| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Úvahy jednoho městského člověka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 326 [Dalších 306 >>]
4.5.2009 18:26:46
Náš problém byl spíš opačného směru, jelikož dcera měla ekzém a náš hlavní problém byl u genitálií, tak jsem se rozhodla pro pleny látkové...došlo k takovému zhoršení,že jsme látkové pleny okamžitě zrušily.Pak jsem začala kontrolovat pleny typu Pampers se slzičkovým emblémem, jsou obohacené o pleťové mléko..nyní kupuji pleny v lékárni pro postižené, jsou bez parfemace.
Nikitini
4.5.2009 18:15:44
Je to o dost levnější používat látkovky, i když počítám všechno kolem. Navíc lékařka je nadšená, protože papírovky vyrobené z ropy způsobují ekzémy a vyrážky mnohem víc, než počůrané pleny.Mají další negativní důsledky, ale to je otázka jiná.A navíc - to naše životní prostředí je třeba konečně chránit, ne o tom jen zdlouhavě mluvit. A pro představu - pleny jsem prala jednou za 2-3dny, nezabralo to žádný čas a malá je od 18 měsíců bez plenek, protože sama přišla na to, že mokrá plínka není to pravé :-)
Nikitini
4.5.2009 18:09:48
plíny přepírá pračka :-)
Nikitini
4.5.2009 18:05:05
Mám pro malou látkovky od narození.Praní zabere asi 10 minut času - když plenky dávám do pračky a nasypu do ní prací prášek.Věšení a sušák - celá várka ca 5 minut. 6ehlení jedné pračky ca 10 minut i se skládáním do skříně.Látkovky mi ušetřily k dnešnímu dni13 tisíc korun.To počítám, pokud bych dávala tisíc korun měsíčně za papírovky. A nehledě k tomu, že paní doktrorka nás moc chválí, protože papírovky nejsou papírovky, ale spíše "ropovky" (vyrábí se z ropy). Takže tolik ze zkušeností :-)
3.5.2009 17:52:39
Musim se zastat latkovych plenek, troufam si tvrdit, ze se v nich deti mohou citit vyrazne lepe, nez v papirovkach. Nehlede na ty spousty deti, ktere papirove pleny mit nemohou protoze se osypavaji pravne s nich.
Jako asi vetsine lidi mi latkove vlozky pripadaly jako nesmysl, az jsem si je jednou v zachvatu aktivity usila. Uz nikdy nesahnu na papirovky. Rozdil se tezko popisuje, ale posledni dobou se skoro "tesim" az prijde ma mesicni akce. Pocit, ktery bych drive povazovala za potvrzeni masochismu. O plandacich mokrych kalhotach to opravdu neni.

Ale nikoho do toho necpu, jen se mi zdalo, ze z druhe strany to tu nikdo moc nezminil.

Terka
3.5.2009 13:43:20
Máš pravdu, život na vesnici neznamená automaticky ekologičtější život - ale jde o to, že život na vesnici jaksi táhne člověka smýšlet jinak, když je všude kolem příroda... To ale autorka sama popsala docela výstižně.
  • 
15.11.2007 14:19:32
K Úvalům? Tak to tě zdravím, budoucí sousedko :D
Anika
  • 
2.11.2005 22:10:10
Martino, já látkovky používám a čas, který strávím péčí o čistotu plen, se rovná maximálně 1 hodině týdně. Vsadím se, že na televizi za týden určitě prokoukáš víc času, než já strávím péči o plenky.
Používám popoliny a froté prefolds (ručníčky ušité jako plenky bambino mio) - tedy žehlím jenom plínky klasické, které používáme jako podložku při přebalování nebo na říhání nebo na slintání a tak...
PajaMM
4.10.2005 22:18:39
Jeno,
ja tedy nevim, jestli lide meli nekdy takove instinkty, jake dosud maji zvirata, ale pokud je opravdu meli, tak uz jim zmizely pred desitkami ne-li stovkami ci tisici lety...a taky si myslim, ze se jen tak nevrati...
4.10.2005 22:09:53
Milado, já nevim kde přesně přístroje byly, ale lidi to věděli s předstihem z přístrojů odjinud a nepodařilo se jim telefonicky spojit s místem, kde se dalo ještě něco zachránit. Už si nepamatuju přesná místa a jiné podrobnosti - měl to být jen příklad k čemu jsou dobré instinkty a určitá soběstačnost.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 326 [Dalších 306 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.