| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Čajové dýchánky

 Celkem 33 názorů.
 jana38 


čaj nebo voda? 

(1.10.2008 9:15:30)
Není lepší k pravidelnému pití lepší voda? Spousta ovocných čajů je poměrně kyselá a ničí zubní sklovinu taky, zvlášt ucucáváním z flaštičky, většina navíc obsahuje hodně ibišku, sušených jablek těžko říct jaký kvality, aromat, balený je to taky bůhví kde.
Asi nejlepší je střídat všechno, včetně těch bylinkových směsí, vody a ovocných čajů. Ale pít hlavně ovocný čaje, byť neslazený mi taky nepřijde jako výhra.
 Verča (2děti) 
  • 

Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 9:40:52)
Moje děti pily vodu, zvykly si na to a i dneska si říkají o čisto vodu. Čaj berou jako prostředek k zahřátí, nebo u snídaně, sirup atp. spíš jako mlsek.

A nedávno mi dcera hlásila, že si na výletě umazala ruce a prostě si je opláchla vodou z lahvičky. A dodala, že mít nějaký sladký čaj, tak měla smůlu. I do školy si nosí vodu a vůbec jí to nepřipadá nějak divné.
 Zuuuza 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 9:43:24)
Ahoj, můj 15měsíční syn taky pije vodu. Čaj jen výjimečně v tomto sychravém počasí. Vařím buď ovocný nebo roiboos (zásadně nesladím). Ale raději má vodu. PS: Vodu také využíváme venku i na umytí rukou apod.
 Alena a 2 princezny 
  • 

Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 10:03:42)
Ta starší mení moje a vody by se nenapila to raději bude trpět žízní. A mladší se raději napije vody než čaje. Čaj pije pouze když je nemocná jinak ho do ní nedostanu. Ale přikláním se k názoru, že vodu doplňovat i jinými tekutinami i třeba občas limonádou
 kreditka 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 11:55:06)
Moje malá pije pouze vodu, čaj ani omylem - to si jen cucne, popadne hrníček za pítko a cvrndá čaj po bytě. Nejhorší na tom je, ža naše babička se tváří, jako kdybychom malou šidili - "Proč jí nekoupíš Jupíka, sousedka povídala jak to jejich Mireček rád?" No je to naše hodná babička, ale někdy....~:-D
 +++zuzee 


Re: čaj nebo voda? 

(2.10.2008 12:05:38)
Mám syna(3 roky)a ten vodu vypije jen když má opravdu velkou žízeň, ale někdy si o ni i řekne. Dcerka(17 měs) pije vodu bez problémů od kojeneckého věku. Když jdeme ven tak bereme jen vodu, i kvůli tomu že se s ní dají opláchnout popř, ruce a v létě kvůli vosám. Dceři čaj nesladím, synovi občas 1 lžičkou. Dcera pije jen vodu, čaje a sem tam ovocnou šťávu naředěnou. Synovi občas koupím i toho jupíka (ale nerada), ale viděl to že to pijí ostatní děti, ale doma se mu ho snažím naředit tak půl na půl (nechápu ty maminky, koupí tak 2 letému dítě jupíka s příchutí coly)
 Rotem 


Re: čaj nebo voda? 

(2.10.2008 7:41:38)
Dcera mi pije jen vodu a caj ke snidani,vyp[ije 900ml tekutin.
Nepocitam polevky.

Nema rada dzusiky a zadne sladke napoje,nechutnaji ji,sama si rekne o vodu a je to jen dobre.
 fisperanda 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 10:07:33)
Já bych to zas až tak nepitvala, zdravý není nic, ani ta voda, když pudeš do detailu. Prostě důležitý je pitný režim, a pokud dítěti chutná čaj, tak ať pije čaj, pokud voda, tak bude mít prostě vodu.
 adelaide k. 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 10:28:06)
Madlo, přesně to mě napadlo při čtení článku. Ovocný čaj je podle mě pro malé děti spíš nevhodný. Barviva, aromata, kyselý, hodně dětí z něj má vyrážku a jiné alergické projevy. MMch voda ochucená troškou ovocné šťávy je prakticky totéž :-) a rozhodně je to zravější varianta. Pokud se bavíme o období do půl roku, fakt nevidím důvod proč dávat mimču cokoliv kromě vody (když už je nutné mu něco dát)
Jinak spíš ten Roibos nebo slabý bylinkový čaj.
 madlenka07 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 13:04:57)
Souhlasím s Tebou a Madlou ve všem.Když jsem četla článek,vstávaly mi vlasy hrůzou na hlaě.Ovocné čaje jsou dost nevhodné,jsou kyselé a také zanášejí ledviny-dle TČM.Není nad vodu,čistou,pramenitou.Moje dcerka-15měsíců-pije pouze vodu a mateřské mléko,občas čaj z čerstvého zázvoru,když na ní jde nachlazení.Sice jsem za matku,která šidí svoje dítě a nedává mu Jupíky,limonádičky a jiné jedy,ale my si vystačíme,no ne?
 Nadka+urviši 2,5 +skoro 5 
  • 

Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 22:44:46)
Moji "kojenci" (jeden 20 m a druhý 22) taky vše kromě mateř. mléka odmítali. Takže u nás platí, že polívka je grunt. Vařím nezahuštěné, zpravidla zeleninové polívky a těch jí (vypijí) opravu hodně. Jinak taky, když mají žízeň vypijou vodu. Ovocný čaj si přece můžete udělat sami. Co zrovna roste na zahrádce 3-5 min povařím, pak ještě nechám 5-8 min odstát a osladím mírně javorovým sirupem. Vařím tak např. maliny, borůvky, jablíčko či černý rybíz. Někdy přihodím roibos.
 Lůca+Josífek 1/07 
  • 

Jak dát ne šťávě? 

(1.10.2008 22:54:07)
Jak jste docílili, že Vaše děti pijí čaje a obyčejnou vodu?
Syn měl ve 4 měsících hrozné zácpy. Po vyšetření v nemocnici doporučili ovocné šťávičky na podráždění střev. Zafungovali. Dnes je synovi 20 měsíců a vody a čaje se napije výjímečně, že je chce od někoho ochutnat. Pije jen zředěné šťávy. Pokud zředím moc, nepije ani v největším vedru. A když za celé dopoledne vypije decku, tak raději doliji šťávu, ať pije a není dehydrovaný. Naštěstí ho ještě kojím. Jinak také nesní a nevypije žádný mléčný výrobek.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jak donutit dítě pít něco jiného než sladké?
 Linda 
  • 

Re: Jak dát ne šťávě? 

(1.10.2008 23:11:26)
Zkusila bych ředit mu ty šťávy postupně míň a míň, třeba když to bude hodně postupné, tak to nezaregistruje. Naše 3 letá dcerka taky běžně pije ředěné šťávy. Nevidím v tom problém, protože si myslím, že je rozdíl pít ředěnou šťávu či ovocný čaj s 1 kostkou cukru, než Kubíky, Jupíky či jiné 100% džusy nebo limonády...Obyčejnou vodu ale dcera taky akceptuje (zejména má-li žízeň; třeba v noci nic jiného nedostane). Pokud je horko nebo je nemocná, tak mi přijde lepší, aby pila ředěnou šťávu a hodně, než málo vody či neslazeného čaje.
 Xantipa. 


Re: Jak dát ne šťávě? 

(2.10.2008 1:02:55)
Lůco - nevím a neporadím. Nikdy jsem dětem nic nesladila a po 19té hodině nesmějí ani ovocný čaj, pouze čistou vodu /kvůli zubům/. Asi si děti zvykly. V létě má každé z dětí svou lahev vody nebo čaje a kelímek a pravidelně musejí pít - neprotestují. Kromě MM žádné mléčné výrobky ani sýry nechtěly, až se to zlomilo kolem pátého roku věku. Já bych to sladké prostě odstavila ze dne na den - není a nebude, mám jen tohle. Ale tohle bych nedělala v parném létě~;)
 KvětaS 
  • 

Re: Jak dát ne šťávě? 

