| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Neprovdaná matka a její práva a nároky – určení rodičovství

 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]
  • 
20.10.2017 0:43:19
Další informace o právní úpravě k otcovství najdete zde - https://www.genomia.cz/cz/otcovstvi-pravni-uprava
  • 
22.7.2017 9:11:35
Proč není povinné určení DNA narozených dětí, stejně jako se určuje krevní skupina. Předešlo by se možným soudním tahanicím při určování otcovství. (Pochopitelně při vůli obou rodičů být nemusí) A navíc, DNA by stejně mělo být povinně ze zákona přikládáno při rozsudcích o určení alimentů jako důkaz. A u delších manželství pak nechť je na vůli otce podporovat již citově závislé dítě. Něco podobného mají dnes již Němci, kde prokázané - neprokázané otcovství lze prověřovat právně po celý život zůčastněných..
Ivetka63
4.3.2012 14:49:07
Dobrý den, přítel má pětiletého syna s bývalou přítelkyní. Je zapsán v rodném listě jako otec, platí výživné 4000 Kč, které je soudně určené. Nyní zjistil, podle testů DNA, že není biologickým otcem svého syna. Jak dále postupovat? Chce se se synem i nadále stýkat, ale nechce platit přítelkyni výživné, ale chce ho synovi ukládat na spořící účet.
Megemi
  • 
3.9.2009 23:48:15
paltební povinnost přejde na vaše rodiče...
12.4.2009 22:48:25
Dobrý den...
nevím, zda se sem ještě díváte, ale i pro jiné..
Mám téměř 8-mi měsíčního syna a otce neznámého...(úředně)
K rodičovskému příspěvku pobírám přídavek na dítě a sociální příspěvek, o který se žádá každé 3 měsíce+dokazování příjmů...dále se pozeptejte na příspěvek na bydlení a na odboru péče o rodinu o příspěvek v hmotné nouzi, popř. doplatek do životního minima, v případě, že rodičák činí např. 3800, což se mě bude týkat po dovršení 21 měsíců mého syna...
  • 
28.5.2008 23:42:12
ZDRAVÍM A ZÁROVEŇ MOC PROSÍM O POMOC!
MÁM ÚPLNĚ STEJNÝ DOTAZ, NEBOŤ JSEM SAMA V TÉTO SITUACI A NIKDE JSEM SE ŽÁDNOU JASNOU ODPOVĚĎ NEDOČETLA. CHCI VÁS MOC POPROSIT, JESTLI JSTE UŽ NĚCO "VYPÁTRALA", ZDA-LI BYSTE I MĚ MOHLA POSYKTNOUT CENNÉ INFORMACE, TŘEBA E-MAILEM, NEBO PŘEPOSLAT ODPOVĚĎ, POKUD VÁM JE TŘEBA TADY NĚKDO TADY NAPSAL A JÁ JSEM JE JEN NENAŠLA. JE NÁS VÍC A MUSÍME SI POMÁHAT. PŘEDEM MOC DĚKUJI! JANINA
E-MAIL: TomJanina1@seznam.cz~s~
Jana Brizova
  • 
2.3.2008 13:44:24
Cetlas ty kravo co ta pani psala? Psala totiz -že do porodu nemá smysl o cokoli žádat- a ty chces delat test DNA pred porodem?
aaaaa
12.2.2008 6:05:10
Ahoj. Nazívat tu holku kurvou mě připadá hloupé, ale chápu, že se zlobíš. Pokud tvůj přítel nechce uznat otcovství dobrovolně, což by byl blázen, bylo by nejlepší počkat až se dítě narodí a udělat testy DNA po dohodě s matkou. Pokud to dá matka k soudu, stejně se testy dělat budou. Zatím jí nic platit nemusí. Ať vám to dobře dopadne. aaaaa
ZuzkaH
  • 
4.2.2008 10:23:31
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat a poradit, pokud míte někdo podobné zkušenosti. Přítel má z minulého vztahu dítě. Není však zapsán v rodném listě, dává však své bývalé přítelkyni každý měsíc dohodnuté výživné. Skoro každý víkend si ho bereme k sobě. Takže zájem o dítě má. Po posledních výhruškách a nesrovnalostech se chce pro jistotu nechat zapsat do rodného listu svého dítěte s přepsáním příjmení a nechat si vyměřit výši výživného soudem. Co je k tomu potřeba? Budou se muset dělat testy odcovství?Jsou třeba právníci? Děkuji moc za odpovědi
monika
  • 
3.1.2008 19:26:07
no jo, a tím chceš říct jako co??? Mám přítele kterej se vyspal s jednou holkou ještě před tim než jsme spolu začali chodit. Ona byla panna, oba byli trochu opilí a vyspali se spolu, musim podotknout že s kondomem. Najednou mu za čtyři měsíce volal soused jak zaslechl o tom že čeká s údajnou slečnou dítě....můj přítel tomu nemohl věřit, použil přece ochranu. Tak to moc neřešil, hold vesnický drby, ale když se to dozvěděl od dalších lidí tak mu to nedalo a údajné těhotné slečny se jel zeptat. A ta mu řekla že je ve čtvrtom měsíci těhotenství s nim. Takže dozvědět se po čtyřech měsících že máte někde možná dítě, je dost divné. To snad ta holka nepoznala že nemá 4 měsíce menstruaci? proč to řekne až po 4měsících když už není možná ani velká interupce? a to neni všechno, ač přes velké snažení mého přítele to nějak řešit, se dívčině snažil dovolat, psal smsky. Na nic upozorňuju na NIC mu neodpovídala, mu teď napsala (jelikož je v osmém měsíci) "no tak se to malé brzo narodí co s tim budeme dělat"? no jak oco se dá v osmom měsíci asi tak řešit.....leda alimenty. Takže pánové tohle je taky pohled z ženské strany, že ženský dokážou být taky pěkný kur.... Peníze hold berou všechny
Kdyžtak mi pište na meil potřebovala bych ještě s něčim poradit, co si ta holka může dovolit a co ne, a co by třeba mohla požadovat. Je to akutní to dítě se má do měsíce narodit
muj meil je alex.taylor@email.cz
 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.