| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vztekání a vzdor

Fotka léta 2018- pošlete fotku a vyhrajte batoh, společenské hry nebo vstupenky na muzikál!

Vyfotili jste v průběhu letošního léta zajímavou fotku dětí, členů rodiny, z dovolené či třeba přírody?

  (?)
 Názory 110 z 17293  [Dalších 17283 >>]
Mirek_ 118172
15.8.2018 16:01:49
"Absolutně nechápu co se v tom dítěti odehrává."

Zkoušela ses ho zeptat? Jak vidí situaci on, co by rád? Zkusit se s ním dohodnout?

Návody fungují třeba na většinu lidí a většinu situací, ale ne vždy a na každého. Takže třeba ta obecná rada "zeptat se" nemusí u vás vést k cíli.
Zuzana Koubkova 156580
15.8.2018 14:54:35
Omlouvám se,ale s tímhle se prostě nedá souhlasit.Každé dítě je jiné,příručka neexistuje!Kéž by ano.Dnes jsem např.totálně zoufalá ze syna 3,5 roku. Jdeme dopoledne ještě se starší dcerou na hřiště s balónem a florbalkama. Po nějaké době jsem ho požádala, aby mi ukázal kalhoty, měla jsem podezření,že se pokakal.Odmítl,na moje prosby odpovídal jen NE, NECHCI,NEBUDU...Tečka.To už mě naštvalo. Po chvilce jsem řekla,že půjdeme domů na oběd,on opravdu pokakany byl,cítila jsem to...Scéna že nikam nejde. Řev,hysterie,já v klidu pomalu posbirala věci, on se mi věšel na nohu,snažil se mi sthnout batoh,kopal do mě...Poslala jsem starší dceru domů,sedla jsem si na zem do trávy,snažila jsem se ho uklidnit. Opět rány, strhnul mi vzteky brýle, tahal mě za vlasy, šlapal po mě...Rozbrecela jsem se.Připadala úplně jak kus hadru, jak tyranej pes.Absolutně nechápu co se v tom dítěti odehrává, ale já tohle v klidu fakt ustát nedokážu. Možná s nějakýma praskama na nervy. Postup jaký popisujete z knihy v případě,že má dítě záchvat, by v tomhle případě vůbec nezabral!Je "záchvat vzteku" a záchvat vzteku. Nebo jsme něco jako rodiče nezvládli...Nevím.Naprostá zoufalost.
konvalina 154981
20.10.2017 10:58:14
Potřebovala bych vědět váš názor na to, pokud dojde k nějakému konfliktu mezi vaším dítětem a sousedovic dítětem, jak to řešíte, když nejste přítomna konfliktu a každé dítě říká něco jiného. Příklad : Příjdou sousedovic děti žalovat např. že náš syn jim napsal nějaká sprostá slovo na papírky a vhodil jim je za plot, nebo jim na zahradu házel kamínky. Když se na to syna zeptám, řekne, že sousedovy děti ho provokovaly, nejdřív ho zavolaly, ať jde za nimi, on šel, ukazoval jim novou hračku, ale potom řekl, že si jde hrát k jinému kamarádovi. Sousedovy děti začnou žárlit, že si s nimi nechce hrát a ukazovat jim novou hračku, začnou ho provokovat, třeba ho slovně vytáčejí, říkají mu : heheč, neumíš kreslit tak hezky jako my ...., tvoje hračka je škaredá, máme hezčí hračky než máš ty apod.,jedno z dětí mu "škrtlo" po tričku fixem, když se otočil ( jako pomstu za to, že si s nimi zrovna nechce hrát). Jak vlastně zjistit, které z dětí má pravdu, když jsem to neviděla a jak ten konflikt vyřešit. Rodiče těchto dětí totiž nikdy nepřiznají, že by jejich děti něco provedly - provokovaly apod. Vždycky vidí vinu jen na to tom našem synovi.Já synovi samozřejmě domlouvám, nyní jsem mu i řekla, aby je nebral na vědomí a nereagoval na jejich pozvánky ke hře, pokud nedokážou i ony přiznat svou vinu. Já vždycky synovi před sousedovými dětmi řeknu, co udělal špatně a že to nemůže dělat házet kamínky apod., on řekne, že děcka provokovaly, sousedka řekne, že jejich děti nic nedělají jsou hodné, že špatné věci dělá jen ten náš... takhle to u nás vypadá při řešení těchto konfliků. Moc prosím o radu ~8~~l~
