost jiných :o))
17.6.2008 23:26:29
... asi fakt lepší ta moje zkušenost...
... mamka zažila něco podobnýho, když čekala mě... to zas bylo o plavkách...

asi že nejsem zvyklá, odkojená totalitním zdravotnictvím (v dětství jsem byla v nemocnici skoro pořád) mi ten lidský způsob připadá divný...

ale na tohle si člověk zvyká rád:)
17.6.2008 12:05:39
vím, co prožíváš, také jsem v rámci praxe sloužila na novorozencích, jsem ráda, že jsi z této práce nadšená, to je předpoklad k tomu, aby se z tebe stala dobrá a citlivá sestra, do prpblematik,y porodnictví jsi teprve lehce nakoukla, čeká tě ještě dlouhá cesta poznávání tohho oboru, přeji ti, abys měla chut se stát respektující sestrou a ne rutinní pracovnicí. bohužel české porodnictví je nerespektující. Vydrž.
16.6.2008 23:24:50
No to nevím, jestli si umíš představit opak.
L.P. 1988 ženské divné stvoření neurčitého věku a nejasné šarže, unylého hlasu, které nesníží oko k tvému, mluví výhradně na sestru a v momentě, kdy ti vyháčkuje plodovku jí například sděluje, že koupila synovi nový brusle, paráádička.:-©
16.6.2008 23:18:29
..no, víš, s tou anonymitou.. asi jak komu to vadí, já rodila v Podolí a nemůžu si mmch. vynachválit,... a až jsem si říkala, že by nemuseli být tak zdvořilí - přišli se mne zeptat, jesli se může přijít podívat medik a zkontrolovat, jestli a jak se otevírám (nebo spíš neotevírám)... no a pro mne nastala tedy dost kuriozní situace - představil se, podali jsme si ruku (mezi mýma rozkročenýma nohama), pak si vzal rukavici a kontroloval...
asi jsem divná, ale ani se snad představovat nemusel...navíc mi přišlo, že jemu je to trapný stejně tak, jako mně...
já beru doktory v nemocnici při akci spíš přes to odborno, tedy jako "něco nutného k uzdravení" samozřejmě že jsem ráda, když vím, že je to Dr. Novák, ale konkrétně u toho porodu mi bylo v celku fuk, jak se kdo jmenuje, hlavně aby bylo všechno v pořádku a konečně přestaly ty šílené neutuchající bolesti-měla jsem křížáky a nějak jsem pořád nepochopila, jak někdo může mezi kontrakcema spát, já nemohla nic, ani sedět, ani stát...
takže asi tak...myslím, že pokud je někdo milý, vlídný a vstřícný, nezáleží na tom, jestli se jmenuje Hugo nebo Bonifác a jestli se mi představí,nebo ne, hlavní je, aby byl tam, kde je ho třeba...
16.6.2008 22:15:56
Sylvie, já bych řekla, že když se dva dospělí, svéprávní lidi mezi sebou domluví, že si občas nařežou, tak tím žádný zákon neporušují :)

Jistě, že tím žádný zákon neporušují. Ale pointa je, že jejich chování nelze brát jako normu a pokud se pokud jeden dospělec zmlátí druhého proti jeho vůli, je potřeba to kvalifikovat jako porušení zákona a podle toho jednat.

Neboli - je možné, že někteří lidé nestojí o to, aby sami za sebe rozhodovali u lékaře. Ovšem kvůli těmto lidem nelze upírat toto právo těm ostatním, kteří sami o sobě (v souladu se zákonem) rozhodovat chtějí.
 Příspěvky 110 z 896 [Dalších 886 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.