| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Proč přichází puberta tak brzy?

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 30 [Dalších 10 >>]
20.11.2012 16:06:32
Puberta možná přichází (fyzická) o něco málo dříve - méně práce, více jídla - na druhou stranu, pokud dnes si holky mají v 10 vybírat podprsenku, tak kdysi (koukněme do dějepisu, kdy se vdávaly princezny i venkovanky) už byly často ve 14 manželkami - takže od těch 10 v rodině budoucího manžela si možná občas s panenkami hrály, ale taky se připravovaly na povolání manželky a matky a to často sklaplo, jakmile dostaly první periodu...a není to tak dávno (70. léta), kdy generace našich matek měla dítě často v 17 a považovalo se to v celku za normální...
Takže bych nehysterčila - a prostě své děti vychovávám tak, aby pokud budou chtít, byly schopny se v 16 osamostatnit - a pokud se budou chtít ještě mnou zabývat i po 16 roce, tak budu jedině ráda.
kosatka2
20.11.2012 15:59:26
mě nevadí, když děti nosí oblečení jak pro dospělé (naopak nemám ráda prvoplánově infantilní věci), ale přijde mi úchylný, že se dělaj věci pro před/školní holky jak pro prostitutky - prvoplánově sexuálně podbízivé, síťky, flitry apod.

nojo, ale když v tom choděj dneska i normální ženský libovolnýho věku... ale může být i hůř, cestuju dost po východní evropě a ohledně sexuální podbízivosti se máme ještě dost co učit~t~
20.11.2012 14:54:50
Tak ani patnáctileté se přece neoblíkají jako ženské, ale jako dívky. Dcera má nohu 32, teď nosí kožené růžové converze a černé prošívané kozačky. Jsou to dětské boty, na druhé straně, samozřejmě by je v přiměřené velikosti mohl nosit i dospělý. Ony se spíš setřely rozdíly i ze strany dospělých, padesátiletá ženská si růžové converze může vzít taky.
ladunka2
20.11.2012 13:29:06
No ale to jsem vlastně zabředla do úplně jiného tématu :)
ladunka2
20.11.2012 13:27:24
Já jsem šestileté dceři kupovala letos tyhle boty: http://www.e-detska-obuv.cz/zimni-detska-obuv/2854-richter-74652021-schwarz-shark.html
i když nevím, jestli vlastně taky není nepříměřená věku :)

Mně přijde jako problém, že většinou při průchodu městem narazím jenom na řetězcové obchody s obuví, které mají nabídku v nejrůznějších cenových i kvalitativních úrovních, a když si člověk vybere nějakou tu hladinu, tak pak konkrétní výběr značek, tvarů, materiálů či vlastností je hrozně malý. Skoro jsem koupila v Daichmanu malému synkovi boty Superfit, měli jeden jediný druh v jedné barevné variaci, a pak jsem v tom berounském obchodě nevěřila z velikosti nabídky značek, typů či barev. Samozřejmě každý má nějak jinak tvarovanou nohu (moje děti ji mají třeba dost úzkou) takže jsme mohli vybrat něco, co právě jeho noze sedělo nejlépe.
La Pepa
20.11.2012 13:18:18
já to chápu, spíš to píšu jen na dokreslení, že i pro děti se dělají věci jako na malé dospělé. A pokud máš dítě, které vypadá jako skoro dospělé a je mu jen 7, je to ještě výraznější a najít něco přiměřeného je skoro bez šance.
ladunka2
20.11.2012 13:08:12
To je slušná velikost - ale co vím, tak se dětské boty dělají někdy až do velikosti 40. Zrovna nedávno jsem si pro sebe vybrala zimní Superfity (což je dětská řada, pro dospělé dělají boty pod značkou Legero) ve vel. 39. Bylo to v Berouně v obchodě s dětskými botami, mimochodem super výběr a věci znalí majitelé, mají teda i e-shop, ale po netu bych si boty asi nevybrala.
Olga
  • 
20.11.2012 13:03:21
Moji dceri je 10 a taky ma nohu 38 a taky mi pripada divny, aby chodila v botech jako dospela zenska.
20.11.2012 13:00:41
Prvňačka? Tak to zas běžné není, nemůžeš vyčítat výrobcům, že nepočítají u sedmiletého dítěte s touhle velikostí nohy :)
La Pepa
20.11.2012 12:34:55
když ona moje prvňačka má regulérní velikost bot 38 :-(
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 30 [Dalších 10 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.