| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku 10 důvodů, proč české děti nemají rády školu

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 46 [Dalších 26 >>]
gábina, 2 děti
  • 
20.1.2014 9:06:21
Pro ty rodiče, kteří si uvědomují , že spousta věcí by se i ve výchově mohla dělat zcela jinak, si dovoluji upozornit na stránky www.nevychova.cz
20.1.2014 8:42:33
V 5.TŘÍDĚ 6 VYUČOVACÍCH HODIN PAK TEPRVE OBĚD. JAKO POSLEDMÍ HODINA TĚLOCVIK. DĚTI VYČERPANÉ A UŽ NEMAJÍ CHUT K JÍDLU.
NENÍ ŽÁDNÝ DOZOR NA ROZVRH DŘÍVE BY TO HYGIENIK NESCHVÁLIL.
NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE MÁ BÝT MAXIMUM STANOVENO NA 5 HODIN DENNĚ. NE KAŽDÝ DEN.
STEJNĚ SE PŘETĚŽUJÍ DETI NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH RESP. GYMNASIICH KDE MAJÍ NĚKDE AŽ 8 HODIN DENNĚ.
VŠECHNO SE VLEČE DÁL AŽ NA UNIVERSITY KDE NAPŘ. V LÉKAŘSTVÍ JE 6 LET STUDIA.PO PROMOCI PRAVOMOC VYSTUDOVANÉHO SKORO ŽÁDNÁ. MY JSME PO PROMOCI UŽ MOHLI DĚLAT OBVODNÍHO LÉKAŘE NEBO SEKUNDÁŘE. I NA MEDICINU BY STAČILY 4 NEBO 5 LET STUDIA.
DNES PLATÍ HESLO ČÍM VÍCE HODIN NA ŠKOLE TÍM LEPŠÍ ZDĚLÁNÍ JE TOMU PRÁVĚ NAOPAK.
JAK UŽ NĚKDO ZDE PSAL KOMENSKÝ SE NÁM Z ČESKA VYTRATIL.MUDr M.Z.~s~~s~~s~
gábina, 2 děti
  • 
20.1.2014 8:01:23
Vážená paní, vy jste ale patřila jistě mezi tzv.dobré žáky, píšete, že máte VŠ....ale s vámi chodily i jiné děti......
gábina, 2 děti
  • 
20.1.2014 7:57:45
Buzení dětí často v 6.OO je skutečně kruté a kardilogové v jakémsi výzkumu potvrdili souvislost s tímto "nedospáním" se zvyšujícím se výskytem kardiovaskulárních onem. v dospělosti....vpodstatě si nemyslím, že by v našich poměrech situaci vyřešilo pouze zvýšení platů......učitelé jsou na VŠ často velice formálně připravováni v pedag-psychol disciplínách......chybí tzv.zážitkové vyučování studentů, které by jim napomohlo se vciťovat do potřeb žáků..např.se aučí, že existují 4 druhy temperamentů,u státnic je vyjmenují a pak dokáží na toho pomalejšího/melancholika, flegmatika/.pokřikovat, že "zdržuje", psát mu za to poznámky atd.....to je jen jeden z příkladů,,ve škole chybí HUMOR....už před 30 lety jsem viděla na semináři, jak ředitelka školy v Obříství u M. předváfěla tzv. projektové vyučování.....nevím, zda se na některé škole praktikuje...nesetkala jsem se s tím....učitel vyjde z fak.minim.vzdělán v těch nejdůl.oborech-pedag a psychologie...často dětem vůbec nerozumí...dále není!! nucen se průběžně vzdělávat,neexistují žádné atestace...každá zdr.sestra/o lékařích nemluvě/ musí sbírat tzv.kredity! Jezdívají na semináře, které si platí a to ve svém volnu..jinak by v profesi neobstála...učitel do sebe nemusí tzv."hrábnout" od 24 l. a obstojí...také se málo píše o tzv.šikaně, kterou ale často spustí právě učitel!, který upozorňuje na žíka a zesměšňuje ho.Příklad z praxe:Vezme sešit, ukáže ho celé třídě a prohlásí! Takhle píše děti PRASE"...příklad je ze života, mohla bych uvádět další....spousta dětí trpí školními fobiemi s psychosomat. obtížei/bolesti bříška, hlavy atd atd......časté bývá, že bolest přes víkend i prázdniny mizí...pracovala jesm jako učitel na ZŠ, posléze jako dětský psycholog, po té, co jsem tento obor vystudovala..mohla bych pokračovat...ale bylo by to spíše na knihu....
Marcela
  • 
20.1.2014 7:13:54
Skola pro mne vzdy byla ztrata casu, zacala jsem ji v roce 1976, me IQ je neco kolem 140, a mela jsem asi ve 3 tride napad, kdyby se tak vse dalo promitnout doma v klidu v televizi a do skoly jit jen tak jednou tydne na prezkouseni. Takze prvni typ vzdelavani, ktery mne uspokojil bylo kombinovane stuidum na universite. Moje deti navstevuji ZS Jana Amose Komenskeho a kupodivu se tam netesi vic nez ja v minulosti. ~:-D
T
  • 
20.1.2014 0:16:08
Asi ma hodne rad skolu a porad do ni chodi :-). A sbira tituly... treba.
A nebo naopak, mu to ve skole moc neslo, casto propadaval, nejak se doplazil az na vejsku a tam to opet natahuje a natahuje, protoze to moc nejde...
Vyber si :-).

