| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak jsem mohla rodit v polích

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 377 [Dalších 357 >>]
katka+tři
  • 
26.1.2009 14:39:00
To je Hradecká nemocnice!!! Nic nového pod sluncem...bohužel.
kili
  • 
25.1.2009 20:47:32
můžete prozradit, zda jako lékařka působíte v nějakém oboru medicíny a pokud ano tak v jakém ?
kili
  • 
25.1.2009 20:47:15
můžete prozradit, zda jako lékařka působíte v nějakém oboru medicíny a pokud ano tak v jakém ?
michelinablu
25.1.2009 20:16:25
Velice mě zaráží, že autorku článku ani nenapadne, že to, jak se zkomplikoval její porod, mohlo velmi pravděpodobně být právě tím, že rodila v porodnici a za takových okolností, Hamiltonovým hmatem počínaje, přes nepříjemné a stresující chování personálu až po protržení vaku blan...Tolik zásahů z venčí myslím může u některých žen zákonitě vést k závažným komplikacím....přesto že jsou to postupy "lege artis" ...haha.
Navíc mi přijde, že paní byla na porod značně nepřipravená, zdá se mi, že nejspíše očekávala opravdu naprosto bezproblémový porod...nicméně i na ten je třeba se připravit...
Jsem sama lékařka, bohužel jsem podstoupila stejné zásahy do porodu zvenčí ( teda pouze sekci ne) jako autorka článku, můj porod byl také dost hrozný a dlouhý, dcera byla hypoxická, 3 dny v kyslíkovém inkubátoru, k prsu jsem ji dostala poprvé až za ty tři dny, prostě vše strašné. Ale poučila jsem se, bylo to životní ponaučení. že pokud se do porodu takto zasahuje, nemůže to skončit dobře...neměla jsem odvahu rodit doma, neměla jsem dost odvahy hádat s doktorama, i přes porodní plán - a draze jsem za to s dcerou obě zaplatili.
Nemám čas číst celou diskuzi, možná někdo psal něco podobného.
michelinablu
25.1.2009 20:16:07
Velice mě zaráží, že autorku článku ani nenapadne, že to, jak se zkomplikoval její porod, mohlo velmi pravděpodobně být právě tím, že rodila v porodnici a za takových okolností, Hamiltonovým hmatem počínaje, přes nepříjemné a stresující chování personálu až po protržení vaku blan...Tolik zásahů z venčí myslím může u některých žen zákonitě vést k závažným komplikacím....přesto že jsou to postupy "lege artis" ...haha.
Navíc mi přijde, že paní byla na porod značně nepřipravená, zdá se mi, že nejspíše očekávala opravdu naprosto bezproblémový porod...nicméně i na ten je třeba se připravit...
Jsem sama lékařka, bohužel jsem podstoupila stejné zásahy do porodu zvenčí ( teda pouze sekci ne) jako autorka článku, můj porod byl také dost hrozný a dlouhý, dcera byla hypoxická, 3 dny v kyslíkovém inkubátoru, k prsu jsem ji dostala poprvé až za ty tři dny, prostě vše strašné. Ale poučila jsem se, bylo to životní ponaučení. že pokud se do porodu takto zasahuje, nemůže to skončit dobře...neměla jsem odvahu rodit doma, neměla jsem dost odvahy hádat s doktorama, i přes porodní plán - a draze jsem za to s dcerou obě zaplatili.
Nemám čas číst celou diskuzi, možná někdo psal něco podobného.
Lusika, Lucinka+39tt
  • 
23.1.2009 21:21:19
Ahoj,

jak jsem pochopila, provedli ti tento hmat 4 dny po termínu porodu. To považuji minimálně za neobvyklé. Většinou se těhulka více sleduje a k zákrokům se přistupuje až po 10 dnech. Obzvláště bylo-li vše v pořádku, jak píšeš.
Vždyť to mohlo být jen špatně spočítáno a kluci mívají zpoždění. O den později mohl tvůj chlapeček vyjít na svět sám, bez tohodle všeho. Svědčí o tom i rychlost, s jakou porod po hmatu nastoupil. Mě ke hmatu přidali ještě koktejl léků a stejně to trvalo 5 dní. Na vyvolání nás tam byla hromada a žádné nestačil jeden hmat.. Taky jsem doktory poslouchala, takže to je holt normální.

