| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Cohousing: Vědomě budované sousedství

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 32 [Dalších 12 >>]
JaninaH
15.10.2013 15:47:53
Já viděla "koldom" v Litvínově, ale v 80. letech už to dávno nefungovalo.
15.10.2013 14:58:50
ALe to stejně musíš dělat, denně, furt...
Klarisanek
15.10.2013 14:03:59
Ronjo, ma to jen jediny malinkaty hacek, ktery se brzo muze (dle meho ucite musi) zmenit v obrovsky HAK. Jenom jedna veticka: "dohodnout se s ostatnima". To je veta nad kterou se musim jenom ~t~~t~~t~
Hanka
  • 
15.10.2013 13:25:30
whitep,

no, v té tvé omezené míře začneš tím, že si vybereš sousedy a společně se nastěhujete.
A pak se ti za rok jeden pár v sousedství rozvede a přistěhuje se místo původního někdo nový. A ten třeba hraje na bicí. Má tedy komunita možnost určit mu "to tedy ne?" Mají povinnost svůj podíl prodat a odstěhovat se, když se s komunitou neshodnou? A kde je hranice "neshody"?
Vycházím se sousedy dobře, ale jsem ráda, když na mě nemají příliš mnoho kolektivních donucovacích prostředků.
15.10.2013 12:49:09
Podle ostatních příspěvků v diskluzi to tak vypadá. Nejde přece o to, že mi cizí ženská poleze do kuchyně, nejde o ztrátu soukromí. Jde o bydlení s určitou mírou sdílení společnýho prostoru, a to o míru, na níž se dohodnu s ostatníma... Výhody jednoznačně převyšujou nevýhody. MKoneckonců, pár set let zpátky takhle vesnice normálně fungovaly.
15.10.2013 11:43:03
to bych nechtěla zažít ani na týden....asi jsem moc sobecká a individualistická...představa, jak vařím a jiná ženská mi u toho asistuje, jak mi někdo radí jak vychovávat své děti lépe, jak někdo používá mé auto a hrůza, že musím já použít cizí auto...děkuji, nechci... ~a~
kreditka
15.10.2013 9:59:51
ale upřímně kolik témat za měsíc se tu objeví o tom že soužití s vlastní rodinou či s tchýní je neúnoné... a to se jedná o jednu rodinu s několika členy.... já tedy řiji v baráku s tchýní sem tam se objeví švagrová a stačí mi to, vycházíme skvěle, ale chce to velkou tolerancni obou stran... být nás víc tak by to nedělalo dobrotu, protože chci mít trochu soukromí
Hanča
  • 
15.10.2013 8:18:48
Takové sousedy máme my, ale stárnou a přebytky spotřebovávají hodně ve vlastních rodinách, protože jim dospěly děti, poženíly se a povdávaly a mají vnoučata. Takže přebytky končí obvykle u vnoučat.

Jinak jsem si vzpomněla na staré úsloví: Pámbu stvořil volky a čert spolky.
I naši předkové věděli, že některé věci prostě nefungují.
susu
  • 
15.10.2013 7:21:35
Mně by se takové soužití asi i částečně líbilo, ta představa, že si vyberu sousedy a vzájemně si rozumíme a pomáháme se mi líví. No a taky mám obavu, že se to časem zvrtne a bude po idylce.
Klarisanek
14.10.2013 21:15:30
tak tohle by pro me byl hodne zly sen. Potrebuju k zivotu urcitou davku soukromi.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 32 [Dalších 12 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.