| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak vypadá typický český dlužník na výživném?

 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]
Kaipa
18.12.2018 22:29:41
Můžou mít stejnou IP adresu, ale musí to být sousedi.~;)
Analfabeta
18.12.2018 22:28:23
Kaipo, to je zajímavý, já si po Tvém upozornění ty IP-adresy taky prohlédla. Absolutně nechápu, jak můžou mít minimálně 3 nicky, na sobě naprosto nezávislé, stejnou IP-adresu!
PS: já teda samomluvou fakt netrpím, myslím, že Bobo taky ne.
Kaipa
17.12.2018 15:57:28
Analfabeto, když se podívám na IP adresu, mám pocit, že jeden nick v této diskuzi trpí samomluvou.~;)
Konzerva
17.12.2018 9:49:37
Měděné okapy ti vydrží, dokud ti je nevezmou nepřizpůsobiví.

A pozemek mívá taky plot.

A zpravidla bývá u RD taky nějaké další stavení, hospodářské, kde je taky elektřina, okapy, střecha, okna...

Analfabeta
  • 
16.12.2018 15:00:54
Bobo, v centru Prahy jsou domy se středověkým základem, drtivá většina činžáků byla postavena ve 2.pol. 19.stol, je jim teda nějakých 150 let. Ty domy nejenže stojí, ale dneska jsou i moderně vybavené, mají výtahy, koupelny, moderní WC. Přestože jsou dneska v majetku vnuků nebo pravnuků, představují po ně i nemalý majetek.
Hodně venkovských chalup pochází z 18.století, hodně se stavělo po r. 1918. Těm domům je teda víc než 100 let. Přiměřeně udržované domy není třeba bourat, je třeba je i dále rozumně udržovat. Akorát to bohužel stojí nějakou tu korunu, ale to stojí nájem taky.
Bobo
  • 
15.12.2018 20:17:32
Domnívám, že za 75 let nebudete případné velké renovace zajišťovat Vy, ale vaší vnuci, či pravnuci. To jsou zcela zbytečné starosti. A pravděpodobně už Váš dům srovnají raději se zemí, bo se nevyplatí do něj strkat znovu skoro ty samé peníze, co stála výstavba. Máme RD, tak trochu vím, o čem to je. Pokud nebyla realizace šizena a odbytá, což je problém minimálně třetiny všech domů, tak opravdu zásadní rekonstrukce nejsou na pořadu. A po 30 letech měnit rozvody elektřiny, to nemyslíte vážně??? Měděné rozvody??????
Mařka
  • 
15.12.2018 18:22:00
Bobo, nesouhlasím s tím, aby byly obědy zdarma a pro všechny, navíc tu existuje nadace, která na obědy pro děti, jejichž rodiče na ně nemají, přispívá. Ale strašně mě irituje zobecňování a házení všech do jednoho pytle, a to děláte neustále. Jsem samoživitelka, a nemám žádného partnera, protože je mi prostě líp samotné, dítě si uživím, obědy mu platím, a ještě podle možností přispívám na potřebné. A ačkoliv jsem samoživitelka, od státu nedostávám žádné příspěvky, proto prosím - nesrovnávejte a negeneralizujte, urážíte tím ty, kteří mezi tzv. "vyžírky" nepatří. Děkuji.
Analfabeta
  • 
15.12.2018 12:48:10
Za 30 let musíš vyměnit kompletní elektriku, stejně tak trubky, protože staré zarostly a přestala téct voda. Odešly radiátory a kotel jsme už měnili 2x. Dům není jen střecha, zdi a okna. De facto musíš mít každých 30 let na částečnou a každých cca 75 let na kompletní rekonstrukci.
Ivo Patta st., čtyři děti
15.12.2018 0:44:13
Stačí se podívat na zdanění mezd rodičů. Zdanění bez ohledu na výchovu dětí v rodině. Více v přednášce: Sociálně ekonomický audit vyspělého sociálního státu: http://slideplayer.cz/slide/2825793/


Za druhé, celý problém s neplatiči výživného je skryt ve vadném účetnictví, použitém při správě státního důchodového systému. Stát Vám při výpočtu důchodu nevezme Vaše investice do výchovy dětí v úvahu nejen u zdanění mezd, dokonce ani při výpočtu starobního důchodu. Pokud se podaří dát důchodové účetnictví do pořádku, povětšinou otcové si moc dobře rozmyslí zda platit alimenty a dostat plný důchod, nebo je neplatit a dostat 20 % z vyměřeného důchodu. Více v přednášce: Sociálně ekonomický audit státního důchodového systému: http://slideplayer.cz/slide/13563954/

Bobo
  • 
14.12.2018 23:42:24
Ano, jednou za třicet let vyměníme okna,případně dveře možná vydrží i 40 let. Střecha vydrží i 8O let bez nutnosti měnit krytinu, krov. Za 50 let obnovíte barvu fasády. Měděné okapy přežijí naše vnuky. Izolace také.
 Příspěvky 110 z 24 [Dalších 14 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.