Lusika
Lucie
  • 
23.1.2009 21:19:23
No toto moc hrubé ještě nebylo,já když poprvé rodila tak sem měla hrozné bolest a samozdřejně mi odmítly cokoliv proti nim píchnou s tím že se porod spomalí. Asi po hodině trpění došla jedna doktorka a dost bolestně mě začala kontrolovat,tak sem jí řekla že to bolí a že nechci ať to dělá a ta se naštvala zahodila rukavice a odešla se slovy že si to mám teda odrodit sama. taky půlku porodu sem tak odrodila než se uráčil dojíd někdo jiný. ještě že sem u sebe měla přítele který mi byl oporou. A k mé smůle přesně tato doktorka o rok pozděj byla u porodu mého druhého syna. Ale tento porod byl celkem v pohodě až na to že mě gynekolog strašil předčasným porodem a nakonec sem porodila den před tím kdy mi už napsaly vyvolávání porodu. Jen od 2h.od rána sem měla nepravydelné kontrakce ale to nic nebylo asi v 11h.dopoledne mě máma přemluvila ať s přítelem sednem do auta a jedem do porodnice. No tam sme asi ještě 40min.čekaly než nás vzaly,pak mě daly na přístroj a aniž mě skontrolovaly zda se neotvírám a poslaly mě domů. Samoždřejmě o 2h.pozděj mi praskla voda a porod se rozjel na plné obrátky. dojely sme do porodnice a tam mi doktor s klydnou duší řekl že přijed o 15min.pozděj tak porodím v autě a taky sem za 15mi.měla odroděné. Chudák jedna učnice byla s toho v šoku a říkal mi že tak rachly porod teda ještě neviděla. Ten den sem měla štěstí protože kdyby sme byly u nás doma a né u rodičů s kterýma sem se domluvila že tam kolem porodu budem,protože od nás je to do porodnice 50km.,tak bych asi v půlce cesty porodila.
23.1.2009 11:27:52
To ne,to snad taky nikdo netvrdí. Ale dá se říct, že když se porod vyvolá, k nějakým komplikacím dojde s velmi vysokou pravděpodobností.
Bublina
  • 
23.1.2009 11:08:03
Já bych po svých zkušenostech s porodnicí spíš radši rodila v těch polích...
Přesně, jak popisuješ - přirozeně rozběhlý porod zastaven epidurálem, následně oxytocin, arogantní doktorka ... A když ještě přidám ten pobyt na šestinedělí, tak mi ještě teď je nanic.
Myslím, že bych to rozhodně bývala zvládla líp mít možnost poslouchat svoje tělo.
22.1.2009 10:50:28
Měla jsi strašný porod a je mi to líto.
Já rodila dvakrát, poprvé v porodnici a musím uznat podobné zážitky plno lidí, co me zesměšnovali, vím medici ještě nerodili, necítí tu bolest a ponížení, co cítila já. Nakonec to příšerné násilí...tak násilně vytlačit dítě dokopce s nohami zavěšenými nahoře...měla jsem pocit, že vypustím duši.

Podruhé jsem zvolila jinak, při vzpomínce na porodnici, jsem se začala klepat. Nemohla jsem díky blbému zážitku rodit v porodnici a zvolila jsem doma....je málo lidí co takto zvolí....a moc lidí, co nic neví a kritizuje domáci porody a přirovnává je ke smrti apod. Druhé ditě jsem rodila v kleku se zkušenými porodními asistentkami. Dítě mělo necelé 4 kg.

Kéž by mi to bývalo vyšlo a poprvé jsem mohla porodit ve Vrchlabí /když to tam ještě bylo jak to tam dřív bývalo....ale v roce 2004 malovali a já musela na bulovku). Kéž by existovali porodní domy, kde by bylo povoleno rodit...Vím, že existují dobré porodnice, dobré vedení porodu v porodnicích.
Ale já měla na porodnici prostě smůlu.Většina porodnic má klasické vedení porodů, což opravdu není přirozené. To teprve když rodíte velké dítě oceníte, jak to jde jednoduše, když nejste na zádech.
Všecko bych ale přešla, ale ty medici a to zesměšňování mi moc ublížilo....proto jsem už do porodnice prostě nemohla......Hodně štěstí Dora
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 377 [Dalších 357 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.