| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Počítačové programy

13.6.2012 7:03:28 Hanka36

Zmenšení velkého excelovského souboru a zvychlení práce s ním

Ahoj, prosím potřebuju poradit co udělat se souborem v excelu v kterém zpracovávám data v práci. Soubor má obří vel. 11 MB a to je v novém excelu kde jsou jinak soubory poloviční proti starému! Prosím o radu. Jsem z toho nešťastná, při práci s ním mi zamrzá počítač, rozepnutí filtru trvá 5 minut a neustále mi soubor zamrzá! Soubor má několik listů - jeden zdrojový list kde je zatím cca 14.000 řádků (potřebuju aby do budoucna měl cca 100.000) a cca 40 sloupců a z něj mám uděláno cca 10 kontingečních tabulek. Prosím poradíte jak upravit, aby to za těchto podmínek fungovalo? Vzorců tam mám jenom v cca 2 sloupcích, mám tam nějaké svyhledat z jiného souboru - to zkusím přepsat na vzorce, ale tohle se asi moc nezlepší/nezmenší. Formátování tam skoro žádné nemám.
A taky případně jestli to není problém počítače, jestli by se nedal nějak "refreshovat" aby stíhal lépe pracovat s tímto souborem. Co se dá v PC "promazat", aby byl rychlejší a výkonější?
Díky moc za každou radu, přečtu si to asi až odpoledne po práci.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Téma: Zmenšení velkého excelovského souboru a ... Hanka36 13.6.2012 7:3
*Re: Zmenšení velkého excelovského soub... Mrej 13.6.2012 12:0
*Re: Zmenšení velkého excelovského soub... Marka 14.6.2012 7:24

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.