| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Plavání pro děti

Hrajte o praktické ceny do kuchyně!

Soutěžte s projektem „Mléko vás zdraví” o mlékovar, zapékací misku na sýr či konvici na mléko.

  (?)
 Názory 110 z 4314  [Dalších 4304 >>]
Hanka 75 76332
1.7.2017 22:30:19
vypradla jsem se na to, neb jsem měla dvojčata a nenašla jsem kurz plavou dvě děti a jeden rodič ~;)

děti se naučily krásně plavat v myslím 4-5 letech, bez jakýchkoli kurzů, prostě klasika, tak jak jsme se to kdysi učily my. Ale naučili se hezky a dříve než je to obvyklé. Musím tedy dodat, že obě děti měly a mají rády vodu a do bazénu a k moři jsme jezdili, ale nic extra jsme je neučili.
Shrekyně 151836
1.7.2017 18:33:02
Chodili jsme, je to zabava, ale nic do zivota to podle me neda, kdyz nepocitam ten spolecne straveny cas s rodici, coz je samozrejme fajn, ale jsou i jine cesty. Syn se naucil nebat vody, pak se zase bat zacal.. plavat se naucil stejne az v 6ti letech, do te doby chtel delat jenom blbiny.
Mariana +2 135342
1.7.2017 9:18:18
"... hlavně to převlíkání, kdy jsem sama celá rozklepaná ve studených šatnách musela napřed obstarat dítě."

Na tom je přesně vidět, jak moc se ty kurzy liší, podle toho kde to je a kdo to dělá.

Já jsem v žádných studených šatnách nebyla, a ani bych do takového kurzu nechodila.

Měla jsem taky zimomřivý nedonošeně (a je doteď), ale při plavání miminek s tím problém nebyl, zima nám nebyla. Jako úplné miminko do tuším 9m, prostě dokud se dá unést v té jedné ruce ve vaně, jsme chodili plavat do vaniček. Plavalo dítě, já ne. Tam byla krásně teplá voda, kterou měnili. V místnosti bylo teplo, pak jsme vždy nakrmili, pohráli si, dítě usnulo, a spalo kolikrát až do večera, což je dokladuje jak to byla pro něj "fuška".
Tam byl ten účinek na ty svaly hypotonického nedonošence nejzřetelnější, ale to bylo asi i tím že to byl ten nejranější věk, kdy mají ta "cvičení" ten nejlepší efekt.

Jelikož se dítěti plavání líbilo, tak jsme pak pokračovali to už v malém bazénku v malé skupince oba ve vodě. Opět bylo všude teplo, malý soukromý bazén. Na závěr jsme mohli do vířivky a pak do malé sauny, která byla super na prohřátí, hlavně v zimě. Převlekla jsem dítě i sebe pěkně v teple. Pak jsme šli do herny, kde se děti nasvačily, pohráli, já pokecala s dalšíma matkama.
A kvůli tomu to prostředí jsem jezdila na to plavání do jiného městečka, u nás to dělají na velkém bazéně, kam bych kvůli tomu studenému odchovu nešla. Já tam chodím nerada obecně, nejsem moc vodní živel, přesto miminkovské plavání jsem si užívala. Zimomřivý nedonošenec, nyní 9 letý, byť rád plave, nechce chodit do plaveckého oddílu, protože na bazéně je mu zima.

Na miminkovské plavání jsem nezačala chodit z důvodu nějaké "módnosti", ale protože je to u miminka jediné možné "cvičení", vyjma tedy Vojtovky apod. Nicméně Vojtovku spíš prořval a nesnášel, byť jsem se snažila to maximálně přizpůsobit a podávat hrou.