Kazdopadne je to mudrlant...
Jája
  • 
19.1.2014 18:29:29
Spoje se rušily masově, taky je přestal platit stát a povinnost platit dopravu přešla na kraje. V řadě případů přestaly spoje zajíždět do některých vesnic a chtěly na to příspěvek přímo od těch vesnic. Kdyby byly vlaky nebo autobusy lné, nikdo by je nerušil. Jenže tady se z principu a pod kecy o svobodě, volnosti, rovnosti a bratrství muselo zrušit kdeco, i to, co bez problémů fungovalo. Na vesnici to bývalo složitější, ale dneska jsou vesnice (brácha na jedné v nich bydlí, je to středisková obec s cca 1.700 obyvateli), kde MHD nejede od páteřního večera do brzkého pondělního rána. Když chcete někam o víkendu jet, MUSÍTE mít auto, protože nejbližší vlak máte 16 km daleko. Tak se v rámci optimalizace pospojovaly učiliště a zrušily školy. Když jsme my byli teenageři, bylo nejbližší učiliště 12 km, dneska 30 a 40. Prima na denní dojíždění, rodiče to "nic" nestojí. To je bohužel výsledek rušení spojů, které jsme nazvali "sockami", protože "sockou" slušný člověk přece nejede.
Markéta
19.1.2014 10:25:24
Šťastná to země,kde se lidi pohádají o to, jestli škola poskytovaná dětem zdarma má začínat v osm ráno nebo v devět. A kde se na toto téma dělají výzkumy.

V kolik teda začínají průměrně vyučování na základce v Německu a v Rakousku? V devět?
katka+synek2007
18.1.2014 20:05:59
Ta hovorová čeština....:-)Když jsem se coby Brňák přistěhovala do západních Čech, přišlo mi děsně srandovní, že když někdo říká dlouho, tak myslí pozdě. Dnes to říká i můj syn, který už se narodil jako Západočech~z~
Ines
  • 
17.1.2014 18:52:41
vstávala jsem před šestou, školu jsme měli od půl osmé a měla jsem to daleko, školu jsem měla docela ráda, mám vš a docela dobrou práci.
Souvislost mezi školními neúspěchy a ranním vstáváním asi nebude zásadní.
Jo a usínala jsem celkem normálně, na střední v deset.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 46 [Dalších 26 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.