| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Konec levných učitelů? Kéž by!

 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]
Krajina v červnu
4.11.2019 17:12:43
Karle, pokud se vám učitelství zdá tak skvělé, bezpracné a výborně placené, tak pojďte učit, však 6000 učitelů chybí.
  • 
4.11.2019 15:44:10
Vážení,
Pokud se Vám to nelíbí,tak odejděte a pracujte za minimální mzdu!!!Proboha tolik volná co máte vy nemá nikdo v republice,jste v teple,suchu a nikdo vám nedokáže co jste vůbec naučili a to nepracujeme ani celou hodinu jako dělníci samé prázdniny 😕
Šuplík
9.6.2016 20:28:13
Báro, ať to dobře dopadne~;((~;((
Yuki 00,03,07
8.6.2016 23:25:49
~;((

Báro, přeju hodně štěstí a zdraví synovi
Diva.Bara
8.6.2016 21:13:36
jinak nyní jsem ve škole "jen" do tří nebo čtyř, protože mi velmi vážně onemocněl syn (jde na operaci, ale já budu místo u svého syna v nemocnici ve škole, opravovat písemky a zkoušet pětkaře, aby nepropadli). výhodou práce ve škole tedy pro nás bylo to, že byl doma sám "jen" tři hodiny mezi tím, než jsme se vystřídali s manželem u něj doma.
Diva.Bara
8.6.2016 21:11:01
bývaly doby, kdy jsem byla ve škole denně 7-17hod a poté ještě dělala doma. ve školství je to jednoduché - pokud chci přípravy, opravy a výuku celkově odfláknout, fajn, pracuju i 4hod denně a konec šmitec (a takoví učitelé jsou), pokud to chci dělat pořádně, pracuju i 12hod denně a pořád je co dělat. přípravy nejsou hotové z minulých let - děti nejsou stejné, takže ani přípravy nejsou stejné. možná má učitel nějakou baterii prac. listů, které může použít, ale přesto je nutné je projít, případně sestavit znovu, něco vyjmout, něco přidat. jako jazykáři mi přípravy zaberou hodně času, pokud chci opravdu děti naučit - znamená to promyslet si, jak na tuhle konkrétní skupinu dětí apod.
aktuálně chodím do školy s chřipkou - naštěstí mám horečky jen v noci a bolest svalů (trvala týden) už mizí, ale zato mám plnou pusu aftů (nemůžu ani jíst) - je nutné uzavřít známky, dozkoušet děti, které chodí žadonit (nebo jejich rodiče) na poslední chvíli (s tím, že v červnu konečně začal tvrdě makat - hrozila mu pětka).
díky odpoledkám nestíhám kroužky vlastních dětí (jj, to je ta prac. doba do jedné hodiny, akorát pak nevím, kdo učí ty odpoledky do čtyř).
Šuplík
8.6.2016 16:55:11
nelžu, proč bych proboha měla? ale už je to dávno, psala jsem přeci v minulém čase. striktně daná pravcovní doba znamenala, že všichni museli být v práci 8 - 17 hod, s hodinovou pauzou na oběd. k lékaři poušteli bez problémů, ale nesmělo to být často, to pak příšerná šéfka začala obtelefonovávat doktory~q~ přesčasy nám tenkrát platili, ale neexistovalo - upravit si pracovní dobu - např 7-16 apod, ani částečný úvazek a přesčasy byly nařízené přesně načas a obvykle na víkendy.~Rv čili pro matku malých dětí super~Rv
teď je přeci jen platová situace učitelů o trochu lepší a učitelé neberou tak málo jako v té době. ve firmě kde jsem dělala bych nyní za stejnou práci měla přesně 1,75 násobek svého současného platu, nedávno jsme potkala kolegyni. a kdyby mě udělali vedoucí - jako tu kolegyni, tak 2,5 násobek. a pracovní podmínky se dost vylepšily, už tam mají i home office. jenomže ta práce byla taková... plytká. ~d~
Yuki 00,03,07
8.6.2016 16:50:42
A pak přijde krize, a jste ze dne na den bez práce, což se učiteli prostě nestane.


