| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Finsko zruší ve škole tradiční předměty

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]
Petra(10,13)
  • 
28.11.2016 13:50:47
Já bych tak kritická nebyla. Změnili jsme z důvodu přístupu školu a syn se učí v tzv. ajpedové třídě. Část výuky probíhá podle elektronických učebnic, které jsou vzájemně propojené odkazy - přírodopis, zeměpis, chemie atd. Zároveň je možné v učebnici spustit ukázky z wikipedie atd. V těchto učebnicích na ajpedech jsou k dispozici testy na procvičení probrané látky. Vše je možné snadno vzít sebou na dovolenou nebo případně v době nemoci doučit doma. Je to dle mne konečně posun ve výuce - tam kde je dnes společnost a informace. Syn se do školy těší a zároveň se daleko lépe učí, protože je to pro něj podáno zajímavější formou. Přála bych si co nejdříve více takových škol!
susu.
28.11.2016 6:57:41
Fakt, že vyzobeš pár drobečků z informací o kytkách, ti dá prd skutečnou představu o tom, jak je ta otázka vlastně široká.
26.11.2016 15:56:06
Navíc by se člověk OPRAVDU něco dozvěděl, ne pár názvů rostlin a částí rostlin.
26.11.2016 15:53:50
Kytky s druhou světovou válkou?
Co třeba téma nahrazování nedostatkového zboží, nebo k čemu se uchylovali lidé v době nedostatku potravin? Krajinné prvky a jejich využití ve válečné strategii?
A to hážu jen tak z hlavy, co mě momentálně napadá, bez jakýhokoli zamejšlení. ~;)
katka+synek2007
25.11.2016 22:21:12
Jo, to je přesný:-). Já zas věděla snad od školky čím budu a v důsledku toho mě školní docházka obtěžovala a byla jsem samá koule a poznámka ~:-D
katka+synek2007
25.11.2016 22:18:51
Proč víry. Přece jsme byli taky děti a pamatujeme si (aspoň já ano), jak na nás škola působila. na mě osobně teda přímo destruktivně ~:(. Nemyslím, že by mě ve finském systému bavilo všechno, každý má přirozeně vztah k něčemu jinému, ale rozhodně by přinejmenším méně hrozila nuda ze stereotypu.
jentakj
25.11.2016 17:38:28
Ale prd, je to skutečnost, ne víra. U syna ve škole se to praktikuje, tak umím posoudit. Ale mají ve třídách menší počet dětí oproti ostatním školám - to jo.
Já myslím, že Finové to pořeší, už teď mají lepší výsledky.
jentakj
25.11.2016 17:35:56
Hanino - tak kdyby mi učitel někdo kdokoli mlátil dítě, tak mě nezajímá důvod, ale jen to, jak rychle vyletí ze školy /v případě učitele/.
Já pořád nechápu, jak se mlácení omlouvá dobrými důvody.
Dana
25.11.2016 12:01:33
Hlavní problém je ten, že to bude zase tvrdě a direktivně nadiktováno shora. Tam přece nejlépe vědí, co je správné, a co ne. A i kdyby by proti tomu byla většina, stejně se to zavede a všichni se povinně budou muset toho účastnit. To je stejné, jako teď s inkluzí. Proč rušit nebo měnit praktické školy na běžné základní, když s tímto modelem byla většina spokojená.
Irena
  • 
25.11.2016 10:20:56
Destrukce Evropy v přímém přenosu....
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.