| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Chudoba zvyšuje šanci dětí na problémy ve škole, v komunikaci i ve zdraví

 Celkem 11 názorů.
 susu. 


Všechno souvisí se vším. 

(9.6.2016 10:11:07)
Myslet si, že příčinou problémů těch dětí je pouze chudoba, považuji za naivní.
 Milena 
  • 

Dřív 

(9.6.2016 12:23:04)
Dřív chudoba neexistovala? Chudé děti dřív neměly problémy?
 Bedla 


Re: Dřív 

(9.6.2016 15:18:36)
Několik desetiletí nebyla v Česku chudoba v tomto smyslu. Nijak nehájím předešlý režim, ale s tímhle si moc nevím rady.
 susu 
  • 

Re: Dřív 

(9.6.2016 19:06:36)
Chudoba v Česku byla samozřejmě pořád. Jen když byli chudí všichni, tak to nebylo tak moc vidět.
 Tečka. 


Re: Dřív 

(9.6.2016 17:27:28)
"Dřív chudoba neexistovala? Chudé děti dřív neměly problémy?"

Mileno, to nikdo nerozporuje, ovšem společnost se díkybohu posunula do lidštější roviny, a někteří se snaží pomoci těm, kteří jsou v nedobré situaci zcela nevinně, což děti z chudých rodin prostě jsou. Proto vznikají takovéto studie, aby bylo možno najít co nejúčinnější způsoby pomoci.
 Milena 
  • 

Re: Dřív 

(10.6.2016 7:54:36)
Ano, dětem by se pomáhat mělo. Ale taky by se mělo rozlišovat, která rodina vychovává děti k práci a která z nich vychovává jen další sosače sociálních dávek. Pardon, ale ono si nasekat kupu dětí dovede každý blbec.
 Gertruda 


Re: Dřív 

(10.6.2016 10:32:11)
Mileno, ale ty děti si ty děti nenasekaly, takže tvoje poznámka je úplně zbytečná...
 Milena 
  • 

Re: Dřív 

(10.6.2016 10:44:51)
Zbytečná? Když má dítě 16-letá se 17-letým, tak to nejsou dospělí lidé. Co umějí kromě souložení? Jak chtějí živit svoje děti, z dávek?
Na druhou stranu ti jen trochu zodpovědnější přemýšlejí, jestli si ve 30 mohou dovolit první dítě, jestli ho uživí, když ona půjde na mateřskou.
Nezlob se, ale podporovat toto je zhovadilost. To hraničí se zneužíváním sociálního systému. Já vím, že ty děti za to nemůžou, ale copak to stát uživí, když takových dětí bude čím dál víc?
 Tečka. 


Re: Dřív 

(10.6.2016 18:37:50)
Mileno ale právě tohle se zainteresovaní snaží změnit. Všichni už vidí, že dávky nic neřeší, hledá se jak a čím pomoct, pokud možno už od malinka, těm dětem tak, aby dokázaly žít jinak, než jejich rodiče. Co nepomůže určitě, jsou ohrnuté nosy nad prťatama, který si ten osud nevybraly, ale jinej jim nezbývá, jejich rodiny jim jiný nedají. Co navrhuješ ty?
 Milena 
  • 

Re: Dřív 

(11.6.2016 11:11:37)
Tečko, jak to chceš změnit, když vidíš, že rodina, ve které nikdo nepracuje, má větší příjem, než rodina, která pracuje? Pro ty pracující je to hodně demotivující. Jak chceš přesvědčit děti, aby se vyučily nebo studovaly, když vidí, že rodiče bez práce se nemají tak špatně, všechno si vyřvou a ještě mají hodně volného času? Proč by se hnaly do práce a makaly dvanáctky nebo měly pracovní dobu 8-17, přišly domů v 18 a neměly čas na své děti nebo koníčky, když vidí, že bez práce to jde líp? Ano, chceme pomáhat dětem v chudých rodinách, ale v reálu poškozujeme a silně demotivujeme nízkopříjmové pracující.
 katka+synek2007 


Jazykové okénko 

(10.6.2016 23:11:38)
Nedá mi to a musím zareagovat na Češtinu. "šance na problém" už v nadpisu mě tahá za uši. Když mám šanci, znamená to, že mám nějakou naději dosáhnout na něco pozitivního, obvykle za předpokladu vyvinutí nějaké snahy. Pochybuju, že někdo touží po problému, takže chudoba zvyšuje u dětí pravděpodobnost problémů ve škole, nikoliv šanci. Je to ze stejného soudku jako slovo "díky" užívané místo "kvůli", které vpodstatě ze slovníků mnoha lidí vymizelo. Jakýsi umělý pozitivizmus....

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.