| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a zvířátka

  (?)
 Názory 110 z 3824  [Dalších 3814 >>]
Mariana +2 135342
7.4.2018 18:35:17
tak já si zase myslím že 8 letá už leccos by měla zvládnout kolem péče o zvíře.

Moje 8letá má králíka, co se týče krmení a vody zvládá sama. Krmení jednoznačně, s vodou jsem trochu pomáhala ze začátku, aby dobře připevnila pítko. S čištěním klece teda pomáhám. Ale pomáhám, ne dělám sama, což vnímám jako rozdíl.

Zvíře chtěla, podmínka byla že se bude starat. Pokud by ne, následovaly by sankce, tak jako i jiného neplnění si povinností. Na kapesném, pak zákazy mobilu apod. Především proto že jde o živé zvíře, tam "zapomínání" netoleruji, vynést koš i vyklidit myčku počká.

Ale souhlasím že prostě dospělý když zvíře povolí tak tu odpovědnost prostě přijímá. Taky přesto dohlížím zda nezapomněla na vodu. Za 1 den hlady nezemře a navíc má seno, ale bez vody bych ho nenechala.

Podle mně je potřeba asi být důslednější a prostě přikázat a nesplnění postihnout. Já jsem poměrně dost toleratní a po dětech příliš nechci, ale nechat zvíře bez vody by schytali tvrdě, tady má tolerance končí. A ani výmluvy že to měl udělat někdo jiný bych nebrala.

Co s tím ... asi bych změnila tu jejich dohodu tak aby bylo jasné kdo se má starat třeba střídat po týdnu a pak vyžadovat a kontrolovat.
sally 3140
6.4.2018 17:07:14
vidím tři možnosti:
1) vyvěsila bych na lednici seznam domácích povinností, přičemž by v tom byli zahrnutí i ti potkani. Osmiletému dítěti bych denně připomínala, fakt to neudrží. Na vodu bych koupila takovou tu závěsnou flašku, z které si můžou cucat.
2) smířila bych se se situací a o potkany se starala
3) potkany bych prodala

Když bylo dětem 6 a 7, skončil u nás sousedovic křeček. Starala jsem se o něj více méně já. Když umřela (byla to holka), tak děti děsně brečely a chtěli nového. Zapřísahala jsem je, že se musí starat, naslibovali hory doly - výsledek byl ten, že jsem se o křečka starala já, protože mi ho bylo líto a obvykle jsem přišla na to, že není nakrmený nebo nemá vodu až když odešli do školy - a nechat ho do večera bez péči mi přišlo krutý.
Když umřel tenhle křeček (dožil se skoro tří let), tak jsem zjistila, že mi chybí a pořídila jsem křečka pro sebe. S tím, že už jsem se vůbec nenamáhala s tím, že bych stanovovala nějaká pravidla - byl to můj křeček, pro mě - a v domácnosti zavládnul klid.

Teď přišel čtrnáctiletý syn s tím, že chce akvárko - tady už hodlám trvat na tom, že se o to fakt starat nebudu. Dcera (12) chce křečka nebo myš - tak jsem jí říkala, že až na podzim, po prázdninách a dovolených. Situace je jiná i v tom, že jsou teď oba v domácí škole, tj. budou mít na zvíře čas i přes den. Bez domácí školy si to v našem provozu nedokážu představit - prostě vůbec nebyl čas a prostor ještě na další věci - takže to bych taky povážila - jestli děti vůbec mají čas na to, aby věnovaly alespoň tu půlhodinku denně zvířeti.... se školou, úkoly, kroužky atd....
Žžena 83005
6.4.2018 16:32:10
Analfabeto,
kdybys četla, co jsem psala, tak bys věděla, že nikde nedoporučuji matce, aby se starala sama. Její zodpovědnost vidím v zajištění, aby se staraly ty děti.
Tina+Jiřík2008 81121
6.4.2018 15:32:55
Marko, jo, já to tak beru, ono to chvíli vypadalo, že ho to chytlo, ale pak ho to postupně přešlo...chápu to, jak jinak má vyzkoušet, jestli ho něco bude bavit a bude k tomu mít nějaký vztah, že jo...ale je taky potom důležitý se o ta zvířátka nějak postarat, někomu je darovat apod..., aby tím netrpěla...rybičky nemají zas tak dlouhý život, takže to tak nějak necháváme, staráme se o ně dál, postupně ubývají a nové už pořizovat prostě nebudeme...
Jenda00 78044
6.4.2018 15:14:19
Přesně, absolutně nevím, proč jsi syna nenechala, aby jí vzbudil. Vyžral si její povinnosti. A patrně to není poprvé, to se nediv, že se zlobí. takže bu´d přehodnotit rozdělění práce a nebo fakt zvířata pryč. Jestli je počet dětí ve tvém nicku aktuální, tak to se za chvilku zblázníš. A jakpíše Mandelinka, rozhodně je dcera dost stará na to, aby zvířata komplet dokázala obstarat. Že se jí zjevně nechce, je zas jiná věc. S tím jsi ale při pořizování musela počítat, jestli své děti trochu znáš. A pokud jsi souhlasila, je díl odpovědnosti i na Tobě.
Marka 140743
6.4.2018 14:20:54
Tino, tak holt to syna nechytlo. Ono s rybičkami se ten vztah navazuje hůř. I když já (jako dítě) měla jednu oblíbenou a když chcípla, tak jsem to obrečela a napsala si do deníku jako významný smutný den.

