| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Kdy žádat odklad školní docházky

 Příspěvky 110 z 96 [Dalších 86 >>]
21.4.2013 14:38:22
Váháte-li nad odkladem školní docházky, přijďte 6. května 2013 na přednášku Školní zralost, školní připravenost. Adresa: EEG Biofeedback, Nám. Interbrigády 4, Praha 6. Začátek: 17hod. Cena 100,-. Kontakt: PhDr. Trčková 737629594, přednáší Mgr. Vlasta Dubinová spec. pedagog, psychoped. Přednášku najdete v Akcích pro rodiče.
Alik076
26.3.2010 22:44:55
Pokud si narozená v polovině září nejedná se o odklad školní docházky. Do školy mohou nastoupit děti, které k 31.8. dovrší 6 let. Pokud ti bylo 6 let až o dva týdny později, tak v 5ti tě prostě vzít nemohli.
  • 
12.1.2010 21:18:58
Dobrý den,
zamyšlení nad tím, jak to vypadá ve třídách kde polovina dětí je o rok starší než děti, které nastoupí ve svých šesti letech mi velice oslovilo. Mám totiž syna ve třetí třídě, který je drobného vzrůstu, ve školce byl šikovný, vše zvládal, neměla jsem důvad ani mi nikdo nedoporušoval odklad. Ale narazili jsme na paní učitelku, která jede s učivem podle nejlepších žáků ve škole a to je potom průšvih. Prostě nestíháme. Musíme se hodně učit doma, dodělávat věci, které ve škole nestihl apod. Když nyní čtu Vaše poznatky a zamyšlení nad tím, jestli dát odklad, či ne, sama si říkám, že bych mu ho nyní určitě dala, a mohlo by být vše jinak.
Nyní řeším stejný problém s druhým synem a po naší zkušenosti už se nerozmýšlím. Dětem vůbec nic neuteče, spíše naopak, a možná , že v těch 16 letech, až budou vycházet, budou určitě zralejší i na další rozhodnutí, kam dál :-)))
Milada.
28.6.2009 13:16:19
Lído,

ano, Tvůj a můj kluk, to je ten správný příklad - můj je ten výrostek v primě, co všechny šikanuje a Tvůj bude asi "podměrečnej", zcela jistě šikanovanej kvartán! A bejby, abys byla v obraze - Lídy a můj syn jsou od sebe věkově asi o 3 měsíce ~j~
28.6.2009 13:08:04
Milado, přesně tak. Taky mám jedno z dětí s odkladem, dvě normálně a jedno předčasně.

~;) Nojo, my to máme ještě lepší, co? Když naši kluci jsou od sebe čtvrt roku, ale jeden končí primu a druhej kvartu ~t~
Milada.
28.6.2009 13:06:03
Lído,
přesně tak. Bejby si plete pojmy. Pokud si dobře pamatuji ze včera, tak její dítě šlo o rok do školy dříve. Dítě její kamarádky dostalo OŠD. Pak samozřejmě může jít jedno dítě do třetí a druhé do první třídy.


A jinak jsem ještě přemýšlela o tom líném rodiči, co tu bejby včera psala. Zjistila jsem, že se vlastně nemám kam zařadit~a~, když mi jedno dítě šlo s odkladem a druhé šlo do školy normálně. Tak jsem línej rodič nebo ne? ~d~~d~
28.6.2009 12:59:54
Bejby, to ale není odklad, když jde podzimní dítě do školy v necelých sedmi letech. Není to "o rok později". Kapánek si pleteš pojmy.
bejby
  • 
28.6.2009 12:58:43
He he...to jsem si taky vzpoměla na kamarádčiného syna...asi se ten cvik používá dodnes...ukáže, jak je dítě nevyzrálé...to je fakt vtipné a v dnešní době to snad už ani nemůže být normální zohledňovat. :-D OSD by měl být opravdu jen z opodstatněných důvodů. Já osobně před 25 lety jsem šla o rok později (jsem v listopadu) a nikdo to neřešil. Teď se to prostě probírá horem spodem....že by byly děti chytřejší? Nebo ne? Téma přístup rodičů k dětem před 30 lety by bylo třeba i úsměvné.
Petra
  • 
14.2.2009 10:53:49
Přesně cítím to samé co vy,potřebuji radu ,jestli dát odklad či né,na zápisu mi řekli ,že je moc šikovný,jenom měl nakresleného hlavonožce a to se prý spraví a je dost drobný ,ale o školu má zájem.Je to pro mě taky nejtěžší situace a rozhodnutí ,kterého nechci litovat.
Dana Hermankova, 2 deti
  • 
9.2.2009 20:12:19
Dobry den, nevim zda k OSD potrebuju vyjadreni psychologa a pediatra, nebo se muzu rozhodnout sama.
Vite o tom nekdo neco?
Diky Dana H.
 Příspěvky 110 z 96 [Dalších 86 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.