| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Šikana

Vyhrajte vstupenky na muzikál!

Soutěžte o 2 vstupenky na představení Královna Kapeska v neděli 20.5.2018 od 11 hodin v Divadle Hybernia v Praze.

  (?)
 Názory 110 z 8130  [Dalších 8120 >>]
Eilatt 120397
1.4.2018 22:44:04
zakladatelko tak jak to dopadlo? Doufám, že dobře.
Kudla2 58452
20.3.2018 8:33:14
Sally,

a školní metodik prevence není "člověk zvenčí"?

Přece ten taky nemá povědomí, jak fungují vztahy v tý třídě, musí to napřed ZJISTIT.

A to, že si člověk promluví s tím dítětem, je samozřejmý, ale už z titulu, že jsi rodič, tak nemáš a nemůžeš mít vhled do situace v tý třídě VUBEC - protože někteří lidi/rodiče se s Tebou vůbec nebudou bavit a i když budou, tak jsou to laici, kteří o věci nic nevědí, jsou zaujatí (protože se to týká i JEJICH dítěte) a můžete všichni společně napáchat víc škody než užitku.

To, že jste to vyřešily s maminkou kamarádky, je bezesporu super a bod pro vás ~R^, ale jednalo se o vztah 2 lidí a ta maminka byla ochotna spolupracovat. Tady se jedná o něco špatnýho v CELÝ třídě a podle mě je ten (schopnej) metodik prevence jediná šance.
magrata1 95172
20.3.2018 7:29:35
Pokud za zázračnou radu považuješ něco jako: "Kontaktuj instituci XY, vyžádej si pracovníka se zaměřením na Z a ten bude vědět a spojí se se školou." pak jo, čekám zázračnou radu. A vřele děkuji za tvé postřehy, vidím, že o tom máš dobré podvědomí (na rozdíl od lidí z venku).
sally 3140
20.3.2018 1:08:13
No možná jsem se mýlila, možná skutečně nejsi ta pravá osoba na to, abys něco řešila, když nezvládáš ani internetovou debatu.

V prvním příspěvku jsi psala, že vůle k řešení není ani ze strany školy, ani ze strany rodičů Kláry. Jako můžeš zkusit nějaké donucovací prostředky, ale jestli "se jim nechce", tak ten výsledek bude totálně k ničemu (a špatné řešení může být horší než žádné řešení - protože naučí šikanující, co mají říkat a dělat, aby jim to prošlo).

Odborníci zvenčí se nám nikdy neosvědčili - neznají tu třídu a nemají podvědomí o tom, jak tam ty vztahy fungují pod povrchem. A obecné team buildingové strategie a podobně prostě nefungují, pokud nejsou šité na míru. Navíc cizí člověk obvykle nemá ten respekt a autoritu, jako rodiče či učitelé, s kterými děti mají letité vztahy. Jedním uchem tam a druhým ven (pokud z něj rovnou nemají srandu).
Takže pokud to učitelka nechce řešit a ředitel nechce řešit, tak zbýváš jen ty - a ty můžeš řešit jen své dítě.
Klářini rodiče by měli řešit Kláru (a sorry, ta holka z tvého líčení vypadá, jako že má složitější problém než to, že jí nikdo neřekl, že se nemá takhle chovat) - ale ty je k tomu nemůžeš donutit.

Cokoliv ti tu řekneme, tak odbydeš - mě přijde, že čekáš na nějakou zázračnou radu - jako za úplňku se třikrát otoč doprava a řekni hudryhudry - ale na tohle neexistuje nějaká zázračná rada nebo pomoc - je v tom zainteresovaných příliš mnoho lidí a každý má nějakou svou osobnost.