Ireno, tak teď jste mě rozesmála :)
ale fakt,
stalo se mi předloni - 13.6. mi ředitel řekl, že mi dává výpověď pro nadbytečnost, měla jsem smlouvu na neurčito, tak to musel udělat takto, nevím, jak je možný, že mi dal smlouvu na neurčito, asi omylem, byla jsem tam teprve od září

a víte, kdy se ve školství hledají místa? od ledna, aby v září bylo kam nastoupit, v půlce června jsou místa domluvený, protože o prázdninách musí ředitel vědět, kdo mu nastoupí v září do školy,
byla jsem bez práce skoro rok, byla to náhoda, že jsem sehnala místo v dubnu, učila jsem všechno, co se zrovna našlo, bez ohledu na aprobaci a od září mi dali asi třetinu úvazku, samozřejmě prázdniny na pracáku, a ten letošní třetinový úzase vazek mi končí 30.6., prázdniny na pracáku a dál nic, nemají pro mě místo

ještě jsem neměla, je mi 40, práci na dobu neurčitou, ještě jsem neměla o prázdninách plat, takže moje prázdniny jsou ne dovolená, ale nezaměstnaná na pracáku, na podpoře, která je ze třetinovýho úvazku fakt bídná

zatím nemám od září práci, teda pravděpodobně mám na jiné škole třetinu úvazku - v čistým závratných 5 a půl tisíc, ale zase jen do června, je to na dohodu, zase budou příští prázdniny na pracáku - to je opatření pro to, aby nemusela dát škola smlouvu na celých 12 měsíců, jak praví od ledna zákon...

vy mi něco povídejte o výhodách a jistotách školství

ano, dívám se po jiné práci, toto mě už vážně nebaví a unavuje
Yuki 00,03,07
8.6.2016 16:44:40
začnu od konce - s tím povýšením, něco trochu jiného než povyšován :))
ale - když je člověk v práci dobrý, umí, nadřízený je s ním spokojený, kolegové taky, pak má šanci se ostat do vyšší pozice, nebo snad ne? maminka byla v práci hodně dobrá, a tak se dostala výš. že dokonce dvakrát, to je asi díky kolektivu, kde měla opravdu dobrý postavení, i mezi chlapama byla takovým chlapem v sukni,
je pravda, že už je to víc než 10 ,let, na druhou stranu v současné době - manžel , bývalý učitel mimochodem, je ze škosltví už dávno pryč, a protože na sobě maká, začal od hodně nízké pozice, postupoval, i za cenu změny firmy, teď je hodně vysoko v hierarchii firmy

a učitel? pořád je učitelem, pořád je tím stejným učitelem, i když třeba na jiné škole, pořád je učitelem, se stejným postavením, jako měl rok po škole, s téměř śtejným platem, bez možnosti jakýhokoliv růstu, jakékoliv změny

mám kolem sebe dosta neučitelů, celá rodina, nikdo z nich neustrnul na tom, že by pořád dělal totéž a měl přibližně stejný plat, pokud to není úředník, státní tabulkově placený, pak má možnosti, i ten úředník má někdy třeba prémie, ve škole nikdo nevifěl osobní ani nepamatuju, prémie v řádech stovek před Vvánocema, někdy a na některé škole a většinou ani to ne

co se týká volna s děckem k doktorovi - jak jsme psala, dá se třeba hodina nahradit odpoledne, zato ve škole jaksi odpoledne naddělat nic nejde, nebo snad jo?
manžel, brácha, švagr, kdolikliv si může domluvit hodinu volna a pak naddělat, já ve škole opravdu ne
když jede učitel na akci s dětma, ¨tak potom naddělává, neboli supluje zadarmo, prootže se flákal... nidko mu to nezaplatí

samozřejmě, manžel musí naddělat, ale tu služebku má zaplacenou, nikdo to nepovažuje za flákání
a jak jsem psala, učitel nemůže když chce na wc (aktuálně chodí kolegyně do školy se zánětem močáku, fakt super, jenže potřebuje děckám uzavřít známky, je červen), nemůže když chce zavřít na minutu oči, dokonce ani si do očí nakapat během vyučovací hodiny

takže ono to moje srovnání má reálný základ, který není až tak mimo, jak si myslíš
Šuplík
8.6.2016 16:42:55
Ireno, je načase dostudovat si příslušnou VŠ a vzít tu lukrativní práci učitelky. ~t~~t~~t~
to, v kolik hodin odchází učitelka ze školy nevypovídá moc o tom, kolik hodin pracuje. však - vyzkoušet si to na vlastní kůže je nejlepší způsob, jak si to ověřit.... Zjevně musíte být velmi pracovně vytížená, když zvládáte sledovat v kolik kdo chodí do práce a z práce~6~
no a o letních prázdninách máme dokonce 7 - 8 týdnů v kuse dovolenou. problém je, že jenom o hlavních prázdninách. a všichni mí neučitelští kamarádi a příbuzní jezdí s dětmi na hory mimo jarní prázdniny, aby tam nebyl nával a k moři mimo hlavní prázdniny, aby se ušetřilo. samozřejmě si to domlouvají většinou dlouho dopředu. tak prosím, nevěsit bulíky na nos. děkuji. i když uznávám, že mohou být zaměstnavatelé zaměstnancům vstříc nevycházejí.....~Rv
 Příspěvky 110 z 41 [Dalších 31 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.