| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Sportovně založené děti mají spokojenější život

 Celkem 31 názorů.
 Lída+2 


Zajímavé 

(24.8.2012 10:19:47)
Asi mám divné kluky. Nesnáší kolektivní sporty.....fotbal se jim hnusí....hokej je baví tak v rodinném stylu...dva na dva~t~
Míčové hry moc nemusí...kor, když jak říkají: mi to někdo kazí....

A v 11-12letech syn poznal, že nemůže hrát ani florbal , kterýmu se do té doby věnoval, protože nesnáší, když mu to někdo kazí....nebo on někomu.

A pokud jsou trenérem vybráni do štafety. Vůbec si to neužijou....." mami já si to radši kazím sám sobě"
 *Aida* 


Re: Zajímavé 

(24.8.2012 10:28:13)
Lido,
Me tan clanek prisel desnej. A uplne nejvic miluju tyhle tzv vyzkumy. Takze bacha, pokud dite do sedmi let nesportuje, tak je vsechno ztraceno a bude z nej tlustej neurotik! ~t~~o~
 Barča 2 kluci 
  • 

Re: Zajímavé 

(24.8.2012 10:38:45)
Souhlas, ten článek je úplně mimo. Musela jsem se smát. Podle těchto vědeckých výzkumů jsme úplně mimo. No nic jdu se zase za sebe stydět jak mám z kluků (teda jen z toho mladšího) otřesné nemoderní, neaktivní (dle výzkumů vypadává snad ze všech tabulek) díte, možná se i udám na sociálku.
 Lída+2 


Re: Zajímavé 

(24.8.2012 10:56:17)
No my s klukama sportujeme od mala...tak na nás asi autor článku sociálku nepošle~t~

Tyhle průzkumy jsou fakt divný~8~
 Lída+2 


Re: Zajímavé 

(24.8.2012 10:59:13)
Aida+4, asi to mělo být na podporu sportu u dětí,ale řekla bych, že po přečtení si většine řekne, že už to nemá cenu s nima ani začínat. Takže spíš opačný efekt.

Zrovna jsem dotiskla letáky našeho ododílu. MAjí málo dětí kolem 10roku...už X let....nechápu jak to je možný.....já si pamatuju, že když jsem byla malá já..sportovali jsme všichni.~:(
 Magdaléééna 


Re: Zajímavé 

(24.8.2012 19:02:26)
Tak já jsem ze čtyř dětí, můj táta lehce sportoval, ale měl tolik jiných zájmů, že to byla otázka priorit, prostě se mu do života už nevešel~;) A tak to máme nastaveno i my čtyři sourozenci. Soutěživý jsme dost~;), miluju deskové hry~;), tělocvik nám šel za 1, ale je to otázka prorit, prostě se nám do životě už nevejde. Vím, že většina lidí zase nemá stejné zájmy jako já, ale já se jednoduše realizuji či odpočinu úplně v něčem jiném. A mimochodem - žadné zdravotní problémy či obezita se také nekoná.
 Magdaléééna 


Re: Zajímavé 

(24.8.2012 19:03:04)
A stres zvládáme myslím dobře, ale to je otázka povahy~;)
 Lída+2 


Re: Zajímavé 

(29.8.2012 5:50:25)
Taky mám jiný koníčky na to,abych si odpočala. A sposrt to teda není~t~
 Verča 2 dítka 4 a 6 let 
  • 

Objev Ameriky 

(24.8.2012 11:08:29)
To zas někdo objevil Ameriku. Zajímalo by mě, kdo tyhle výzkumy o ničem platí. Nejsem žádný vědec, psycholog atd. a přesto vím, že pokud se bude moje dítě pohybovat venku a sportovat, bude zdravější, odolnější a bude mít menší sklony k obezitě, než když bude vysedávat u počítače. Nejde to ale paušalizovat, jsou věci dané geneticky, se kterými prostě nehnete (alergie, snížená imunita, atd.). Je jasné, že když jsou rodiče "líní" :)) (každej jsme nějakej)na pohyb, asi k němu (alespoň v předškolním věku) nebudou mít extra vztah ani jejich děti. Obezitu bych do toho netahala, ideální váhy se dá přeci dosáhnout i jinak než pohybem. Je pravda, že jsme s manželem hodně aktivní (a naše děti taky), takže kolo, lyže, míčové hry, pěší túry atd. jsou pro nás všechny stejně samozřejmé, jako třeba dýchání. Ale ani náhodou by mě nenapadlo pohlížet na někoho, kdo se nehýbe, jako na někoho méněceného.
 Barča 2 kluci 
  • 