Jsem dodnes přesvědčena že to nám to plavání ušetřilo mnohé pozdější trápení, i s cvičením Vojtovky, jelikož ten pokrok byl enormní, hodně viditelné zlepšování nastalo jakmile jsme začali chodit na plavání.
Li. 14175
1.7.2017 5:46:50
Podle naší doktorky se děti, které plavou, mnohem rychleji rozpohybují. Někdy je to ku prospěchu, u nás se jí to už ale moc nelíbilo. Syn se začal přetáčet sám na břicho, sedat... o moc dřív, než ostatní děti a dr. s tím měla i problém. Každopádně teď je mu 13 a je ok :).
sally 3140
1.7.2017 2:42:50
Moje nedonošeňátko bylo hodně zimomřivé, plavání (i když v bazénu speciálně vyhřívaném pro miminka) bylo pro něj spíš trápení.
Upřímně - pro mě taky - hlavně to převlíkání, kdy jsem sama celá rozklepaná ve studených šatnách musela napřed obstarat dítě.

Plavat se naučil sám ve čtyřech letech, stejně jako jeho sestra. Miminčí plavání nemělo imho na nic podstatného vliv. V té době to byla děsná móda, až jsem měla pocit, že kdybychom nechodili plavat, tak se "dítěti nevěnuju" - dneska už bych byla víc v klidu a plavání rozhodovala dle sebe (jestli se mi chce mít nějaký program a vytržení z monotóního kolotoče nebo jestli chci raději mít svatý pokoj).

Pokud bychom se bavili o plaveckých kursech pro starší děti, které mají za úkol naučit plavat, tak výborné byly čtrnáctidenní každodenní kursy - když děti plavaly každý den (a ne jednou týdně), tak se toho naučily za ty dva týdny víc než za půl roku klasiky....
Tante Bante 147015
30.6.2017 17:38:37
Je to dobré pro nudící se "aktivní" matky a jako výdělek. Zachovej klid.
Marka 140743
30.6.2017 16:40:40
Obvykle je k dispozici herna, tam můžeš tak hodinu s dětmi vytrvat, než vyrazíš do zimy. Nakrmit je, ony si pohrají s ostatními "plavci", ty si popovídáš s maminama ~;) Prostě společenské vyžití. ~t~

Ale zjisti si, zda ti instruktorka bude plavat s jedním dvojčetem, jestli nebudeš brát s sebou chůvu. Některé instruktorky jsou nápomocné, jiné ne.

Znovu dodám, v tvém případě bych se na to vy... a cvičila vojtovku, to bude mít větší přínos.
PJana 86863
30.6.2017 14:17:39
Touhle informací jsi měla začít. Pokud uvažuješ o plavání kvůli rehabilitaci holčiček, tak určitě ano.
Zimy se neboj. Předpokládám, že budeš jezdit autem. Jde jenom o to, pořádně osušit, oblíknout, nechat vychladnout, dooblíknout a teprve potom ven. Jenom nezapomeň, že na 2 děti potřebuješ 2 dospělé.
Valkýra 10956
30.6.2017 13:39:02
Já jsem s dcerou chodila plavat od půl roku, tehdy to bylo poměrně nové a přisuzovalo se tomu hodně pozitivních účinků, naše doktorka se k tomu stavěla spíš neurčitě. Dceru to bavilo, ale plavat se tím nenaučila, to nastalo až v kursu pro 4leté děti bez rodičů. Navíc okolo dvou let měla dcera dost úpornou uroinfekci, kterou pak doktorka přisoudila tomu a plavání zakázala. Pak už šla dcera rovnou do toho kursu bez rodičů.
Sestra má mladší děti a ta samá doktorka už jí plavání vyloženě nedoporučila, že je to zábava hlavně pro maminky a děti jsou jenom víc nemocné.
Ale s námi do toho kursu jezdili lidi z 80 km vzdáleného města s nedonošeným chlapečkem a tvrdili, že plavání mu pomáhá víc, než cvičení. Tak těžko říct.
Rodinová 140078
30.6.2017 13:35:03
Nechodila jsem neb nemam rada plavani a v bazenu uz vubec.
Deti se plavat naucily pozdeji, myslim, ze je to spis o naplni casu a mozna je to lepsi, nez s nima nechodit nikam :-)
 Názory 110 z 4314  [Dalších 4304 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.