| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Květiny a zahrada

Re: Jak se pěstuje zázvor?

Ahoj, pěstuji si zázvor už pár let v podstatě v paneláku na chodbě. :) Jsou dvě možnosti.

1. Udělat řízky- tj. uříznout kolem 1cm z leva i z prava kolem toho pupene, co chce rašit a ty řízky zasadit do hlíny, těmi pupeny nahoru. Tahle metoda mi v tom vedru loni nevyhovovala.

2. Zasadit celý kořen, co nejvíce pupeny nahoru, případně na plocho, poměrně hluboko do hlíny. Já mám 50l. květináč. Tohle mi vychází víc. Letos jsem sadila na chatě, ale tam to vypadá spíše, že vyleze až příští rok.

Letos už je na to docela pozdě. Ldyžto zasadíš teď tak maximálně trochu popovyleze, ale ten kořen se tam nebude mít čas dělat...

V podstatě jsem postupovala jako u brambor. Když jsem viděla, že kořen leze z hlíny, tak jsem přisypala. Na netu tvrdí, že v domácích podmínkách není ta nať vysoká. Mě dorůstala bezmála dvou metrů v paneláku na chodbě :)
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Jak se pěstuje zázvor? libik 23.6.2016 20:50
*Re: Jak se pěstuje zázvor? Leda 23.6.2016 20:52
**Re: Jak se pěstuje zázvor? libik 23.6.2016 21:5
***Re: Jak se pěstuje zázvor? iiiiiiiiii 23.6.2016 21:8
*Re: Jak se pěstuje zázvor? Simeona+3 23.6.2016 21:8
*Re: Jak se pěstuje zázvor? Zasjaj. 23.6.2016 23:19
*Re: Jak se pěstuje zázvor? Točená vanilková 24.6.2016 7:50
*Re: Jak se pěstuje zázvor? Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 25.6.2016 18:44

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.