| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Koupě, prodej, pronájem nemovitosti

30.9.2021 15:06:59 Dari79

Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektřina

Tak jednak:

problém je to samozřejmě současného majitele - pochopila jsem to tak, že dřív to bylo někoho jiného, ten byt prodal... není důvod, aby tedy elektřina byla "na starého".

Druhak - za dobu, kdy byt není z důvodů na straně pronajímatele obyvatelný, samozřejmě nemusíš platit nájem. Čili prokazatelně - písemnou formou - bych pronajímateli oznámila, že od ... v bytě nefunguje elektřina, že byt je tedy neobyvatelný a že žádám o slevu 100% z nájmu a že rovněž žádám o urychlené odstranění této překážky pro řádné užívání bytu.

Třeťak - málokdo neřeší elektriku, když má současně byt na pronajímání, čili podívala bych se, jestli můj současný pronajímatel (vlastník bytu) je skutečně ještě pořád vlastník bytu, jestli na něj nejsou vedeny exekuce atd. Přijde mi totiž jen málo logické, aby někdo, kdo má byt, který pronajímá, čili kasíruje..., nebyl ochoten platit dobrovolně pár stovek za elektřinu a tím přišel o celý pronájem (pokud to není naopak promyšlená taktika, jak tě z bytu vyštípat...)
Zjistíš-li, že pan majitel je v potížích, např. tedy ty exekuce - spojila bych se s tím exekutorem, nahlásila bych, že jsem (jsem byla) v bytě v nájmu a zeptala se ho na postup - většina exekutorů ochotně nájemníky v bytě má, nájem platíš exekutorovi (než ten třeba byt prodá). Exekutor může nechat elektriku zapnout, nebo se s tebou domluví, že si elektriku napíšeš na sebe a jemu budeš platit jen zbylý nájem...

Čtvrtak - pokud potíže nemá, jen je to "divný patron" (nebo nevím, jaké by jiné mohlo být vysvětlení - taky by mohl být v nemocnici v kómatu nebo něco podobného), tak bych mu dala nejzazší lhůtu na vyřešení problému, jinak bych nájem ukončila a holt si našla něco jiného...

Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Bydlení v nájmu a odpojená elektřina stressya 30.9.2021 14:22
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Košík_růží 30.9.2021 15:6
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Občasný host 30.9.2021 20:38
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Dari79 30.9.2021 15:6
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Dari79 30.9.2021 15:9
***Re: Bydlení v nájmu a odpojená ele... Košík_růží 30.9.2021 16:25
****Re: Bydlení v nájmu a odpojená e... Renka + 3 30.9.2021 19:10
*****Re: Bydlení v nájmu a odpojená... ...neviditelná... 1.10.2021 11:47
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Fern 30.9.2021 15:33
*Re: Bydlení v nájmu a odpojená elektři... Občasný host 30.9.2021 20:36
**Re: Bydlení v nájmu a odpojená elekt... Dana 1.10.2021 7:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.