(2.10.2008 14:21:08)
Tak to máme podobný problém. Máme 3 kluky (5,3 a 14m), u všech byl naprosto stejný průběh. V době, kdy jsem začala omezovat kojení (tedy okolo roku, kojím už jen ráno, 1x přes den a večer) prostě přestali pít. Nabízenou lahvičku s neslazeným čajem či vodou zcela ignorovali. A když jsem si užila několik dní skoro suché pleny, kapitulovala jsem a čaj začala přislazovat medem či dávám hodně slabou šťávu. A začali pít dobře. Zajímavé je, že nejstarší syn vyžaduje čaj (sladíme medem nebo třtinovým cukrem) a prostřední jednoznačně šťávu s vodou. Jo,vlastní ovocné čaje jsme taky zkoušeli, babička nasušila spoustu borůvek a lesních jahod. Nádhera! - pro mě! Kluci nepili ani oslazený.....
A úplně stejně je to se "zdravou výživou". Vždycky se bavím, když čtu, jak hrozně moc ovlivní rodiče děti svým příkladem. Miluju zeleninu, oba s mužem máme rádi luštěniny, ani jednomu z nás nevadí pohanka, apod. Kluci veškeré pokusy o zavedení zdravé výživy jednoznačně odmítají. Nejstarší začal teď, v 5 letech jíst okurky! Veleúspěch! Např. luštěninové polévky neprojdou ani rozmixované a převlečené za něco úplně jiného:-) Celorzné pečivo? Ani omylem! Zkoušela jsem, zkoušela, my s manželem jsme si pochutnali, ale kluci shodně odsouvají talíře po pár soustech. Nejstaršímu jsem odmalička dávala kaši s neslazenými borůvkami..... Přesně podle návodů na zdravou stravu. Jedl ji krásně od roka sám... a v roce a půl ji jednoho večera beze slova odsunul a od té doby nedal do pusy...... Tak nevím. Prostě jen spoléhám, že stejně jako já časem přijdou na to, že čočka, kterou dřív nemuseli, není tak špatná, že zelenina taky bříško neprovrtá apod. Že prostě všechno má svůj čas. Nebo někdo z vás v dětství miloval čočku a po červené řepě nebo paprice se mohl utlouct? Máte někdo podobné zkušenosti? Nebo radu jak na to?
 Lůca+Josífek 1/07 
  • 

Re: Jak dát ne šťávě? 

(2.10.2008 15:30:57)
Květo, asi máš pravdu, že k tomu musí dítě dojít samo.
U nás kromě pití, jsou samozřejmě problémy i s jídlem. Takže když mi za celé dopoledne 3 x kousne do rohlíku, nechce ani zeleninu a ovoce a k obědu nesní ani kuřecí maso s bramborem, ani polévku ani koláč... dám mu radši párek a vím, že něco, alespoň něco snědl.
Mimochodem, v jednom odborném článku jsem četla, že by děti neměly jíst tmavé pečivo do 8 let, že je to pro ně velmi těžké na trávení.
Z čeho mám ale fakt strach, co se těch šťáviček týká, jsou zkažené zuby. Kamarádčině dceři v březnu vytrhli 11 zkažených zubů. Zbylo jí osm zoubků. Teď jí byli 3 a dělali jí otisky na zubní náhradu. Hrůza!
 Martina, Matyáš 5let a Hanička 7měsíců 
  • 

Tak to mi něco připomíná... 

(8.10.2008 21:32:11)
...malej má už dva roky svých stabilních 15kilo.Já prý byla coby dítě to samé, ale aspoň jsem pila- malej asi do dvou let pil jako o život, ale pak nastal ze dne na den zlom a dneska mu nemůžu ani dát sirup na kašel protože se musí hodně zapíjet a malej je mi schopen za den vypít třeba jen jedno deci.A situace se moc nemění ani při horečce ani v parném létě.
A malá zatím vypadá že si budou moct podat ruce. Sice už má příkrmy, ale když se nají tak to chce zapít ještě mlíkem.Občas si cucne vody, ale to už musí být.
Už teď jsem zralá na lázně. :-))))))
 petra 
  • 

Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 13:07:55)
No u nas je to pouze slaboucky cerny mirne slazeny caj, ktery musi byt jeste teply. Po 8 mesicich, kdyz dceruska bojkotovala vse krome mlicka a vypila maximalne decku dve ted pije aspon tohle a zvladne dost.
Kdyz je dite nepijavka, tak pak royhodovani co je jednoduche, hlavne neco, co bude pit. To rekla i doktorka. Jinak v tech vedrech jsme kojili porad a to ji bylo 17 mesicu.....
 Mili+2 


Re: čaj nebo voda? 

(1.10.2008 14:24:06)
Dcera taky pije spis vodu, caj ji spis vnucuju, treba kdyz je nachlazena.
 km 
  • 

jaký tedy čaj? 

