| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Povídání o škole

Co dává a bere škola (a učitelé) vašim dětem.
  (?)
 Názory 110 z 153021  [Dalších 153011 >>]
Jahala. 89330
21.7.2018 8:46:42
Bohužel takových dospělých vidím spoustu.
margotka78 alias shit-roller 108560
21.7.2018 8:23:19
Přesně tak, prázdniny mají být prázdniny.
Už vidím každého dospělého, jak by se sral, kdyby měl po dobu dovolené psát něco oduševnělého do práce.
Myšutka* 94689
21.7.2018 8:09:40
Taj, jsou děti, které prostě nerady píšou cokoliv. Já jsem sama byla takové dítě - napsat jednu pohlednici domů znamenalo, že mě babička musela pohrozit výpraskem... Nenáviděla jsem psaní. Obě moje děti jsou na tom stejně. O prázdninách občas něco psaly, ale spíš to vyplynulo ze situace - třeba si psaly seznam na nákup. Jednou měl syn psát deník, to odmítl a psal do sešitu něco jako příběhy mluvící veverky. Napsal asi čtyři za celé prázdniny (cca dvě strany textu). Já pak učitelce musela natvrdo říct, že ho do žádných deníků nutit nebudu a že pokud mu dá za pět, tak budu písemně žádat zdůvodnění a budu chtít vědět z jakého předpisu vyplývá, že se hlavní prázdniny zahrnují do následujícího školního roku.
Jinak pro mé děti by to fakt byl jenom odporný úkol. Na táboře nic psát nebudou, na soustředění také ne. Na prohlížení starých vstupenek nebo fotek u nás asi nikdy nedojde, pokud se vzpomíná, tak spontánně a obvykle na jiném výletě nebo v tlupě s kamarády atp.
TaJ 81121
21.7.2018 2:10:02
Wer, jo, tak když je víc dětí, tak to může být problém, to chápu....v tom případě bych je prostě buď nějak podělila - někdo vstupenku, někdo letáček, nebo pohled, někdo jízdenku z vlaku...a nebo bych jim to okopírovala...
Jinak on syn by snad ani procvičovat nepotřeboval, během roku se doma prakticky neučí a nosí samé jedničky...ale tak přijde mi, že takové nenápadné procvičování, které mu navíc jako učení ani nepřijde, nikdy neuškodí~;)
wer 81075
21.7.2018 1:42:50
No TaJ nevím jak by si moje tři děti rozdělily společnou jízdenku z vlaku~:-D. Nebo jak bych přemlouvala tu protivnou babu u nás v pokladně, ať mi to vytiskněte třikrát. Možná to ani nejde. V Zoo taky společná, v kině taky.........

Máš jedno dítě, které to baví, navíc potřebuje procvičovat i o prázdninách a toto je forma, která mu vyhovuje,tak je to fajn.
Pro moje děti by to byl opruz.
TaJ 81121
21.7.2018 1:09:43
Neznámá, tak třeba naše dítě to právě baví a máme takových v okolí i pár dalších...jinak myslet na to nemusíme nikdo a sbírat vstupenky a letáčky není problém, jelikož syn všude kam přijedeme, obvykle chce nejdřív do infocentra, kde si kupuje do sbírky turistickou známku, pohledy a sebere tam veškeré možné letáčky, až ho spíš musíme krotit, aby nebral úplně všechno~:-D ....a sám na nás vždycky chce jízdenky z autobusů, vlaků, vstupenky apod..., deník si píše taky sám, takže nás to nezatěžuje absolutně nijak....jinak nechápu, proč to někdo považuje za úkol, nebo dokonce za práci, však se děti na prázdninách stejně svým způsobem pořád něco "učí", i když vlastně jim to ani nepřijde - my třeba syna necháváme číst v mapách, sledovat cedule u silnice, hlídat odbočky, spočítat, kolik bude mít trasa nebo túra dohromady kilometrů, nebo kolik nás budou stát vstupenky, najít někam spojení..., trénuje si čtení právě třeba tím hledáním večer v letáčkách a plánováním výletu na další den a tak... nějak ani jeho, ani nás nikdy nenapadlo, že by to byla nějaká práce a ne odpočinek, stejně tak ten deník....ale chápu, že tohle má asi každý jinak... My máme dítě takové, že po celém dni prochozeném v Poděbradech, kdy jsme si za celý den sedli jen v autobuse a hodinku při plavbě na lodi, mi večer povídá, jestli teda druhý den pojedeme ráno v půl deváté autobusem do Ctěnic na tu výstavu Trnkovy Zahrady...a opravdu byl druhý den ráno vzhůru a natěšený... Nebo jsme jeli na celý den lodí na Slapy, ráno jsme vycházeli z domova v sedm, vrátili jsme se v šest večer, on tu ještě dvě hodiny jezdil na kole, spát šel v jedenáct a ráno v osm se ptal, kam dneska vyrazíme~:-D
Jiitu 82675
21.7.2018 0:36:01
Moje děti píšou prázdninové deníky od 1.třídy. Některé roky byly přímo do školy, většinou jen pro ně. Syn, i když je nepsavec, tak si jej chce psát. Letos tám má už několikrát... NUDA DOMA :-). Jde do 6.tř. Děti v tom podporuji, na výletech kupujeme pohledy, případně turistické nálepky, tisknu fotky... a pod. Všichni deníky rádi listujeme a oživujeme vzpomínky. Přijde mi, že tím máme mnohem více vzpomínek.
Ivatema 52511
20.7.2018 21:57:05
Dcera si psala deníček loni dobrovolně. Napsala název výletu, nějakou zajímavost a třeba kolik jsme ušli km, jaké bylo počasí(když nás zastihla bouřka a slejvák). A nalepila fotku, vstupenku….Letos mají ve škole dobrovolnou soutěž, tak ve "výletníčku" pokračujeme. A když jí bylo v zimě smutno, vzaly jsme sešit a prohlížely si, kde jsme byly a vzpomínaly na léto,
wer 81075
20.7.2018 18:48:26
Přesně
wer 81075
20.7.2018 17:57:36
Jo Buchli má pravdu
 Názory 110 z 153021  [Dalších 153011 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.