| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Vlasy

11.6.2015 13:34:07 Gerberka1

Re: Vaše zkušenosti s Hennou

Ahoj, ano, tohle je výborné shrnutí.

Hennu miluju a jsem ráda, že něco takového existuje, protože k chemickým barvám nebo melíru mám těžce nedůvěru (že to časem ničí vlasy) – henna neničí, vlas obaluje a neproniká dovnitř vlasů, posiluje ho zvenčí….

Používám ji skoro 20 let, hned od doby, co se objevila v drogérkách po pádu totality…pak jsem dlouho let měla „henu z DM“ a poslední 3 roky značku Henne Color – to je myslím dobrý poměr cena/kvalita.

Na hlavě to mám každých 14 dnů, ale střídám „barevnou“ hennu (míchám si sama hnědou s měděnou tak půl na půl) a vitamínovou hennu (od stejné značky – fialový obal), což je pouze a jenom směs bylinek na posílení vlasů (kopřiva, rozmarýn, chinin, tymián a půl procento neutrální heny) – pokud do toho někdo půjde, tak pozor, tato směs se hůře nanáší, má tendenci „odpadávat“, ale chce to trpělivost a výdrž – jinak je použití naprosto stejné jako klasická henna.

Já do každé směsi přidávám oříšek kondicionéru (lze jakýkoliv nejlépe bezsilikonový, já přidávám taky od Henne Color kondiš – opravdu se to daleko snáze a lépe nanáší na vlasy ta kaše) + lžíci meruňkového oleje (je skvělý, vůbec vlasy nezmastí, je lehoučký a zvlášť vhodný na dlouhé vlasy) – vlasy jsou po tomhle prostě úžasný, znovuzrozený, prostě super, nedám na to dopustit. Zalévám horkou vodou, nanáším normálně rukama, rukavicemi si to vůbec nedovedu představit – po barevné henně mám ruce sice taky barevný, ale ono se to za pár dnů odmyje (nebo použiju citron na ruce), balím do velkého igelit. sáčku a do staré zimní čepice, mám na hlavě cca 3 hodiny, pak smývám jednou dávkou šamponu (bezsilikonového)…..výsledná barva je znát tak po 48 hodinách, barva ještě oxiduje na vlasech…

Není to pro každého, je s tím víc práce, chce to zatnout zuby a zkušenostma se prostě člověk učí – podruhé potřetí to jde líp a líp – hlavně nanášení. Doporučuju na závěr trošku vlhkými prsty pořádně vlasy promnout, aby se směs dostala i na pokožku hlavy.

Odpovědět
Průběh diskuze (15 názorů)
Téma: Zkušenosti s Hennou Marie-Ellena 6.6.2015 21:39
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Mili+2 6.6.2015 21:49
**Re: Vaše zkušenosti s Hennou Mr. Miçkey 6.6.2015 23:47
***Re: Vaše zkušenosti s Hennou Shayla a 3 kluci 7.6.2015 12:4
****Re: Vaše zkušenosti s Hennou Mr. Miçkey 7.6.2015 12:47
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Ropucha + 2 6.6.2015 21:51
**Re: Vaše zkušenosti s Hennou Gerberka1 11.6.2015 13:34
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Shayla a 3 kluci 6.6.2015 21:59
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Winky 6.6.2015 22:10
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou 2.10xb-116 7.6.2015 7:21
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Mikita.miki 7.6.2015 10:8
**Re: Vaše zkušenosti s Hennou Mikita.miki 7.6.2015 10:10
***Re: Vaše zkušenosti s Hennou jája 7.6.2015 11:5
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Majoranka 7.6.2015 12:5
*Re: Vaše zkušenosti s Hennou Simča, dcery *1988 a 1997 8.6.2015 14:49

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.