| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Poradna: Bratr a sestra - jako pes a kočka

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 30 [Dalších 10 >>]
X__X
14.7.2015 12:01:22
a když ze svého bytu nechceš? třeba proto, že je v místě, které ti vyhovuje, ve větším bys nezaplatila zvýšené náklady, udělala sis v něm úpravy, aby se ti v něm dobře žilo a nemáš peníze, abys to samé udělala v novém bytě, nebo se ti prostě a jednoduše nový byt nelíbí?

14.7.2015 10:44:27
Markéto, zažila jsem už před 27 lety po rozvodu ve Skandinávii - prostě Ti město přidělí byt tak, že musíš mít kuchyň plus počet pokojů, odpovídající počtu lidí. Nevím, jak to je dnes.
Analfabeta
  • 
14.7.2015 9:14:04
Buď hoodný pěstoun nebo dětský domov. U pěstounů, kde je třeba 8 dětí, má každé dítě vlastní pokojíček? V dětském domově taky? Když jsem pracovala v DD, bylo v jedné ložnici 8-10 dětí, a to sídlil v zámku, kde bylo místností dostatek. Děti žádné velké soukromí de facto neměly, dítě mělo vlastní postel (nebo na dvě děti připadala jedna patrová), stolek a skříň. Děti 15-18 bydlely po čtyřech, ale ty byly v DD jen o víkendech, přes týden byly na internátech.
jentakj
14.7.2015 9:02:32
Jo díky - chybka - absolutní absence soukromí - ale snad bylo jasný, co se chce říct~t~
Pruhovaná
14.7.2015 6:35:50
"žádná absence soukromí" je v tomto kontextu roztomilý termín.
Pruhovaná
14.7.2015 6:33:24
A proto jde Evropa do háje.
Marketa, kluci 13 a 6
  • 
13.7.2015 20:58:52
Fakt? Narodi se druhe dite a na statni utraty se stehujes do vetsiho? Nebo jak to probiha prakticky?
Marketa, kluci 13 a 6
  • 
13.7.2015 20:56:08
Ktere staty to jsou - a jak to kontroluji? Lezou lidem domu na kontrolu pokojicku? A pokud nemaji dost mistnosti, nastoupi hoodny pestoun s velkym bytem?
Winky
  • 
13.7.2015 18:41:54
jj, já mám mladší ségru o 6 let mladší, v dětství dobrý, měly jsme jeden společný pokoj (obr velký teda). Ale tak od mých 14ti jsem fakt chtěla svůj pokoj, dosáhla jsem toho kručením u našich tak dlouho, až mi táta jednu takovou komoru 2x2,5m předělal (větší okno, vystěhoval ji od krámů, já jsem si ji vymalovala, koupili mi teda nový stůl a knihovničku, dostala jsem starou válendu) a byla jsem šťastná jak blecha - prostor sice nula nula prd, ale MUJ.
A dneska děti dospívají dřív. V těch 15+13 let je to těžká puberta u obou. Nedivila bych se, kdyby starší chtěl na intr. Odpočali by si od sebe.

Moje děti jsou holka 10 a kluk 7 let, a už to taky začíná dřít. Vyhrajou si, ale takové to komandování jeden druhého, obviňování on/ona mi tamto.../si začal... je na palici, utnout to z mé strany lze, ale pomůže to jen na chvíli. Tak se taky těším na to, že po přestěhování už to bude lepší, až budou každý ve svém pokoji (no samozřejmě byl konflikt, jeden pokojík je větší než druhý, bohužel to nešlo jinak, ale v tomhle "kašlu" na spravedlnost v tom smyslu, že by si děti určovaly co a jak budem stavět, musí se srovnat s tím, co je).
13.7.2015 16:29:55
To je trochu uhozené. Dovedu si představit, že jsou sourozenci opačného pohlaví, kteří se mají rádi a bydlí se jim spolu v pokoji dobře. Zatímco já a sestra jsme si šly děsně na nervy, ne-li po krku.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 30 [Dalších 10 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.