| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní problémy pohybového ústrojí

2.3.2022 15:07:44 ALL

Na lyže ortézu, nebo bandáž?

Při pohybu mne někdy bolí koleno. Chtěla bych si ho raději nějak zpevnit na lyžování. Před pár lety jsem si koupila natahovací bandáž, takovou obyč v drogerii, ale hrozně mne škrtila, to jsem vůbec nemohla nosit. Potřebuju v tom vydržet celý den, při poledním odpočinku sundat, nebo aspoň povolit... To s bandáží nejde (lidi, lyžáky, lyž.kalhoty...). Jednou jsem si na lyžování půjčila cosi, co se dalo připevnit přes spodky, bylo to na suchý zip, takže se to dalo utáhnout, povolit a sundat podle libosti, mělo to na koleně kulatý otvor. To mi vyhovovalo. Chtěla jsem si něco podobného koupit, ale ve zdravotních potřebách jsem byla tak trochu za tydýta, že nevím, co vlastně chci. Na pohyb mi vnucovali tu natahovací bandáž, ale mně se do ní nechce z výše uvedených důvodů. Ortéza na suchý zip se zase nezdála paní prodavačce na pohyb, že prý ho znemožňuje. Docela mne zmátla, vyzkoušela jsem si sice tu bandáž, ale nekoupila jsem nic. Paní moc ochotná radit nebyla, chtěla se mne rychle zbavit. Navíc měli jen od obojího jen jeden typ. Teď hledám na netu a vidím, že je toho spousta, takže nevím, co vybrat. Máte zkušenosti a tipy? Co byste poradili na lyže? Koleno jen někdy zabolí, "drhne" či se jakoby "blokuje" při pohybu při zátěži, mám trochu pocit, že tam něco praskne. Ale žádné drama, nemám za sebou žádný úraz, operaci ani diagnózu, v běžném provozu většinou bez problémů.
Odpovědět
Průběh diskuze (14 názorů)
Téma: Na lyže ortézu, nebo bandáž? ALL 2.3.2022 15:7
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Beat 2.3.2022 15:25
**Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Rodinová 2.3.2022 16:29
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Rodinová 2.3.2022 16:26
**Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Katka a 2 výrostci 2.3.2022 17:2
***Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Rodinová 2.3.2022 21:12
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Urbík 2.3.2022 17:13
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? sally 2.3.2022 17:45
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Marika Letní 2.3.2022 17:47
**Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? sally 2.3.2022 17:57
***Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Marika Letní 2.3.2022 18:1
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? ALL 2.3.2022 18:21
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? caira (Vojta1/03,Mates11/04) 3.3.2022 7:12
*Re: Na lyže ortézu, nebo bandáž? Aninabe 3.3.2022 12:42

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.