| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čeští rodiče touží po kratších úvazcích a práci z domova, možností je stále málo

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 35 [Dalších 15 >>]
Klarisanek
17.5.2014 8:34:48
Bracha se ted soudil v celkem nevyznamnem sporu. Poplatky byly pres 40 tisic, nedokazu odhadnout vysi techto, ale malokdo ma zbytecnych nekolik desitek tisic. A proc pisu zbytecnych, protoze tezko verim tomu, ze by to v nasem state nekdo vyhral. Jak by prokazoval, ze jde jen o nevuli zamestnavatele? Spis bych to videla formou nejake stiznosti na UP, ktery muze ulozit pokutu, takze zamestnance to nic nestoji, jen ty dobre vztahy, ale ani tomu moc neverim.
Markéta, kluc 12 a 5
  • 
17.5.2014 8:07:41
Moc tomu nerozumím - zaměstnavateli je celkem logicky asi dost fuk, že ženská třeba 6 let vychovávala nějaké děti.
Colombi
17.5.2014 7:53:35
Tak, že bychom ženské po mateřské posílali rovnou do důchodu? Co s nima taky, že jo? Co na tom, že vychovávají budoucí daňové poplatníky, že jo. Jo, ještě by teda mohly tak někam k pásu nebo uklízet, ale obávám se, že takových míst nebude dost.
17.5.2014 6:35:15
No právě, to je to. Nechceme s tím ztrácet čas, nechceme si kazit dobré vztahy. Na druhou stranu, já zrovna jsem případ, kdy pro mě jiný než částečný úvazek nepřipadá v úvahu, a nejspíš i ten bude problém (odstěhovali jsme se dost daleko - dojíždění - vyzvedávání 3 dětí ze školy a školky...). Takže nemám co ztratit (jen ty dobré vztahy). Bylo by užitečné, kdyby vzniklo pár takových precedensů, vypustily se do médií a zaměstnavatelům by nezbylo, než se tomu přizpůsobit. Ale nevím, jestli zrovna do tohoto boje chci vrážet svou energii (o peníze ani tak nejde, jsem přesvědčená, že v mém případě by ty komplikované provozní důvody prostě neprokázali, že bych to neprohrála).
Klarisanek
16.5.2014 18:18:25
Ajlino, ale to by stacilo zamestnancum poslat na zamestnavatele kontrolu, ze jim nechce delat zuctovani a meli by pekny prusvih. Nemuzou nekoho odmitat z duvodu, ze ma hypo. Bohuzel je to fakt, ze nektere mzdove ucetni nejsou schopny celou slozitou problematiku pojmout, nebo v casovem presu pachaji chyby, takze se nedivim, ze si to delas sama. Ale vetsina lidi nema nejmensi pojem o danich, takze musi na ucetni spolehat.
Ajlina
  • 
16.5.2014 18:13:13
U nás se to řešilo tak, že kdo má hypotéku, řeší si daňové přiznání sám. když jsem ještě úvěr ze stav.spoření neměla, dělali mi DP 2x, a pokaždé blbě. Takže jsem si to nakonec stejně dělala sama. Sestavit DP už je legrace, na to jsou i interaktivní vzory na netu, horší je dát pro něj dohromady potřebná data!
Klarisanek
16.5.2014 17:52:06
Musis si precist cele vlakno. Dandax pise sve zkusenosti z praxe, ze o matky co nastupuji po par tydnech ci mesicich MD je ve firme stale zajem. O ty, co trci dlouha leta uz neni. Dalsi se ji pta proc, tak ji odpovidam, z jakeho duvodu o ne neni zajem. Takze samozrejme jsi to schrnula pravdive.
Ivka (dva kluci)
16.5.2014 17:02:58
Tak teď asi mi uniká pointa...právě kdyby mámy NEMUSELY být 3-10 let doma a MOHLY 3-10 let pracovat na poloviční úvazek (třeba od roku věku dítěte), tak by jim ten vlak neujel, ne?
Klarisanek
16.5.2014 16:29:47
Jsem velice rada, ze problem maleho poctu zkracenych uvazku vlastne dle vas neexistuje a vsude funguje. Nevim teda proc se pisou podobne clanky a proc ja, velka bojovnice za zkracene uvazky, se snazim prijit na to proc to firmy odmitaji, kdyz to vlastne neni pravda.
Klarisanek
16.5.2014 16:27:46
Protoze po mnoha letech stravenych doma ti profesne ujel vlak.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 35 [Dalších 15 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.