| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Cohousing: Vědomě budované sousedství

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 32 [Dalších 2 >>]
Šuplík
14.10.2013 20:19:45
a já myslela, že jde jen o komunistickou scifi a rozpadající se panelák v ostravě myslím - nebo kde?
kosatka2
14.10.2013 17:40:55
normální sousedství, to bych si jednou strašně přála mít. Až se jednou konečně usadím... Takový to vyměňování přebytků přes plot a tak, půjčování nástrojů...
Hanča
  • 
14.10.2013 14:54:17
Vypadá to sice idylicky, ale myslím, že se to moc nerozšíří. Ono to m.j. předpokládá, že všechni budou stejně majetní (nebo spíš "chudí"). Jakmile někdo vybočí, bude se předpokládat, že zafinancuje, co se rozbilo, proč bych to platil já, když Franta má větší plat. Ve dvaceti se to možná účasně plánuje a vypadá to hezky, po 10 letech to může být úplně jinak. Proč já bych Mařce hlídala děti, když ona chodí do práce a má se líp než já? Myslím, že dřív nebo později by to narazilo na to, že ti "bohatší" se odstěhují, aby nedotovali méně bohaté. Takových pokusů už tu bylo.. a skončily. Ono to mnohdy nefunguje ani v rodině, natož pak mezi lidmi, co jsou si vzájemně cizí.
14.10.2013 14:45:20
No s rodiči bych něco takového nechtěl určitě ~k~
14.10.2013 14:43:41
Lízo, to je jeden ze způsobů zvrhnutí, který mě napadnul. Člověk by musel být hodně opatrný, s jakými lidmi do toho jde, a i tak... Myslím si, že lze nastavit různou míru "komunitnosti". V nejnižší míře by to mohlo být jako normální bydlení s tím rozdílem, že si vyberu sousedy. A tudíž nebudu žít v domě s někým, kdo pouští mně nelibou hudbu nahlas dlouho do noci nebo kouří ve společných prostorách nebo neuklízí po svém psu na společné zahradě. Nemusí to být rovnou nějaká hippie parta, která sdílí všechno včetně ledniček, šatníků a partnerů. Spíš skupina lidí podobného smýšlení, která si postaví bytovku nebo skoupí byty v jedné bytovce se zahradou. Nebo ještě lépe, koupí velký pozemek a rozdělí si ho. Sleduju takové tendence na permawebu.
46XX
14.10.2013 14:22:42
Ano, vypadá to idealisticky. Ovšem chtělo by to značnou míru tolerance na všech stranách a schopnost domluvit se. Dokážu si představit řešení problémů - např. když se pokazí společně pořízená věc a někdo bude mít pocit, že je to něčí vina, když někdo nabourá společné auto atd. Tisíc maličkostí k řešení... Lidé se mění v průběhu života, rozcházejí se, přivádějí jiné partnery... Dá se říci, že někoho úplně známe? Kolik z nás žilo dlouhá léta s partnerem a pak bylo úplně zaskočeno jeho chováním... bála bych se toho.
Petra
  • 
14.10.2013 13:53:40
Strašný. Tohle by mě zabilo. Nechtěla bych něco podobného ani s rodiči (ačkoli spolu velmi dobře vycházíme), natož ještě s někým jiným.
Líza
14.10.2013 13:33:16
Jen si tak říkám, jak v té krásné komunitě mladých lidí, kde si všichni vzájemně vaří, mají společně auta a učí či hlídají si vzájemně děti, proběhne časem takové sdílení partnerů (jaké obvykle v úzkých partách dříve nebo později probíhá), které může celou komunitou docela zamíchat.

Já teda preferuju normální sousedství, bez společných jídelen a heren. I tam mi může sousedka pohlídat dítě a já jí navařit polívku, když je nemocná, jinej soused může mít teploměr, když já mám rozbitej a někomu jinýmu půjčím auto, zatímco si na zahradě společně s jeho manželkou opečem buřty. V článku popsaný způsob existence by se mi nelíbil ani trochu.
14.10.2013 12:39:23
Brrrr, to bych nechtěla ani náhodou.~Rv
Inka
  • 
14.10.2013 12:27:09
Mně to zní spíš děsivě.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 32 [Dalších 2 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.