(2.10.2008 14:30:42)
No, tak tohle mě od doby, co začalo být před pár týdny zima, taky trápí - doma pijeme skoro pořád jen vodu, všichni, ale jak začne být sychravo, moje tělo přímo volá po něčem teplém - tedy piji bylinkové čaje. No ale co teda dát 2letému špuntovi? protože, holky, mě přijdou ovocné čaje vyloženě nechutné - strašně kyselé, bez pořádného oslazení vpodstatě nepitelné. malý to taky nechtěl. to když udělám čaj s přídavkem lékořice, tak ho vyzunkne raz dva. pokud se bylinkové, zelené ani černé nehodí, tak CO MU MÁM TEDA DÁVAT?? cítím se bezradná :)
 Petr 
  • 

Re: jaký tedy čaj? 

(3.10.2008 19:26:26)
Tedy možná to bude znít nezvykle, ale osvědčila se mi horká voda. Pro evropana je to zvláštní pomyšlení, ale v asii se běžně pije, protože studenou vodu nepovažují asi zvlášť v chladném počasí za dobrou. Já jsem silný čajař, ale po čaji se špatně spí a taky není na cestách vždycky po ruce. Nedávno jsem pomáhal při zaobstarávání skupiny lidí jedoucíh z kongresu, hodně jich bylo z asie, a v hotelu někteří chtěli k večeři horkou vodu - personál byl z toho dost na větvi:o). Já už si zvykl.
 Renata +2 piskoti 
  • 

Re: jaký tedy čaj? 

(6.10.2008 21:50:47)
Naprosto souhlasim s Petrem. Da se podavat i tepla voda. Je to jen otazka zvyku. V CR se podavaji ruzne cajicky nebo stavicky uz od miminek. Plne kojenemu mimcu naprosto staci MM. Miminku na UM by se dle meho nazoru mela podavat voda. Urcite je lepsi nez caje nebo stavy. Dle studii provadenych v Australii by se detem do 3 let (nejlepe) nemely podavat zadne stavy ani z cerstve vylisovaneho ovoce, pouze voda. Duvod, deti mivaji potom problemy se strevy. Mrnousci jeste nemaji tak vyvinute streva aby jim tyto kysele veci nenadelaly v brisku neplechu. Koneckoncu i mnoho dospelych ma po vypiti ovocnych stav problemy. Pokud se rodice rozhodnout podavat stavy (prirodni nebo koupene) mely by je deti pit nejdrive od 2 roku a to jeste redene 1:3 (stava:vode). Ma 4 leta dcera a 2 lety syn piji jen vodu. Dcera ve trech letech byla zveda co piju a okusila caj. Nechce ho, jen se ji libi ho "varit". Kdyz pred pul rokem u nekoho na navsteve dostala omylem limonadu rekla ze je priserne sladke a nechutne a ze chce vodu. V CR jsme povazovani vetsinou za exoty, kteri sidi sve deti a ani jim nekoupi ty skvele Jupiky a spol.
 Raďulka 


Re: čaj nebo voda? 

(2.10.2008 16:55:56)
Soulasím, ovocné čaje byť bez cukru nejsou pro malé děti nic vhodného. Jistěže, je to lepší než cola, ale...
Naše malá do 8 měsíců neměla na pití nic krom kojení, pak pila čistou vodu, slabý čaj na prdíky, slabý rooibos apod. Postupně okusila i šťávičky, ale ty miminovské jí nejely, krom švestkové. Nyní pije vodu, rooibos, honeybush, bylinkové čaje na kašel a nachlazení (když jsou třeba) a vodu se šťávou YO.
Ovocné čaje jedině bez ibišku a těch je málo, s ibiškem jí nechutná žádný. Černý čaj měla kdysi při průjmu pak už nikdy, zelený slabý občas chce, ale moc ne. Máme štěstí, že ve školce pijí neslazené ovocné, nebo bylinkové čaje a vodu.
 Raďulka 


Re: čaj nebo voda? 

