| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Studovat se dá i s velkou rodinou, říká maminka devíti dětí

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 68 [Dalších 48 >>]
12.12.2013 11:57:28
A ještě: vzhledem k tomu, že jeden ze synků je na FEL a jinej na MFF, můžu vcelku sledovat, jestli pořád ještě vím, o čem je řeč. ~z~
12.12.2013 11:55:22
Huhu, já mám děti velký, a od ukončení VŠ skoro celou dobu dělám v IT - nejdřív programátora, pak správce sítě. ~;)
Kočanská
12.12.2013 9:10:54
Dobrý den, jen k té inflaci humanitních oborů. Já obdivuji každého kdo jde například na jadernou fakultu - mám výbornou kamarádku, která ji absolvovala a ještě si tam udělala i doktorát a také mě výborně vždy když jsem na VŠ potřebovala doučovala matematiku. Já sama bohužel nejsem co se týče analytického myšlení dostatečně vybavena a pro mě toto skutečně není. A takových jako já je spousta :-(
Nicméně studovat teologii je spíše o fylozofii. A celkem chápu, že jestli autorku článku toto zajímalo již dříve a hodně četla, tak pak si dokáži představit, že studium je pro ni z velké části o třídění a tříbení myšlenek.
Jinak z některých diskutujících tu cítím jakousi závist, že to někdo dá i s 9 dětmi. Tak buďme přející. Já autorku obdivuji a fandím ji. Sama mám kamarádku, která má 7 dětí a také vždy žasnu, co všechno zvládne. Myslím, že už jen samotný fakt, že si někdo troufne vychovvávat (a myslím tím skutečně věnovat se jim ne je nechat růst jako dříví v lese - aby mě tu někdo nebral za slovo) více dětí, je dostatečná kvalifikace téměř pro cokoliv.
Irena 2 děti
  • 
12.12.2013 9:03:29
Ach jo, jasně, co se FJFI týče, jde o mé pozorování na dříve definované množině, nejsem statistik trhu práce, to je snad jasné. FJFI se touto statistikou neobtěžuje. Stojíš-li o celkem dobrou oficiální statistiku, obrať se na také zmíněné VUT Brno, ti sledují uplatnění svých absolventů dle metodik EU. Totéž dělají další VŠ (např. MU Brno), které jsou dotovány z vybraných evropských grantů. Jejich výsledky (i tyto) jsou veřejně přístupné. Má data o uplatnění brněnských absolventů jsou právě z tohoto zdroje. Z nich plyne, že uplatnění techniků je v průměru lepší, než absolventů humanitních oborů (MU).
2.10xb-116
12.12.2013 6:19:01
nezlob se, ale tohle neni statistika, to je jedna pani povidala.
2.10xb-116
12.12.2013 6:16:02
trena je manzel VS a s nejakym rozumnym platem kolem 100k je dokazal uzivit.
Hanča
  • 
12.12.2013 5:43:03
Je mu 58, po xx letech marného snažení to už vzdal, v tomto věku už ho nikdo nezaměstná a samostatně podnikat z rodinných důvodů nemůže.
Hanča
  • 
12.12.2013 5:39:25
Oprava: ne proti početní, ale proti POČETÍ
Hanča
  • 
12.12.2013 5:38:26
Tam jsou teda věci:
Poprvé začala pracovat v 37 letech ... no těbůh. 1.dítě měla v 18 letech, to byla 20 let na mateřské.
Víra jim to sice brání, ale přece jen se začali proti početí chránit ... kdyby se lidi po léta proti početní nechránili, bylo by nás jako kobylek. Nic proti tomu, ale kdo by ty zástupy děcek živil?
Maně mě napadá? Z čeho vlastně ta rodina žila, když byla paní 20 let na mateřské?
Irena, 2 deti
  • 
11.12.2013 20:37:04
Na FJFI učím léta, předmět pro několik oborů-kateder, takže statistiku mám nad významným procentem absolventů fyzikálních oborů. Podobnou zkušenost tj. dobré uplatnění absolventů-techniků mají na VUT Brno (ti si skutečně statistiku uplatnění absolventů dělají - nutí je k tomu granty EU).
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 68 [Dalších 48 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.