Když v podobné situaci byla dcera (s kamarádkou si vjely ošklivě do vlasů a začaly si dělat naschvály), tak jsme to nakonec vyřešili s maminkou kamarádky - moc se mi do toho nechtělo a bylo to na delší dobu a fakt jsme na tom s tou druhou maminkou pracovaly - že jsme tahaly z holek co kdo komu a kdy a co komu vadí - a dneska, po roce, spolu holky vycházejí - přestaly být nejlepší kamarádky, protože zjistily, že si v některých věcech fakt nesednou - a pokud se chtějí respektovat, tak musí víc "z dálky" - ale alespoň jsou schopné se spolu normálně bavit v širší skupině a pracovat spolu třeba ve školním divadle a tak...

A bylo za tím spousta pohovorů na téma, že některé věci se dají říct třeba ohleduplněji (např. dalo by se říct "sally, to jsi to špatně pochopila" místo "plácáš kraviny") tak, aby lidi spolu mohli nadále existovat.

Takže abych to ukončila - zjevně nechápu, oč ti jde - v původním příspěvku jsi napsala o situaci, napsala jsi, že to nemůžeš řešit ani přes rodiče Kláry ani přes školu - čímž z toho vychází, že jediný možný "řešitel" jsi ty sama - a když ti to napíšu, tak jsi sprostá. Tak asi jsi od téhle debaty očekávala něco jiného a já fakt nevím co (možná skupinové pohoršení nad rodiči Kláry? Nebo obdiv tobě, že mluvíš o řešení neřešitelného?).
simiki+koťátko 03/07 44774
20.3.2018 0:12:05
Řešila jsem něco, co podle mě šikana byla, ale nikdo se k řešení nehlásil. Pomohlo vyjednání schůzky s učitelkou a ředitelem, kteří pak povolali metodičku a školní psycholožku. Metodicka pak docházela do třídy téměř denně, dělali úžasné team building hry, některé dny vyhradili pouze na toto téma, metodicka byla úžasná. Po nějaké době vše do sebe zapadlo, a nyní je to až tak dobré, že dcerka s chlapečkem kamarádí a mají se rádi.
magrata1 95172
19.3.2018 9:54:54
Inko, pokud si někdo nepřečte, že s dcerou jsem o tom mluvila a vynadá mi, že chci něco po škole aniž bych děcku doma něco vysvětlila a opakovaně mě nabádá k tomu, ať to řeším s děckem sama, když už jsem napsala, že to nestačí, tak opravdu píše kraviny. Poprvé jsem se snažila něco vysvětlit, ale ještě důrazněji jsem byla nabádána k samostatnému řešení s dcerou, která mmch. je z těch, co se do toho skoro nezapojují. Rada, že mám nechat cizí děcko a starat se jen o své, případně rada jedné uživatelky, že se nemám starat o cizí, ale radši si najít práci, mi fakt nepomůže. Myslela jsem, že mi třeba nějaká učitelka poradí, jak se do toho vložit z venčí, když ze strany školy ochota nebude. O rady, co mám doma dělat s dcerou jsem nežádala, to považuji za automatické a také jsem to určitě tady někde psala, že se s ní o tom bavím a vysvětluji.
Inka. 141843
19.3.2018 9:13:28
To ano, ale když se někdo snaží, tak si nezaslouží se dozvědět, že píšd kraviny. Ale to je jenom můj názor.
Z+2 109449
19.3.2018 9:00:01
Tak tady nejsou jen laici a je šance, že někoho napadne dobré řešení a dá na něj tip.
Ruth 147384
19.3.2018 8:49:41
Ej, (čtu to s odstupem několika dnů) kdyby tak mé dceři nějaký spratek řvával do ucha, obávám se, že by - bohužel pro něho - dopadl špatně.
Co to tady rozvíjíš za teorie. Nechápu.
Inka. 141843
19.3.2018 8:21:09
Proč se ptáš na diskusi, kde jsou laici, když někdo napíše svůj názor, odpovíš, že píše kraviny ? Já bych řekla dceři ať se Kláře vyhýbá, řvaní do ucha moc normální není.
 Názory 110 z 8130  [Dalších 8120 >>]

Komerční sdělení

Všechna témata


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.