| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Máme doma školáka

18.3.2016 8:34:14 withep

Re: Slovní úlohy v matematice - 3. třída

Dávala jsem teď druhákovi pro zpestření starší ročníky matematického klokana. Chytrý je jak rádio, ale jak se mu tam nakombinuje více dílčích úloh a/nebo je třeba začít metodou pokus-omyl, ztrácí se. Zároveň ho běžné slovní úlohy a počítání nudí, takže tohle dělá rád, ale je to masochismus, protože pak se vzteká, když tomu nerozumí nebo to má špatně. Včera jsem mu dala ten stejný test, který dělal jako úplně první před dvěma týdny a měl ho z 1/3 špatně, a s výjimkou jednoho příkladu tam měl úplně stejné chyby ~k~. Propadne afektu a nemá nejmenší snahu pochopit, co nepochopil, takže to příště nepochopí zas. Přečíst si pořádně zadání a hlavně otázku? Kdepak, a proč taky, když nepozná, že jedno jediné slovo je jednou klíčové a jindy úplně nadbytečné... Když byly X 4 roky, narodila se mu sestra, dnes je mu 9 let, o kolik je X starší než jeho sestra? No přece o 5, protože 9 - 4 je 5, ne a ne a nepřipustí, že ta informace je tam úplně navíc ~t~. Jsem zvědavá, jak to dneska skoulí :-)
Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Slovní úlohy v matematice - 3. třída Galia 17.3.2016 23:46
*Re: Slovní úlohy v matematice - 3. tří... lenka 18.3.2016 7:2
*Re: Slovní úlohy v matematice - 3. tří... magrata1 18.3.2016 7:23
**Re: Slovní úlohy v matematice - 3. t... Cimbur 18.3.2016 8:21
***Re: Slovní úlohy v matematice - 3.... magrata1 18.3.2016 8:49
****Re: Slovní úlohy v matematice - ... withep 18.3.2016 8:50
**Re: Slovní úlohy v matematice - 3. t... withep 18.3.2016 8:34
*Re: Slovní úlohy v matematice - 3. tří... Babsi+2 18.3.2016 8:14

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.