withep 93862
19.7.2017 10:25:38
Nene, jentakj, rodiče nepodlehnou, ale děti si dál jedou to svoje. Zdá se mi, že nejsi ochotná nebo schopná připustit tuto možnost. Hloupost bych do toho nepletla, dělá to můj svěřenec s LPM i syn s IQ 130+ (a nefunguje to ani jednomu). Jsou zdraví? Autisti to nejsou, ale pojetí nadání jako neuroatypie je zatím v plenkách a od lidí s mentálním postižením se taky tak jaksi očekává, že vnímají a cítí "normálně", jen holt rozumu moc nepobrali.
Bouřka 7675
19.7.2017 6:28:19
Jo, intelekt vysokej asi bude. On teda většinu těch problémů podědil, jen jsou u nějak výraznější než u mě.
withep 93862
19.7.2017 5:10:15
A co intelekt? Většinou, když je vysoký intelekt (kolem 130 a víc), znaky ADHD, PAS apod. jsou ve skutečnosti projevem "zrychleného mozku". Kdyžtak bych počkala do 6 let a nechala mu udělat WISC-III.
Bouřka 7675
18.7.2017 17:23:57
Withep, zatím nemá uzavřenou diagnosu, jen předběžně potvrzeno, že ADHD tam pravděpodobně bude. Ale čím dál víc čekám, že k tomu nejspíš bude ještě něco. Poslední dobou se dost zhoršil, ukázkově přidal řadu rysů, u kterých jsem ještě na poslední návštěvě zmiňovala, že s tím problémy nejsou. A bum ho! Z tý poruchy opozičního vzdoru by taky splňoval ledacos, akorát jsou to zatím z velké části poměrně nové věci.
withep 93862
18.7.2017 14:45:27
Tak si představ, že řekneš "není" a on stejně pokoj nedá. 10 - 100x za den. To není věc výchovy ~;)
withep 93862
18.7.2017 14:18:52
Bouřko, vy jste s ním byli někde v poradně nebo u psychologa, že jo? S jakým výsledkem? Pokud je výchova ok, mohlo by tohle mít souvislost s nějakou neuroatypií, osobně tipuju to, čemu se zatím dost nevýstižně říká mimořádné nadání.

Ale chovají se tak běžně i intaktní děti. Naše sedmiletka nás pravidelně vytáčí otázku "Bude fiiiiilm?" pronesenou sladce nevinným tónem v devět večer, bez toho, že by byla alespoň najezená a umytá.

Nebo mrkni na poruchu opozičního vzdoru, náš mimoň splňuje 8 z 8 diagnostických kritérií ~:-D, ale ona spousta diagnóz vyvěrá z nepochopení jiných "diagnóz".
Konzerva 153011
18.7.2017 10:44:10
Problém je, že některé děti to nepochopí. Resp. ony to pochopí, ale nelíbí se jim to a tak to zkouší furt znovu a znovu. A to děsně leze na nervy, když musíš několik let opakovat tu samou věc furt dokola. Proto jsem v některých případech po letech přešla na věku "protože já jsem to tak řekla". To je krátká věta a už dál nic dlouze a trpělivě nevysvětluju.


Je to vlastně to, co radím Konvalince vůči její matce. ~5~
 Názory 110 z 17293  [Dalších 17283 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.