| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : OSVČ a podnikání

22.4.2014 23:09:19 Janikkk

Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a jak pro to udělat?

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, co a jak dělat.
Mám čtyřletou variantu RP. Dceři bude 1.5.2014 čtyři roky. Souběžně s rodičákem mám ŽL na příležitostné přivýdělky. Tím, že pobírám RP, nemusím platit zálohy zdravotní a sociální. Tudíž se mi ŽL při RP vyplatí, neb každá koruna dobrá. Od jakého okamžiku se toto mění? Kdy přesně musím případně zase začít platit?

Problém mám v tom, že na ŽL nevydělám tolik, abych zálohy pokryla. Na "mateřské" jsem od r. 2008, mám ještě starší dceru. Předtím jsem byla pouze OSVČ, neměla jsem zaměstanvatele. Pro mladší dcerku mám místo ve školce až od 1.9.2014, do té doby se o ni musím postarat. Babičky bohužel hlídací moc nemáme, a rozhodně na na celodenní hlídání. Ráda bych se zaregistrovala na ÚP, abych mohla pobírat alespoň příspěvek v nezaměstnanosti (v jaké výši asi bude?), příp. hledat nějaký částečný úvazek. A tudíž by se na mne asi nevztahovala povinnost platit zálohy. Musím tedy asi přerušit živnost, že?
Od kdy mám živnost přerušit? Od kdy se nahlásit na ÚP? Jaké dokumenty k tomu potřebuji? Kdy dát vědět zdravotní pojišťovně a sociálce?

Předem moc děkuji za rady a názory
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a jak pr... Janikkk 22.4.2014 23:9
*Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a ... BERBER+A+L+V 23.4.2014 8:42
**Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co ... Arien+2 23.4.2014 9:32
***Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? C... Dani.K, K 05, P 09 23.4.2014 10:26
*Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a ... Arzachena + Max 08 + Mia 10 23.4.2014 11:7
*Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a ... Arzachena + Max 08 + Mia 10 23.4.2014 11:7
*Re: Z OSVČ při RD na Úřad práce? Co a ... Želvička78 23.4.2014 12:12

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.