| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Lékaři - ORL

25.1.2012 11:14:38 *Hanka* & Lucinka

Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyšetření při objednání na adenotomii?

tak zrovna za elaborát jsem moc ráda, právě proto, že mám ráda podrobné informace - takže děkuji
a předem se omlouvám za svůj román~f~

s adenotomií také dost váhám....
Do nástupu do školky jsem měla zdravou dceru, občas nějaká rýma, 1x ATB pneumokok v nose..... a to je prosím očkovaná Prevenarem už jako miminko! - takže zbytečně
v září nastoupila do školky
2 dny ve školce, týden doma s rýmou
2 dny školka píchání pravého ucha (poprvé v životě) horečky ATB 14 dní doma
5 dní školka opět píchání pravého ucha, teklo hodně hnisu ATB přidal se kašel 5 a 1/2 týdne doma
3 dny ve školce - týden doma žlutá rýma
5 dní ve školce jen na dopoledne píchání pro změnu levého ucha 3 týdny doma bez ATB + týden mezi svátkama
mezi svátka jsme byly na ORL a mandle stupeň II ale říkala mudra, že to má tak mezi II-III a doporučuje vytrhnout. Napsala nám doporučení do Krče.

První týden v lednu opět vyrazila dcera do školky a po týdnu opět pravé ucho (takže už potřetí pravé). Ovšem bylo to bez rýmy a bez ATB - takže nevím co jí tam sedlo když né rýma~d~

A teď co? Nechat vytrhnout nebo nenechat? Z imunologie bere momentálně Imunor a Ketotifen (antihistaminika) ale má ho něco málo přes měsíc, takže nevím jestli třeba nezabere. Taky jsem vyčetla, že se dá z odstraněné nosní mandle udělat autovakcína, na tu by nám imunoložka napsala doporučení - v Modřanech to prý dělají, ale jestli i v Krči nevím, ale dá se to obejít tak, že že bychom si mandli odvezli sami po zákroku do laboratoře
Když jsem volala začátkem ledna do té Krče, tak objednávali na konec ledna a ten Shaver prý stojí 2000kč (do toho půjdem určitě).

No a když píšeš, že vám to nepomohlo.... to je přesně to proč váhám - co když je to "akce s nejistým výsledkem" jak to nazvala naše imunoložka.
Navíc teď na ORL ještě vymyslela že by to mohlo být od refluxu... ten se na sonu potvrdil ale jen mírný. Tak abych nenechala mandli trhat zbytečně~d~. Na druhou stranu mám hrůzu dát dceru do školky, aby zase naskončila s uchem - protože to bych těžko rozdýchávala na ORL.... Proč jste se nebyly objednat, proč jste jí dala do školky? to jste nezodpovědná matka, to má kvůli vám.....
Né nechci, aby dcera trpěla a měla věčně píchané uši, ale také nechci, aby trpěla zbytečnou adenotomií (stres z pobytu v nemocnici, narkóza...)
Ovšem co je víc stresující? - píchání ucha nebo adenotomie (ovšem pokud by pomohla!)
Nechci, aby trpěla že nemůže do školky - opravdu den co den škemrá že by tam moc chtěla... nevím kde je optimální varianta.
Pokud jí tam nedám nevyzkouším jestli už třeba kombinace Imunor+Ketotifen nezabrala a pokud jí tam dám můžu zase s dcerou skončit na píchání ucha jako TA nezodpovědná matka.
Dcera vždy lehce chrápala, ale minimálně, po Ketotifenu je to teda znatelně lepší, nechrápe téměř vůbec, takže třeba by to zabrat mohlo~d~~d~
Mám hlavu jak pátrací balón a nevím jakou variantu zvolit - najradši bych samozřejmě tu nejsprávnější:-) ale která to je???~d~

Kamarádka když šla objednat dceru v Pardubicích, tak jí vyšetřovali mandli ještě optikou + dělali nějaké vyšetření sluchu? nebo tlaku v uších?~d~~d~ - prostě si jí dovyšetřili a pak teprve udělali závěr, proto jsem chtěla vědět jestli v Krči rovnou objednávají na trhání nebo také nejprve vyšetří jestli je to opravdu na adenotomii

A to vše souvisí s mojí prací - jsem na ÚP, v únoru mi končí podpora, do práce s trvale nemocnou dcerou
nemůžu, takže ani práci nemám možnost shánět, protože přijít na pohovor s dcerou ~t~~t~~t~~t~~t~ - z jednoho platu dlouhodobě to taky asi bude špatné~Rv

Všem kteří dočetli až do konce a ještě najdou sílu napsat svůj názor moc děkuji~x~
Odpovědět
Průběh diskuze (21 názorů)
Téma: ORL Thomayerova nemocnice - vyšetření př... *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 9:55
*Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyšetře... KarlítKa 25.1.2012 10:41
**Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyšet... *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 11:14
***Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 12:35
****Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 12:37
****Re: Nosní mandle *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 12:55
*****Re: Nosní mandle *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 13:3
*****Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 13:6
******Re: Nosní mandle *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 13:9
*******Re: Nosní mandle lipoo 25.1.2012 14:37
******Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 13:10
*******Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 13:15
********Re: Nosní mandle *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 13:52
*********Re: Nosní mandle lipoo 25.1.2012 14:37
**********Re: Nosní mandle lipoo 25.1.2012 14:38
*********Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 17:52
**********Re: Nosní mandle Gerberka1 25.1.2012 17:54
*Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyšetře... jitulda08 25.1.2012 15:43
**Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyšet... *Hanka* & Lucinka 25.1.2012 20:0
***Re: ORL Thomayerova nem.- jaká vyš... Gerberka1 25.1.2012 20:2
****Re: ORL Thomayerova nem.- jaká v... jitulda08 25.1.2012 20:22

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.