| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Vztekání a vzdor

Vyhrajte vstupenky na muzikál!

Soutěžte o 2 vstupenky na představení Královna Kapeska v neděli 20.5.2018 od 11 hodin v Divadle Hybernia v Praze.

  (?)
 Názory 110 z 17291  [Dalších 17281 >>]
konvalina 154981
20.10.2017 10:58:14
Potřebovala bych vědět váš názor na to, pokud dojde k nějakému konfliktu mezi vaším dítětem a sousedovic dítětem, jak to řešíte, když nejste přítomna konfliktu a každé dítě říká něco jiného. Příklad : Příjdou sousedovic děti žalovat např. že náš syn jim napsal nějaká sprostá slovo na papírky a vhodil jim je za plot, nebo jim na zahradu házel kamínky. Když se na to syna zeptám, řekne, že sousedovy děti ho provokovaly, nejdřív ho zavolaly, ať jde za nimi, on šel, ukazoval jim novou hračku, ale potom řekl, že si jde hrát k jinému kamarádovi. Sousedovy děti začnou žárlit, že si s nimi nechce hrát a ukazovat jim novou hračku, začnou ho provokovat, třeba ho slovně vytáčejí, říkají mu : heheč, neumíš kreslit tak hezky jako my ...., tvoje hračka je škaredá, máme hezčí hračky než máš ty apod.,jedno z dětí mu "škrtlo" po tričku fixem, když se otočil ( jako pomstu za to, že si s nimi zrovna nechce hrát). Jak vlastně zjistit, které z dětí má pravdu, když jsem to neviděla a jak ten konflikt vyřešit. Rodiče těchto dětí totiž nikdy nepřiznají, že by jejich děti něco provedly - provokovaly apod. Vždycky vidí vinu jen na to tom našem synovi.Já synovi samozřejmě domlouvám, nyní jsem mu i řekla, aby je nebral na vědomí a nereagoval na jejich pozvánky ke hře, pokud nedokážou i ony přiznat svou vinu. Já vždycky synovi před sousedovými dětmi řeknu, co udělal špatně a že to nemůže dělat házet kamínky apod., on řekne, že děcka provokovaly, sousedka řekne, že jejich děti nic nedělají jsou hodné, že špatné věci dělá jen ten náš... takhle to u nás vypadá při řešení těchto konfliků. Moc prosím o radu ~8~~l~
jentakj 147688
19.7.2017 10:40:38
withep - to je fuk, prostě buď rodič podlehne, protože chce mít klid a nebo ne. Nevím, zda je otázkou výchovy, že dítě přestane, někde asi jo, někde ne, ale tak či tak dítě časem dozraje do okamžiku, kdy pochopí, že tohle neprojde. Někdy to trvá delší dobu a někdy kratší. Prošel si tím kdejaký rodič - akorát po letech už si nevybavuje, jak dlouho si dítě vymrzovalo svoje, protože teď už řeší jiné záležitosti. Ale chápu, že kdo to řeší teď a aktuálně, tak ho to vytáčí a rád by to vyřešil v dohledné době. A ta doba přijde dřív nebo později.
withep 93862
19.7.2017 10:25:38
Nene, jentakj, rodiče nepodlehnou, ale děti si dál jedou to svoje. Zdá se mi, že nejsi ochotná nebo schopná připustit tuto možnost. Hloupost bych do toho nepletla, dělá to můj svěřenec s LPM i syn s IQ 130+ (a nefunguje to ani jednomu). Jsou zdraví? Autisti to nejsou, ale pojetí nadání jako neuroatypie je zatím v plenkách a od lidí s mentálním postižením se taky tak jaksi očekává, že vnímají a cítí "normálně", jen holt rozumu moc nepobrali.
Bouřka 7675
19.7.2017 6:28:19
Jo, intelekt vysokej asi bude. On teda většinu těch problémů podědil, jen jsou u nějak výraznější než u mě.
withep 93862
19.7.2017 5:10:15
A co intelekt? Většinou, když je vysoký intelekt (kolem 130 a víc), znaky ADHD, PAS apod. jsou ve skutečnosti projevem "zrychleného mozku". Kdyžtak bych počkala do 6 let a nechala mu udělat WISC-III.
Bouřka 7675
18.7.2017 17:23:57
Withep, zatím nemá uzavřenou diagnosu, jen předběžně potvrzeno, že ADHD tam pravděpodobně bude. Ale čím dál víc čekám, že k tomu nejspíš bude ještě něco. Poslední dobou se dost zhoršil, ukázkově přidal řadu rysů, u kterých jsem ještě na poslední návštěvě zmiňovala, že s tím problémy nejsou. A bum ho! Z tý poruchy opozičního vzdoru by taky splňoval ledacos, akorát jsou to zatím z velké části poměrně nové věci.
jentakj 147688
18.7.2017 14:53:52
Withep - syn je mistr argumentů. Až jsem pak nenašla protiargument a navíc mě to otravovalo a jeho to evidentně bavilo. Takže když už jsem toho měla dost, tak jsem řekla - protože bagr - jinak řečeno - a dost. Dál jsem nereagovala.
Děti nejsou hloupé, dělají to, co funguje - takže když k tomu, aby dosáhly toho, co chtějí, potřebují prudit stokrát, udělají to - je to věc vytrvalosti - a děti vytrvalé jsou. to rodiče podlehnou, protože už toho prostě mají tak akorát a chtějí mít klid. jenže ten klid je těžce vykoupený.
Mluvím o dětech zdravých, nemluvím např. o autistech.
withep 93862
18.7.2017 14:45:27
Tak si představ, že řekneš "není" a on stejně pokoj nedá. 10 - 100x za den. To není věc výchovy ~;)
withep 93862
18.7.2017 14:18:52
Bouřko, vy jste s ním byli někde v poradně nebo u psychologa, že jo? S jakým výsledkem? Pokud je výchova ok, mohlo by tohle mít souvislost s nějakou neuroatypií, osobně tipuju to, čemu se zatím dost nevýstižně říká mimořádné nadání.

Ale chovají se tak běžně i intaktní děti. Naše sedmiletka nás pravidelně vytáčí otázku "Bude fiiiiilm?" pronesenou sladce nevinným tónem v devět večer, bez toho, že by byla alespoň najezená a umytá.

Nebo mrkni na poruchu opozičního vzdoru, náš mimoň splňuje 8 z 8 diagnostických kritérií ~:-D, ale ona spousta diagnóz vyvěrá z nepochopení jiných "diagnóz".
Konzerva 153011
18.7.2017 10:44:10
Problém je, že některé děti to nepochopí. Resp. ony to pochopí, ale nelíbí se jim to a tak to zkouší furt znovu a znovu. A to děsně leze na nervy, když musíš několik let opakovat tu samou věc furt dokola. Proto jsem v některých případech po letech přešla na věku "protože já jsem to tak řekla". To je krátká věta a už dál nic dlouze a trpělivě nevysvětluju.


Je to vlastně to, co radím Konvalince vůči její matce. ~5~
 Názory 110 z 17291  [Dalších 17281 >>]

Komerční sdělení

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.