| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jedno procento prvňáků propadne

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 23 [Dalších 3 >>]
Rosina
9.9.2016 23:51:53
Hanino, tím že za socialismu byla práce povinná byl zároveň stát povinen každému práci najít. Každý byl tedy zaměstnaný, do práce chodil a bral plat. Ale nikdo nedonutil nemakačenka, aby na pracovišti něco dělali. Chodit tam museli, to jo, to by byli jinak zavření za příživnictví, ale práci mohli klidně flákat. Podnik je mohl vyhodi jedině tehdy, pokud jim našel jiné zaměstnání. A právě tito lidé jsou dnes ti nevzdělaní a chronicky nezaměstnaní. Za socíku brali plat za nic a teď berou sociální dávky.
kreditka
9.9.2016 20:28:20
U nás v regionu s nejnižší nezaměstnaností v republice jsou tak sociálně a pracovně diskriminovaní, že se odsud stěhují směr Ústí nad Labem - pracák všechny žene do Škodovky... Musíme si přiznat, že jsou skupin obyvatel, kteří prostě makat nebudou, živit se budou rozením dětí a dávkami a k tomu povedou budoucí generaci, protože vědí dobře, že na ulici pod mostem neskončí a skupina sluníček je vždy polituje a zadotuje...
.
  • 
9.9.2016 19:49:18
Oni romové nejen že se nesnaží, oni vzdělání svých dětí často aktivně brání, kvůli sociálním dávkám. Zejména když je tam lehčí ment. handicap, ten jejich tlak na ty děti, aby byly tak blbý aby to vyšlo na Péči o osobu blízkou...
Hanina
  • 
9.9.2016 19:27:10
Ten pokus byl kdysi proveden.
http://zpravy.idnes.cz/skola-miru-v-kvetusine-07f-/domaci.aspx?c=A160224_094110_domaci_zt
Otázkou zůstává, JAK to udělat? Vzít děti z rodin? To je asi neprůchodné. Jak donutit děti z vyloučených lokalit, kde jsou koncentrovány, aby chodily do školy a aby měly minimální snahu se něco naučit?
Ladislava 51
  • 
9.9.2016 16:20:04
Tak ono jde v případě méně přizpůsobivého obyvatelstva (netýká se to pouze romů) také o to, že ti rodiče mají IQ na hranici, nebo lehce pod hranicí normy.
A jelikož od narození své děti nestimulují, tak ty děti se taktéž dostatečně nerozvíjí a potom jejich IQ je také hraniční, či lehce podprůměrné.
Jakmile začnou dostávat vhodné podněty, tak mozek začne pracovat a zlepšovat své funkce.
Proto, jak se píše v článku, děti které chodí na doučování najednou začnou dosahovat uspokojivých výsledků.

Je to trochu začarovaný kruh. Samozřejmě ty rodiny vůbec nemají zájem na vzdělávání svých dětí.
Pokud by se vzalo jakékoliv malé dítě z této komunity a byla mu poskytnuta dostatečná stimulace od narození, problémy by mělo jen mizivé procento.
Samozřejmě toto je utopie.
Dana
9.9.2016 16:05:08
Romové propadají, protože nikdo je nedonutí, aby do školy chodili. Děti tam neposílají a stejně s nimi nikdo nehne.
Saina
  • 
9.9.2016 13:00:32
Dřív se za vzdělání platilo zlatem a bylo záležitostí vip vrstvy lidí. A dneska ten hnusný a zlý ignorantský stát kašle na to, do toho ZADARMO někoho nutit... no fuj.
Hanina
  • 
9.9.2016 12:33:40
Idioti možná nejsou, ale negramoti ano. Byla jsem jedno volební období v komisi pro komunitní plánování, dostávali jsme k posouzení zádosti o granty. Některé psaly i romské skupiny. Můžu Ti říct, že grant psal ten nejvzdělanější, podle pravopisu měl tak tři třídy základky, ostatní byli skoro negramotní. Takže o jejich gramotnosti iluze nemám. Oni by třeba hloupí nebyli, jen mají vzdělání na háku (a posiluje to i dnešní společnost, kdy se můžou vymluvit na cokoli, jen aby náhodou nedostali práci a zůstali doma na sociálních dávkách. Za socialismu byla pracovní povinnost, to byly doma jen ženy na mateřské, ostatní museli do práce).
jentakj
9.9.2016 12:17:35
Tak to, že propadnou v drtivé většině Romové není dáno tím, že Romové jsou totální idioti, ale že se neobtěžují do té školy chodit a není ani vůle ze strany státu je k té docházce donutit. Nějaký tytyty na sociálce na ně neplatí.
Hanina
  • 
9.9.2016 11:40:42
Naučit děti základní barvy, rozlišit geometrické útvary nebo jednoduchou říkanku zvládne i průměrně vzdělaný šimpanz. Proč by to nemělo zvládnout dítě rodičů se základním vzděláním? Za mého dětství (je mi 59) nastupovalo hodně děti do školy z rodiny, do žádné školky nechodily, a přece základku vychodily bez problémů. Dokonce jsme ani neznaly inkluzi a podobné kejkle, lehce mentálně postižení chodili do normální základky, protože zvláštní škola byla 30 km daleko a dojíždění do ní by byl pro tyto děti hlavně finanční problém. Prostě vyšly ze 7. nebo 8. třídy a šly buď rovnou pracovat nebo se šly učit. Uplatnění měli všichni.

Za mého dětství mělo taky hodně žen jen základku, protože vzdělání žen na vesnici nebylo valné. Vyšší vzdělání měla až moje generace (a dneska je to ještě lepší). Kdo ale chce, na vzdělání dětí si dohlédne. Bohužel Romům slovo "vzdělání" nic neříká, i proto jich hodně umí s bídou číst nebo psát, řekla bych, že mezi dospělými je mezi nimi hodně negramotných.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 23 [Dalších 3 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.