| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Aby zoubky nebolely…

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 46 [Dalších 26 >>]
Katjan
4.2.2011 22:20:52
Jaképak čuně? Je to sice nefér, ale evidentně je to tak, například můj bratranec je na tom podobně, lotr jeden, sem tam si ty své tesáky vyčistí, aby měl pěkný svěží dech, a dodnes (už se mu blíží 40) nemá jediný kaz, sám zubař mu řekl, že u něj to víc jak jednou denně nemá smysl, že by si jen zbytečně odíral sklovinu s tak chrabrým chrupem... Jak říkám, je to nefér, já jsem u zubaře věčně a to šmrdlám jak o život :-)
kreditka
3.2.2011 20:15:39
Proč? Jsou to snad moje zuby ne? Večerní čištění prostě nesnáším, čistím si zuby ráno
Petra
  • 
3.2.2011 19:13:57
Čuně.
Jana038
3.2.2011 13:12:02
Opravdu jsem přesvědčená, že nic neplatí stejně pro všechny. Osobně jsem se setkala se dvěma lidmi s naprosto odlišným přístupem k péči o zuby:

Prvním je můj švagr. Zuby si vyčistí když si na to vzpomene (tj. rozhodně ne každý den), má je žluté, Podélně přes všechny horní jakousi tenkou divnou tmavou čáru (jde to těžko popsat) ... A přesto přese všechno odchází z kontrol u zubaře bez vrtání a ještě s pochvalou (samozřejmě, že před návštěvou zubaře si zuby vyčistí).

Druhým protipólem je 3letý chlapeček mojí kamarádky. Od malička mu zuby čistila pořádně, žádné sladké pití do lahvičky, maximálně dostával vodou ředěné 100% ovocné džusy z pítka nebo z hrnečku. Zuby se mu začaly kazit, dostal předepsané fluoridové tablety. Nepomohlo vůbec vůbec nic, skončilo to tím, že v narkóze mu museli některé zuby vytrhnout, některé stačilo "jen" vyvrtat.

A tohle ať mi jakýkoliv zubař vysvětlí, jak je možné.
susu
  • 
3.2.2011 8:36:16
Já jsem ročník 69, a tetracyklinové fleky jsem měla dlouhé roky na předních zubech. Vypadalo to děsně. Po revoluci to konečně odstranil šikovný zubař.
Jája
  • 
3.2.2011 8:12:20
No jo, dneska se to možná ví, já jsem ale ročník 1958, takže lékař v r. 1957 to vědět ještě nemusel.
Dobra1
2.2.2011 20:27:47
Můj zubař mě naopak varoval, že klasické el. kartáčky postupně odhalují zubní krčky a tam se pak dělají ty nejhorší formy kazů. Takže doporučoval jedině sonický el. kartáček, ale ty jsou dost drahé.
2.2.2011 18:21:20
Jo tak přesně takhle to čistíme i y. A třeba vnitřní stranu zubů čistím tak, že přiložím hlavici stranou k ploše zubu, takže nečistím koncema štětin, ale celou délkou štětin.

Viděla jsem jeden českej film, kde byl herec nějakej technomol, a měl právě elektrickej kartáček ve tvaru rakety, a byl tam záběr na to, jak si zuby čistí, a z toho, jak tím kartáčkem rejdil v puse, bylo evidentní, že elektrickej kartáček drží v ruce poprvé ~t~
2.2.2011 16:27:15
Ne, v podstatě prostě nesmíš el. kartáčkem rejdit po zubech sem a tam, ale já mám s tou kruhovou hlavou, takže držíš chvilku ty štětiny na každém zubu extra - zvenčí, zevniř a pak shora. Vůbec běžným kartáčkem si vyčistit zuby zevnitř pusy, no to je děs. Tím el. pohoda. Já mám kartáček se signalizací 2 minuty, ale teď se prodává vylepšený model, který má mezisignalizaci snad 30 vteřin - že zhruba teprve máš mít vyčištěnou jednu část. Já si ale čistím zuby déle, protože to projedu a těmi štětinami nerejdím hned u dásní /právě kvůli tomu stahování a obnažování krčků/, pak se ještě přejíždím jakoby dásně zároveň s tou sklovinou u krčků dohromady.
Florence
2.2.2011 16:23:58
Bohuzel. Dneska uz se vi, ze tetracykliny tohle delaji a tak se tehotnym zenam a detem nepredepisuji. Kazdy lekar by se pred predepsanim na to mel zeny ve fertilnim veku zeptat a v kazde lekarne pred vydanim taky - lepsi 2x nez vubec.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 46 [Dalších 26 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.