(2.10.2008 17:05:57)
Soulasím, ovocné čaje byť bez cukru nejsou pro malé děti nic vhodného. Jistěže, je to lepší než cola, ale...
Naše malá do 8 měsíců neměla na pití nic krom kojení, pak pila čistou vodu, slabý čaj na prdíky, slabý rooibos apod. Postupně okusila i šťávičky, ale ty miminovské jí nejely, krom švestkové. Nyní pije vodu, rooibos, honeybush, bylinkové čaje na kašel a nachlazení (když jsou třeba) a vodu se šťávou YO.
Ovocné čaje jedině bez ibišku a těch je málo, s ibiškem jí nechutná žádný. Černý čaj měla kdysi při průjmu pak už nikdy, zelený slabý občas chce, ale moc ne. Máme štěstí, že ve školce pijí neslazené ovocné, nebo bylinkové čaje a vodu.
 Dalila 
  • 

Šípek 

(1.10.2008 13:56:28)
Synovi tedy dávám na střídačku šípkový čaj a pomer. džus hodně ředěný vodou (bez konzervantů a barviv). Když byl malinký, tak jsme kromě kojení do 18 měs. dávali fenykl. čaj. Syn je naštěstí v pití OK, takže udržet i přes léto pitný režim, není problém.
 Modřinka 


Přidávat tekutinu plně kojeným dětem? 

(2.10.2008 15:09:30)
Podle mého názoru se plně kojeným dětem do 6 měsíců nemusí žádná tekutina přidávat ani ve vedrech. Pokud tedy kojíte podle potřeb dítěte, tj. my v létě taky po třičtvrtě hodinách. Řídila jsem se v tomto radami laktačních poradkyň a ani jedno moje mimčo nemělo nikdy problémy.
 Lenikad 


Re: Přidávat tekutinu plně kojeným dětem? 

(2.10.2008 20:30:43)
Já jsem svou smutnou zkušeností zjistila, že i plně kojené děti by se měly učit přijímat tekutiny a naučit se, že voda (čajík, šťáva) tiší žízeň. Bohužel jsem se řídila radami laktační ligy a do sedmi měsíců jsem Esterce nedala nic, než MM z prsu. Do roku svého života se neměla důvod učit pít, protože jsem ji často kojila - vždy, když si řekla. Jen občas zvědavě ochutnala ze skleničky co pije maminka a tatínek. Byla jsem přesvědčená, že časté přikládání k prsu zajistí výbornou laktaci a dítěti MM přinese lepší imunitu a tak jsem si s učením pití nedělala žádné starosti.
Ovšem když měla Esterka 12měsíců, dostala jsem menzes a ona den ze dne přestala chtít pít MM. Pít jiné tekutiny ovšem nechtěla také (neměla s tím pomalu žádnou zkušenost) a tak jsme se do dvou dní dostali do nemocnice s dehydrovaným dítětem. Lahvičku se savičkou odmítala (holt kojené dítě...). Ani v nemocnici se její nechuť pít nezměnila (a nikdo ji to neuměl naučit) a tak jsme ještě měsíc poté nutili dítě pít násilím. Drželi jsme ji a stříkali jí pití stříkačkou. Jinak sama vypila pouze asi 0,5dl za celý den! Kdybychom ji takto netrápili, umřela by žízní. Bylo to šílené, šílené! Nikomu to nepřeji zažít.
Mám poučení pro výchovu svého dalšího dítěte - začít mu dávat jiné tekutiny už v prvním půl roce života. Druhé poučení - budu učit své ani ne půlroční dítě pít odstříkané MM z lahvičky se savičkou. Aby se naučilo používat lahvičku.
Ještě dovysvětlení k tomu ukončení kojení - odstříkávala jsem MM ještě čtyři dny po skončení menzes, ale Esterka se přesto už nikdy nepřisála. Odstavila se najednou a definitivně. K mé hrůze.
Nyní má Esterka 15měsíců a teprve třetí týden pije ráno 2dl sunaru a během dne 3-4dl sladké štávy. Období čtvrt roku, kdy jsem stále nabízela, nutila, měnila pítka i lahvičky, dávala pít zvířátkům a panenkám, nebo ji naopak nechávala být a žíznit... bylo těžké a vůbec nechápu, proč jí trvalo tak dlouho, než se rozhodla dobrovolně pít.
 MSteflova 


Re: Přidávat tekutinu plně kojeným dětem? 

(2.10.2008 20:40:46)
Lenikad - píšeš, že jsi začala menstruovat v roce života svého dítěte. Měla jsi tedy skoro půlrok na to, aby si dítě zvyklo i na vodu či čaj. "Ze dne na den" to být nemuselo, s prvními příkrmy jsi mohla jiné tekutiny klidně přidávat.
 Veveruše 


Re: Přidávat tekutinu plně kojeným dětem? 