Já bych na ty nestarající se děti nebyla tak přísná (myslím obecně, konkrétně bych se snažila je zodpovědnosti naučit). Jsou to děti a jak mají předem zjistit, zda jim vztah ke zvířeti vydrží a bude motivovat k péči o něj po douhou dobu, nebo zda se přecenily? Tohle musí rodič předem vědět a pokud si není jist sám sebou, že na péči bude chtít dohlížet, či ji zastane, tak je to jeho chyba, ne dětí.
Tina+Jiřík2008 81121
6.4.2018 13:57:08
Kat, nám se na takovéhle různé úkoly osvědčilo napsat mu je na bílou tabuli, kterou má odmalička v obýváku, kam si kreslí, píše si tam věci, co si potřebuje zapamatovat do školy apod...prostě tam večer napíšu body, které mají být druhý den do večera hotové a on si to potom odškrtává...a večer mu nepůjčím mobil nebo nemůže koukat na TV, dokud to není hotové, pořád mluvit a připomínat mě už dávno přestalo bavit, takhle je to jasné, co je potřeba udělat, kdy to udělá, to nechávám na něm...
Tina+Jiřík2008 81121
6.4.2018 13:53:42
Přesně tak, dospělí musejí aspoň dohlížet...já jsem taky počítala s tím, že s péčí budu samozřejmě pomáhat, že to ještě nezvládne sám...a dělala jsem to ráda, dokud jsem viděla, že ho ty rybičky zajímají...nebaví mě to od chvíle, kdy vidím, že jim jenom ráno hodí krmení a tím pádem pro něj v podstatě přestávají existovat, dřív si hned všimnul, když nějaká rybička vypadala nějak divně, že jí něco bylo, nebo že se tam přemnožili šneci apod...teď už to tam stojí v podstatě jako dekorace, jak tu někdo psal...na kterou navíc nikdo ani nekouká...a na to fakt nemusíme mít živá zvířata, na dekoraci mi stačí živé kytky, které dají i míň práce....takhle je s tím práce, větší spotřeba vody i elektřiny a nikomu už to žádné velké potěšení nepřináší...
Carollyn 131058
6.4.2018 13:42:01
Hmm, a co kdybys na dceru taky "zapomněla" a nedala jí najíst. Taky se ti prostě nechce, chce se ti číst nebo dívat na TV. Ať vidí, jak je potkanům, když se na ně vykašle. Jako sorry, v 8 letech jsem se normálně starala o kanárky a křečka, dávla jim najíst, vodu, čistlila klec a akvárko. Jsou to malá zvířátka, na péči o ně není nic extra náročného. Děcka je prostě vidí jako živou hračku, která je už omrzela a ony ji hodily do kouta...
Kat 121378
6.4.2018 13:41:21
Janusko, a proc mi to pises? Meli jsme potkany, mame krecka, psa a kocku. S muzem jsme meli korely a piskomily. Jako ja vim, jak to funguhe. Ale zakladatelka mozna nechce pecovat o mysouny, bohuzel to blbe odhadla. A hleda resrni. Pokud jim tu peci neda ona i s detmi, tak je lepsi zodpovedne najit majitele c.2.
 Názory 110 z 3824  [Dalších 3814 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.