Re: Objev Ameriky 

(24.8.2012 12:22:36)
Přesně tak, každý podle svého. Já jsem líný rodič. Jako dítě jsem na škole závodila v běhu na 1500m, v gymnastice. Ve volném čase jsem hrávala s klukama fotbal, hoňku apod. Asi od 16let jsem lenoch, lenoch a ještě jednou lenoch - světe div se nemíním s tím nic dělat. Je mi 43let a mám50kg/160cm. Můj starší syn chodil od 3let na gymnastiku, od 6let hrál závodně tenis. Podotýkám, že hrál protože chtěl, hrozně ho to bavilo. Seknul s tím asi ve 14letech,jeden důvod byl, že už nechtěl snášet ty malé Lendly (sprostí, hnusní spratci, kteří byli od mala nuceni dělat sport vybraný rodiči, kteří u mě jsou jen bahno a odmítala jsem už na turnaje jezdit) v očích svých nekritických rodičů. Ty rodiče dokonce sprostě nadávali protihráči, když jejich geniální sportovní dítě porazil. Tohle se dělo hlavně u "sportovců" z velkých a větších měst (Brno a okolí) když přijeli na malé město. Zajímavé je, že když syn byl na hostování ve větším městě tak to chování bylo jiné. Nyní je tak trochu lenoch a v 21letech má 183cm/73kg. Můj manžel sportovec od mala a dosud má ve svých 43letech 176cm/105kg. Ml. syn nenávidí sport a ve svých 12letech má 38kg/150cm.
 Barča 2 kluci 
  • 

Re: Objev Ameriky 

(24.8.2012 12:24:42)
Oprava - můj manžel je velký sportovec od mala až dosud.
 Barča 2 kluci 
  • 

Re: Objev Ameriky 

(24.8.2012 14:21:22)
Přesně tak, nesportuji. Já budu chodit na houby a budu bloudit v lese třeba celý dopoledne, budu tancovat apod., ale např. jezdit na kole protože je to in fakt ne.
U nás se také tatínek snaží a tak mladší dostal za výzo ve čtvrté třídě úplně nový kolo (kolo měl po st.bráchovi a už na něj bylo malý) - obrečel to. Byl na něm 2x a to jde letos do sedmé.
 Hilly. 


Re: Objev Ameriky 

(24.8.2012 18:27:49)
Tak on pán sportem nazývá i normální pohyb, výlety, co jsem tak pochopila.Já mám taky moc ráda pohyb. Nesnáším ale závodění a soupeření, akorát je to pro mě další stres.
 Margot+1 


Re: Objev Ameriky 

(25.8.2012 9:06:47)
Zbytečně se rozčilujete. To, že se někdo podpořil všeobecně (možná) známý fakt výzkumem, neznamená, že by nebyl hodný pozornosti.
Co se týče těch vašich příběhů - mám dojem, že spíš dávají autorovi za pravdu, viz. "nesnáším soutěžení, je to pro mě další stres". Právě sportování a soutěžení v dětství přece člověka naučí tento druh stresu zvládat. Teprve zkušeností se přece dítě naučí, že porážka sice bolí, ale dá se zvládnout a vítězství je příjemné, ale nesmí se mu podlehnout jako droze. Říkejte si co chcete, jsou cíle, o které člověk v životě musí soutěžit, jinak na ně nemá šanci dosáhnout.
 Hilly. 


Re: Objev Ameriky 

(25.8.2012 9:51:33)
Margot, reaguješ dost mimózně, ne? Ćlánek se mi líbí, jen uvádím, že závodní varianta sportů by mě stresovala. V běžném životě je soutěžení a závodění až až.Je to indiviuální a ty mi tu začneš povídat nějaký nesmysly, který s tím, co jsem napsala, vůbec nesouvisí, jako že se rozčiluju atd.
 Margot+1 


Re: Objev Ameriky 

(25.8.2012 11:54:17)
Jo, pověsila jsem to špatně. Nebylo to na tebe, netřeba se ohrazovat.
 Insula 


co je to sport??? 

