| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Thymian u soudu vyhrál. Rodiče získají 30 tisíc.

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]
28.7.2018 20:05:36
Matka je americká Indiánka, jí to jméno asi nijak extra exotické nepřipadalo.
Analfabeta
  • 
28.7.2018 13:08:13
Nebylo obvyklé, byla to jen shoda náhod. Ono není zrovna moc obvyklé ani dneska, je na 26. místě žebříčku četnosti, je nás v republice necelých 60.000. Nejčetnější je Jana (265.000), Marie (260.000) a Eva (152.000). Ale dřeba dnešní moderní, jako je třeba Nikola, Natálie, Aneta, se pohybují kolem 45.-50. místa v žebříčku, má ho cca 38-30.000 žen nebo dívek.
Markéta
27.7.2018 14:22:30
Ja myslela, ze neobvykle jmeno se pozna podle toho, ze jej nosi malo lidi. Jestli jste ho mely 3 ve tride, tak je spus obvykle(nebo bylo v dobe, kdy ses narodila.
Markéta
27.7.2018 14:19:39
Jako ze maji rodice davat jen jmena, ktera ma nejake procento populace? Proc? Thymian mi prijde jako takovy blby vystrelek, je to jen jmeno. Rodice ublizuji detem uplne jinak nez prastenym vyberem jmena.
susu.
27.7.2018 10:53:37
"když se rodičům líbí nějaké neobvyklé jméno, měli by ho dát sobě. Nic jim nebrání se nechat přejmenovat a užívat si ho. Ale experimentovat na dítěti, jestli s tím bude nebo nebude mít problémy, to považuju za egoismus."


Souhlas. Naprostý.
Analfabeta
  • 
27.7.2018 10:33:09
Taky nemám zrovna obvyklé jméno, ani brácha ne. Přesto jsme se třeba v 1.třídě venkovské základní školy sešly 3 dívky stejného jména z cca 20 dětí. Kluků s bráchovým jménem potkávám taky dost.

Proč se tu tolik lidí podivuje, že to matrina nakonec povolila? Vždyť je to hezké jméno, lepší než Dezider (což je jméno maďarské) nebo třeba Silvestr nebo Adolf. A pokud má někdo problém s tím, že to není v kalendáří, tak v kalendáři je i Nový rok nebo Svátek práce a přece se tak nikdo nejmenuje. I jména v kalendáři se přece mění. Už tam není Eulálie nebo Efrozína, což byla běžné jména ve středověku, ale je tam třeba Johana, která znovu přišla do módy, a další jména.
Konzerva
27.7.2018 10:29:49
Já si myslím, že když se rodičům líbí nějaké neobvyklé jméno, měli by ho dát sobě. Nic jim nebrání se nechat přejmenovat a užívat si ho. Ale experimentovat na dítěti, jestli s tím bude nebo nebude mít problémy, to považuju za egoismus.
27.7.2018 7:00:18
Asi tak.
Jméno Thymian mi připadá hezčí než třeba Bonifác a ten v kalendáři je. Bude se mu nejspíš říkat Tymi. Je to jméno podobné Květoslavovi, Kamilovi, Heřmanovi, Narcisovi, Floriánovi, Hyacintovi, Oliverovi, Vavřinci... Prostě jméno odvozené od rostliny.
Nevím, proč by mělo nutně dítě kvůli jménu trpět. Netrpěla jsem ani v době, Kdy jsem s výjimečným jménem byla opravdu exot. V pubertě mě krátce štvalo, teď jsem už dlouho ráda, že mi naši dali jméno po dědovi.
Moje babička vždycky říkala, že nejsou hezká a ošklivá jména, všechna jsou hezká, když se hezky řeknou.
Markéta
26.7.2018 17:31:26
Uzij si to.
neregitrovaný
  • 
26.7.2018 16:47:38
Rodiče mně dali v době nejhlubší totality /70.léta/ jméno, které dodnes není v žádném kalendáři. A nic se s Evropou ani světem nestalo.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 27 [Dalších 7 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.