| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Obědy zdarma ve školkách a školách - kdo má nárok?

 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]
Inka
  • 
19.9.2017 1:21:39
Zastávám názor, že neexistuje rodina, která nemá na obědy pro dítě. A tyto dotace považuju za nemorální a výsměšné vůči lidem, kteří pracují a starají se, a leccos si musí odříct, aby se o své děti postarali. Proč má každá rodina na obědy? Cena obědů zhruba odpovídá výši přídavků na děti. Každá sociálně slabá rodina je dostává od státu. Pokud z nich zaplatí obědy, bude mít dítě denně teplé jídlo. Pokud cigarety a chlast, nebude mít dítě od rodičů obědy a my je budeme dotovat. Když už platit dětem obědy, tak proč ne všem? Stát by to unesl, ve Finsku to tak je. Prostě dát obědy ve školách zdarma a je to. Výuka je zdarma, tak proč ne obědy. Státu by se to vyplatilo, namísto hloupého zkoumání a prokazování kdo má nárok by ho měly všechny děti. Lepší než nějaké příspěvky na to či ono, které pak mizí kdoví kde utracené za kdoví co. To, že by pak děti chodily víc do školy, je zajímavý přidružený výsledek. A kdo má úkoly, dostane i zákusek...:-) Praktická výuka principu zásluhovosti...
jentakj
13.9.2017 11:01:40
Tak jasně že je výhodnější dát peníze ve stravenkách, příspěvků na pojištění, na cvičení a co já vím - je to výhodnější pro zaměstnance i pro zaměstnavatele - tedy v porovnání s tím, že by tu částku dali do hr. mzdy.
X__X
13.9.2017 10:29:38
jasně, že je nemají všichni, není to povinná složka mzdy. jeden čas se mluvilo o jejich zrušení a tehdy jsem četla článek, podle kterého je údajně poskytují až 3/4 firem, protože vychází daňově lépe, než dát stejný objem peněz zaměstnancům v penězích (jsou tam nějaká osvobození od daně a tuším i od dalších odvodů). můj drahý bejvalý měl taky pár zamětnanců, a když jim možnost stravenek nabízel, tak všichni je odmítli, že peníze radši v normálních penězích než ve stravenkách ~d~
Hanča
  • 
12.9.2017 11:48:26
My je u soukromého podnikatele ani nikdy neměli. Pak se nikdo nemůže divit, že při našich platech jsme si k obědu dali dva rohlíky něčím namazané a jediným teplým jídlem dne byla až večeře.
11.9.2017 23:01:53
To je pravda. Já pracuji v soukromé sféře cca 12let a asi před 6ti lety nám je zaměstnavatel zrušil. Prý se mu to nevyplatí, což podle mě byla poslední výhoda, kterou nám vzal :-/
Ivo Patta st., čtyři děti
11.9.2017 10:54:38
Dnes se bohužel toto téma dotýká i pracujících rodičů a jejich rodin. Výchova dítěte nese také náklady pro rodiče. Do 18 let to je 1 440 000,- Kč v rodinách s 1 - 3 dětmi a nejčastější mzdou rodičů (medián). Ještě v r. 2014 ministerstvo financí ČR zohledňovalo pracujícím rodičům na výchovu dítěte do dospělosti méně než 1/6 potřebné částky. Konkrétně 241 272 Kč na výchovu dítěte od novorozence do 18 let. Aktuálně je to u 1. dítěte ohromujících 273 672 Kč. Vzhledem k tomu, že se nám nerodí 113 dětí denně do vyrovnané populační bilance (likvidujeme tak každých 6 dnů jednu základní školu se třemi třídami v každém ročníku), naplňuje takové jednání písmeno d) opatření směřující k tomu, aby se v takové skupině bránilo rození dětí; Článek II.; vyhlášky č. 32/1955 Sb. o Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocidia. Upozornil jsem na tuto okolnost ministra Pilného v doporučeném dopise. Měl by odpovědět do jednoho měsíce, tj. do 18. 9. 2017.
XXL
  • 
10.9.2017 15:45:05
Hodně lidí je ale nemá.
X__X
10.9.2017 7:57:17
tak stravenky fungují i v soukromé sféře, nejenom ve státní ~d~
Markéta
9.9.2017 5:49:06
Dotovanym obedem myslim i stravenky.
Konzerva
8.9.2017 11:48:41
To předpokládáš špatně. Žádné dotované obědy ve státní sféře nejsou. Někde jsou stravenky, ale to je stejné jako v soukromé sféře. Spíš je na úřadech výhoda, že je tam zaměstnanců hodně, tak se vyplatí tam udělat jídelnu. Stejně jako u velkých podníků, bez ohledu na to, kdo je vlastní.
 Příspěvky 110 z 25 [Dalších 15 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.