(26.8.2012 9:21:44)
Jako dítě jsem jezdila na kole, chodila na houby, výlety, hrály jsme vybíjenou, líný tenis, bandmington, plavali, skákala jsem gumu (jestli někdo pamatuje), brusle, běžky, zkrátka jsme lítali od rána do večera venku. Zvláště o prázdninách. Teď jsem dospělá a líná. Sport mě absolutně nebere, nebaví mě jezdit na kole, do bazénu na zahradě vlezu tak dvakrát za rok. Pravda, jsem tlustá. Moje dcera lítá na kole, jezdí na koni, letos chce tancovat. Syna sport nebaví. Tedy taky lítá na kole. Oba baví plavání (pokud se to plaváním dá nazvat). ~:-D Oba jsou hubení.
Moji rodiče byli taktéž štíhlí a já jsem tlustá. Leč tlustá byla i moje babička. A všichni mi říkali, že jsem jako ona a to ještě v době, kdy jsem byla štíhlá. Měli pravdu???? Nevím. ~d~ Ale něco na tom asi trochu bude. Vím, že se zhubnout určitě dá, ale taky vím, že někdo je štíhlý "za housku" a pro jiného je to boj na celý život. ~n~
A jak zvládám stres???? Jsem flegmatik. Je pravda, že s věkem se to maličko zhoršilo, ale zjistila jsem, že nejlepší výkon podávám hlavně ve stresu. Jsem pak víc pozorná a pracuji "intenzivněji". Nebo jak to mám nazvat.
 Veveruše 


Re: co je to sport??? 

(11.9.2012 21:21:43)
Já jsem zas téměř nesportovala jako dítě, tedy v tom smyslu, že jsem nic netrénovala (chtěla jsem jezdit na koni, ale to mi rodiče nedovolili; to , co mi nabízeli - volejbal, jsem zas nechtěla já - tedy nabízeli tím stylem "mohla bys třeba chodit někam na volejbal"; o spoustě sportů jsem ani nevěděla, že existují). Venku jsem se naběhala sice dost, ale dvojky z tělocviku mívala taky často. Fakt je, že plavání, jízdu na kole a lyžování (což všechno mě naučil táta) jsem považovala za naprosto samozřejmé asi tak jako naučit se chodit, takže mě později překvapovalo, když jsem potkávala lidi, kteří to neumí. Nicméně závodnímu sportu jsem propadla až v 19ti, kdy jsem objevila sportovní šerm. Vydržela jsem u něj téměř 10 let, výsledky nebyly, pravda, nijak oslnivé, ale rozhodně mám ještě teď, téměř ve 40ti letech, rozhodně lepší fyzičku než v 15ti. A mám chuť se ještě hýbat (i když teď běhám hlavně mezi prací a dětmi, často doslova...), nevěřím tomu, že bych se, jak tvrdí autor, nebyla schopná naučit nic nového. Předpokládám, že fyzická krize přijde až kolem 50ti (nebo třeba ne?~k~)
 Magdaléééna 


Je to otázka priorit 

(24.8.2012 19:07:09)
Myslím, že většina dětí nějakým způsobem sportuje, možná si z toho něče přenesou i do dospělosti. Ale myslím, že mnohem méně bude těch, kteří chodí třeba do divadla..
 Louisa 
  • 

Zvláštní paušalizace 

(24.8.2012 20:20:41)
Z pohledu autora článku jsem "líná". Na to, abych běhala 1x týdně do tělocvičny, na tu dobu si jako vdova objednávala hlídání syna, fakt nemám čas. Přesto jsem vůči stresu odolná víc než dost, jak v práci, tak i v osobním životě (i přes to, co nás v životě potkalo, jsem stále optimistka a své splíny se snažím nepřenášet na okolí, které mi často říká, že nechápe, jak to všechno s úsměvem na tváři zvládám). Můj syn nechodí do žádného sportovního klubu (= v pojetí autora je asi taky líný), ale na hřišti vyšplhá bez problémů do vrcholu pyramidy, zvládne veškeré sportovní atrakce a předčí v nich o dva roky starší kluky, kteří chodí pravidelně do sportovních kroužků. Faktem ale je, že nesedí u počítačových her a u televize také tráví čas pouze "přiměřený". Budu-li paušalizovat stejně jako autor, pak si myslím, že naopak děti, které jejich rodiče odmalička nutí ke sportovním výkonům ("Ty musíš být nejlepší"), se z toho neustálého tlaku na výkonnost můžou v pubertě zhroutit. Takže "všeho s mírou" pane autore. A hlavně neztratit zdravý rozum.
 Hrozinka 
  • 

To je ale ptákovina 

(25.8.2012 9:29:50)
"Sport je nenásilný způsob, jak zvládnout výhry i prohry, naučit se disciplíně, schopnosti kooperace i zdravé soutěživosti."

