| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Respektovat a být respektován

3.8.2011 17:53:58 sally

Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,jeho prožívání

Určitě někam zajdi.... já myslím že pravidla jsou pravidla (před spaním se čistí zuby, v místnosti se nekřičí, ostatní děti se nebijí, učitelky se poslouchají), ale metody k dosažení žádoucího chování by měly právě respektovat povahu dítěte.
Můj synek je "exot", byla jsem přesvědčená že je aspík (aspergerův syndrom). To se nepotvrdilo, ale "něco" tam prostě je (perfekcionismus, nepřizpůsobivost, sociální nezralost, úzkostlivost) a musím říct, že po zprávě od psycholožky se to hodně srovnalo i ve škole - a i pro nás byla úleva trošku vědět co a jak s ním počít.
Přiznám se, že na tábor bych ho asi neposlala (já mého synka; u vás to může být jinak), právě proto, že potřebuje být s lidmi které zná a kteří znají jeho, potřebuje být ve známém prostředí kde se orientuje (nechám ho s dědou na chalupě, nechám ho u nás doma s babičkou nebo kámoškou), ale poslat ho někam, kde to nezná a kde nezná ty lidi bych si netroufla - už kvůli němu, vím že by to pro něj byl stres a tím pádem by se choval "nemožně" a tím pádem by měl problém s těmi ostatními a tím pádem by měli všichni zkažený pobyt. Myslím si, že k tomu (tábory) dospěje později - určitě tu zkušenost potřebuje, ale teď na to ještě pořád nemá (je mu 7,5).

Má o rok a půl mladší sestru, ta mi přijde, že tyhle věci zvládá mnohem lépe než on, takže jedeme podle sestry - když ta je ve věku na to, že něco zvládá, tak to absolvují oba. Myslím, že nakonec ségra ho v tomhle docela táhne a on je spokojenější, když má kolem sebe alespoň jí - i když mu občas leze na nervy a rvou se a hádají, tak přeci jen je to jeho kotva k rodině a tomu známému.

Pokud je tvůj synek taky exot, tak si myslím, že není nic špatného na tom přizpůsobit výchovu tak, aby se on v tom vyznal (můj synek potřebuje poměrně explicitní instrukce - pokyn "buď hodnej ve škole" je naprosto nicneříkající - musíme probrat že se nesmí prát, že nesmí odmlouvat učitelce atd.) a pravidla nastavit tak, aby pro něj byla dosažitelná a splnitelná. Dobrý (zdůrazňuji, že DOBRÝ) psycholog vám pomůže - a nebo zkus mrknout tady na diskuze - je tu autistická, je tu LMD (ADHD) diskuze - holky určitě poradí triky na trošku nestandardní dítě.... uvidíš, že se vám uleví, když přijdete na to, co s tím dělat a jak vám všem situaci usnadnit.
Odpovědět
Průběh diskuze (17 názorů)
Téma: Výchova x respekt k povaze dítěte Luckaaa 3.8.2011 13:15
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... lillli 3.8.2011 13:43
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... Markéta s párkem 3.8.2011 13:43
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... Luckaaa 3.8.2011 14:29
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... Maraska 3.8.2011 14:7
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... lillli 3.8.2011 14:9
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... Luckaaa 3.8.2011 14:46
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... Tante Ema 3.8.2011 15:37
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... štěpánkaa 3.8.2011 15:18
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... Tante Ema 3.8.2011 15:33
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... Pawlla 4.8.2011 14:1
*Re: pravidla Xrespekt k povaze dítěte,... sally 3.8.2011 17:53
**Re: pravidla Xrespekt k povaze dítět... Luckaaa 3.8.2011 18:59
***Re: pravidla Xrespekt k povaze dít... Luckaaa 6.8.2011 18:5
****Re: pravidla Xrespekt k povaze d... ...neviditelná... 6.8.2011 20:20
*****Re: pravidla Xrespekt k povaze... ...neviditelná... 6.8.2011 20:27
*****Re: pravidla Xrespekt k povaze... ...neviditelná... 6.8.2011 20:31

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.