(2.10.2008 23:40:40)
Souhlas s Lassie66, potvrzuje mi to má osobní zkušenost. Také jsem do 7 měsíců syna pouze kojila (pravda, zkoušela jsem mu nějaký čas dávat lžičku fenyklového čaje proti prdíkům, takže jinou tekutinu než MM už znal, ale nebylo to na žízeň - na lžičce dostával i vitamín D a Kanavit, takže to podle mě nehraje roli) a absolutně žádný problém s přijímáním jiných tekutin neměl. Současně s první lžičkou pár dní po ukončení 7. měsíce jsem mu začala nabízet čajík v hrníčku Avent se savičkou, lahvičku s dudlíkem nikdy nepoznal. Asi měsíc mu trvalo, než se mu podařilo aspoň trochu se z ní napít (z jiné lahvičky by se to asi naučil dřív). Na žízeň měl přitom kdykoliv k dispozici MM. Menses jsem dostala měsíc po zavedení příkrmu, tedy v jeho 8 měsících. Na kojení to nemělo absolutně žádný vliv. Syn se také odstavil sám, téměř ze dne na den, ale až ve 20 měsících, bez zjevného důvodu - podle mě k tomu prostě dospěl (jeden den si místo obvyklé ranní, odpolední, večerní a noční dávky dal pouze večer a druhý den se po večerní nabídce mlíčka jen usmál a usnul bez něj; den na to mi na mou otázku, jestli ode mě bude ještě někdy pít mlíčko, řekl, že ne, a slovo dodržel:-) takže souhlasím, že chyba není do 7 měsíců plně kojit, ale v příliš pozdním učení pít něco jiného než MM z prsu.
 Renata + 2 piskoti 
  • 

Re: Přidávat tekutinu plně kojeným dětem? 

(6.10.2008 21:59:57)
Lenikad i dite se uci pit. Proto se vsude doporucuje davat diteti prvni piti zaroven s prvni prikrmem. Obe moje deti byly plne kojen do 7 mesicu, dceru jsem celkem kojila do 21 mesicu a syna do 20 mesicu. U obou jsem menstruaci dostala uz ve 4 mesicich deti a nemelo to zadny vliv na kojeni. Vodicku dostali zhruba na konci 7 mesice, kdy uz pomerne dobre zvladalali trosku snist, ne jen 2-3 lzicky. Meli ho zaroven k jidlu a pili rovnou z hrnicku. Vzhledem k tomu ze uz umeli polykat tak nemeli problem ani s pitim. Doporucuji ti, druhemu prckovi zacit davat vodicku (nebo caje, co uprednostnujes) zaroven s prvnim prikrmem a urcite nebudete mit problemy jako s prvni dcerku. Urcit bude vsechno OK.
 Helena, tři dospělé děti 
  • 

Čaj přece není povinný 

(3.10.2008 10:30:20)
Čaj u nás v rodině skoro vůbec nepijeme. Nejlepší je voda z vodovodu a kdo chce trochu sladší, tak si do ní přidá sirup. A když se chceme zahřát, tak si uvaříme kakao. Tak to prostě v naší rodině fungovalo a funguje už několik generací a nemáme důvod na tom něco měnit.
 miuška 


Voda voda 

(4.10.2008 20:41:24)
a kdo by na tom vydělal? Jíá si nedokážu představit článek v podobném periodiku, který by opěvoval cokoli, co nejde prodat, pravda i kojeneckou vodu koupit lze.

Neodpustím si dvě výtky a jednu poznámku:
- Především nerozumím té nesmrtelnosti doporučování dalších tekutin plně kojeným dětem.
- Proč by se někdo měl ptát lékaře na bylinné čaje? Opravdu některá matka věří, že jsou v něčem takovém lékaři erudovaní? Já rozhodně ne.

A k zelenéu čaji, ptala jsem se několika japonců od kdy dávat dětem čaj a všichni reagovali stejně, můj muž v ptaní i nadále pokračuje, už jen čistě pro pobavení, a jaká myslíte, že to je reakce? Podiví se a řeknou, že samozřejmě od té doby co udrží šálek ... moc se mi ta odpověď líbí a tak i naše děti se jí řídí.
 Jana 
  • 

Čaj od Zentricha 

(10.10.2008 0:47:21)
Kupuji čaj od Janči a Zentricha na www.caj-kava.cz a jsem velice spokojená. Navíc mi tam vždycky něco přibalí zadarmo za objednávku. Nejlepčí je čaj pro dobrý den.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.