Osobně znám několik dětí, které se normálně běžně pohybují, hrajou si fotbal, tenis, lítají po venku a rozhodně o nich nelze říct, že by byly disciplinované a nějak moc schopné kooperace.
A soutěživost je už úplně mimo, prostě někdo holt soutěživý nebude, maximálně s největším sebezapřením ...

Přijde mi to, že tyhle věci jsou dané spíš povahově a výchovou, takže když je rodič "tlustý neurotik", asi těžko budou jeho děti opakem.
 Zuzana + kluk04, holčička06 


To jsou mi závěry 

(25.8.2012 10:50:52)
Jsem líný rodič, ale dítě bůhvíproč vyhrává běžecké závody. Dcera měla našlápnuto na líného tlustého neurotika, ale oblíbila si aerobik. Takže se mám vecpat mezi šestileté holčičky a poskakovat do rytmu "Holky z naší školky"? Aby jako sportovali s rodičema?
Závěr článku je úplný úlet "Ženy mají VĚTŠÍ ŠANCI prosadit se v individuálních sportech, jako je tenis, atletika nebo třeba lyžování," uzavírá Filip Brodan.
To jako ženský hrajou tenis proti mužům a vyhrávají? A muži hrají basket proti ženám? "Ženy jako jsou dobrý v tenise a muži nejsou? Že jako Federer nebo Nadal by se lépe prosadili třeba ve fotbale? A mistryně světa v basketbale by měly radši hrát tenis, aby se líp prosadily? Co to je za nesmysl?

Souhlasím, že sport je lepší než čumět na televizi a že děti by se měly trochu hejbat.
 štěpánkaa 


Re: To jsou mi závěry 

(25.8.2012 11:04:36)
Zuzano, celkem hezky jsi shrnula i moje připomínky k článku.~;) Genderová odlišnost při sportování je naprostá blbost. Dávno už je v jiných oblastech prokázáno, že ženy dokáží dobře spolupracovat, proč by to ve sportu nemělo platit?~d~
navíc si myslím, že závodní sport nemusí být pro dítě vůbec přínosem (ale může), mnohem cennější mi připadá sportování pro radost. ~d~
 Zuzana + kluk04, holčička06 


Re: To jsou mi závěry 

(25.8.2012 11:15:09)
Kromě genderových předsudků je v tom závěru napsaná úplná blbost - z hlediska verbální logiky. Prosadí se prostě ti nejlepší v ženské kategorii jakéhokoliv sportu (individuálního nebo kolektivního) a v ti nejlepší v mužské kategorii jakéhokoliv sportu. Říct, že v tenise se prosadí víc ženský než chlapi je přece blbost. V ženské kategorii se prosadí ty nejlepší ženy a v mužské kategorii ti nejlepší muži, ne?
 štěpánkaa 


Re: To jsou mi závěry 

(26.8.2012 12:20:27)
Zuzano - JO~;)~3~
 luthienka 


Já souhlasím 

(25.8.2012 22:41:37)
já si rozhodně myslím, že pokud si děti zautomatizují pohyb v raném věku, je to rozhodně dobře. Já jsem to jako dítě moc nenasportovala a dnes mi dá mc práce svůj životní styl měnit. Syn, ač od mala nebyl extra pohybově nadaný, je dnes v 15 letech sportovec. Je vyrovnaný pohodář, nepije, nekouří, je spolehlivý... A změna nastala cca ve 3. třídě, kdy našel sport, co ho naplŇuje (karate). K tomu má spoustu doplňkovýc věcí s námi od mala /kolo, lyže, b, inliny, brusle,../ Dnes chodí sám od sebe běhat, do fitka, leze, trénuje malé děti... Prostě se mu sport dostal pod kůži. K tomu zvádá v pohodě i intlektuální činnosti.
Dcera dnes v 7 letech také začíná sportovat - jezdectví, karate (vzor je brácha), aerobic ve škole. Hodně chodíme plavat. A dál to co celá rodina (lyže, koluo, inliny..).
Proti mě budou mít lepší startovací pozici - pohyb pro ně bude normální.

