| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chystáme se k zápisu

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 99 [Dalších 79 >>]
1.2.2010 17:16:45
Odbočím trošku jinam-každý den vodím dcerku do školky kolem školy,a dost často jsem svědkem chování dětí k ml. spolužákum-jak dokážou být na sebe zlý,mám hrozný strach z šikany-normálně mám větší strach tu holku tam poslat než snad má ona z neznámeho~q~~:-D
luthienka
1.2.2010 16:09:36
S předčasným nástupem jsem se setkala 2x. A u obou měly pravdu psycholožky- jedna holčička byla zralá a školu zvládá v pohodě (je v sekundě na gymnáziu). A ta druhá začala mít, podle očekávání psycholožky, ve třetí třídě problémy ( nezvládá neuspěch, hystericky se projevuje, vyrušuje,...) Asi bych to opravdu nechala na odbornících... U předčasných nástupů je největší problém emoční a sociální nevyzrálost.
sona
  • 
1.2.2010 15:28:46
U nás to bylo obráceně, první měl odklad, je srpnový. Druhý uměl jako předškolák číst a počítat. Všichni mi říkali, že to tím, že se učí od staršího. Takže je to individulní.
Martina, 2 kluci
1.2.2010 14:01:24
Jitko, chci přidat svou úžasnou zkušenost s PPP - docházíme tam už s druhým synem, paní, co testuje školní zralost, cvičí i logopedii, moji oba kluci s ní výtečně vycházejí. Starší syn je teď ve 4. třídě, naprostý premiant bez námahy. Právě jemu cca rok před školou zjistila poruchu jemné i hrubé motoriky, takže k logopedii přidala i cvičení na tyhle problémy. Syn byl neskutečně "tvrdý", nadřely jsme se s ním obě, ale do školy nastupoval jako dobře (ne výtečně) vyslovující a relativně rozcvičený. Jsem jí moc vděčná, protože, kdyby se až v první třídě objevilo, že má poruchy motoriky, které souvisejí jedna s psaním, druhá se čtením, či tak nějak, měl by na krku pěknou nálož spolu s učením se psát, číst a počítat...takhle jsme v pohodě rok před školou trénovali denně dle rad poradkyně a do školy šel srovnaný s ostatními vrstevníky. Píše děsně, ale jeho úča je prima, chápe, že líp to nedokáže že se fakt snaží.
Druhý syn je v pohodě, zatím jen logopedie, uvidíme, co se vyvine, za týden jde k zápisu.
1.2.2010 13:50:32
Máte pravdu, je to naprd. Poslední slovo mají rodiče, ale pokud chcete odklad, musí být jako podklad posudek z PPP. I když Vám oni doporučí, Vy jej přijmout nemusíte. A to, že je nar.2003 nehraje roli. Je normálně v termínu - tedy září 2003 - srpen( ale většinou červen) 2004. My s tím taky máme jen papírování.
Iris
  • 
1.2.2010 13:40:37

U nás je to naopak. A dost výrazně. A to musím přiznat, že našemu druhorozeňátku jsem věnovala daleko méně času. Jak říká moje máma: špatný učitel dobrého žáka nezkazí :).
1.2.2010 13:01:55
Tak já to mám podobně-akorát mam první holčičku a ted chlapečka,na kterýho už nemam tolik času-ba ani nálady,jsem z nich unavená.První jsem se v tomto směru take věnovala více,tak se k tomu musím taky postavit a začít víc makat.~3~~z~
1.2.2010 9:37:10
Take jdeme do první třídy - a to dobrovolně o rok dříve (narozená v prosinci). Dcera se do školy těší,sama s tím přišla,že půjde a nejde jen o přechodný rozmar. Není geniální, ale zcela jistě zvládá vše, co ostatní budoucí prvňáci.Určitě budeme absolvovat PPP.Školu nechápeme jako krácení dětství,pečlivě ale uvážíme, k jaké paní učitelce nastoupí-to je,myslím, to nejdůležitější. Mám samozřejmě obavy,jak to zvládneme, také mě děsí to velké procento dětí s odkladem, které nastupují po 7.roce...
Máte někdo zkušenost s dřívějším nástupem do školy?
1.2.2010 9:02:20
Take jdeme do první třídy - a to dobrovolně o rok dříve (narozená v prosinci). Dcera se do školy těší,sama s tím přišla,že půjde a nejde jen o přechodný rozmar. Není geniální, ale zcela jistě zvládá vše, co ostatní budoucí prvňáci.Určitě budeme absolvovat PPP.Školu nechápeme jako krácení dětství,pečlivě ale uvážíme, k jaké paní učitelce nastoupí-to je,myslím, to nejdůležitější. Mám samozřejmě obavy,jak to zvládneme, také mě děsí to velké procento dětí s odkladem, které nastupují po 7.roce...
Máte někdo zkušenost s dřívějším nástupem do školy?
Pett* (děti 2004, 2006, 2010)
1.2.2010 1:12:02
tak já teda nevím, k čemu takový posudek je ale dobrý, když sousedce z baráku u zápisu řekli, že by do PPP sice jít měli, když žádají odklad, ale že to ve finále je stejně na nich - rodičích. A to žádají o odklad u dítěte, které je narozeno X/2003 !!
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 99 [Dalších 79 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.