Mě článek od věci nepřišel... Možná bych se zamyslela nad paušlalizací genderového rozdělení sportů...
 Winky 
  • 

Re: Já souhlasím 

(26.8.2012 9:23:57)
mě přijde, že článek paušalizuje dost, proto se mi nelíbí.
Např. ta odolnost vůči stresu. Já jsem od mala sportovala - lyže, kolo, jezdectví, běhání.... od té první třídy do cca 22 let fakt hodně. Jsem stresař jako Brno (brňáci prominou, u nás se to používá jako příměr velikosti). Můj manžel byl takový ten vesnický kluk - běhat venku, lítat po poli na motorce/traktůrku, opravovat všelijaké stroje apod. Jediný sportovní kroužek u nich byli "hasiči". No a přitom je to kliďas, umí diplomaticky vyjednávat a u každé situace hledá nejdřív řešení (já se musím nejdřív vypanikařit a vyvztekat).

Děti se IMHO hýbat chtějí, to jo, jde o to jim pohyb umožnit. Jenže dneska už je všechno "sport" a to mi docela vadí, dřív člověk sednul na kolo (jakékoliv co bylo k dispozici) v tom co měl zrovna na sobě (tričko, kraŤasy atd) a jel se projet. Dneska jen ta výbava...... mě to přijde skoro směšný, jak se jezdí v "dresíkách" a se vší parádou. S lyžema to samý, prostě bunda a šusťáky, vymakanější byly šponovky. Neříkám že dnešní materiály nejsou dobrý, jen prostě to chce mít spešl bundu na tohle a extra kalhoty na tamto..... přijde mi to divný. Ale holt je to dobou, bydlet zpátky v jeskyni nechci. Jen chci říct, že mě to pořizování sportovního vybavení přijde nehorázně drahý a na dost věcí i zbytečný.
 luthienka 


Re: Já souhlasím 

(26.8.2012 11:36:31)
Proto se nám i dětem moc líbí karate - stačí obnošeké kimono, u malých ani to ne. Kdo chce závodit, je mu to umožněno, kdo to bere jakko relax je také v pohodě. Asi máme osvícené trenéry.
Navíc pro dítě je dobré být pohybově oratný. Spoustu těch, co bývají terčem šikany je právě docela neobratných. Také je otázka, jak by člověk vypadal, kdyby nesportoval, zda by nepodléhal stresu ještě víc. Zkrátka pohybem můžeme dítěti prospět. Je to jen otázka správné volby a způsobu.
 Veveruše 


Re: Já souhlasím 

(11.9.2012 21:31:42)
Dá se jezdit i bez té výbavy - na kole i na lyžích~;) Jediné speciální sportovní oblečení, které mám, jsou 10 let staré elastické dlouhé kalhoty na kolo a běžky (v šusťákách mi na běžkách bývalo horko~d~), lyžařská bunda, která je současně mou jedinou zimní bundou (z Tchiba, není ani moc poznat, že je vlastně lyžařská) a lyžařské kalhoty k té bundě (na sjezdovkách ale tato výbava byla zatím jen jednou, pořizovala jsem si to jako oblečení na zimu, když jsem byla s dětmi na mateřské). A pak mám ještě jednu šusťákovou bundu (na kolo a běžky). Jo a vlastně mám ještě nějaká trička Moira - to se osvědčilo hlavně kdysi na kole v Irsku - po promoknutí na kůži rychle usychalo~t~ Ale klidně se podle mě dá jezdit i v obyxčejných šusťákách nebo kra""tasech - aspoň mě na tom nepřijde nic divného~k~
 Jája 
  • 

To je fakt výzkum jak brko 

(27.8.2012 8:18:15)
To je fakt výzkum jak brko. Prý: "Po 36. roce už se sportovec z psychického hlediska není schopen nic nového naučit"... Co se tak asi může naučit třeba v hodu oštěpem nebo v běhu? Spíš už nestačí těm mladším. Hlavně že z něj není tlustý neurotik.
 Dan555 


domácí prolézačky pro pohyb od malého věku 

(16.3.2013 22:44:20)
moc se tu o tom nepíše, ale já bych chtěl zmínit domácí prolézačky Suprafort.
Máme je doma skoro rok a nemůžu se stěžovat. Dětská tam furt lezou a blbnou.
A malých děti se nedá mluvit o sportu jako takovém, to jsou spíše aktivity zamířené na pohyb. A co děti miluji nejvíc, když jsou venku? Správně... hřiště, kde lezou, skáčou atd. To samé se dá dělat i doma celý rok nehledě na počasí s prolézačkami Suprafort. Navíc ony mají sportovní nářadí, takže dětská se naučí doma šplhat po laně, otáčet se v kruzích a dělat různé voloviny.
Když přijde návštěva tak se děti furt točí kolem té prolézačky. Zkuste.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.