| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Děti, které často používají smartphony, se chovají jako autisté

 Celkem 19 názorů.
 susu. 


naučí se .. 

(30.4.2015 13:37:33)
Tipuju, že se to dítě nakonec stejně naučí, pokud není skutečně autistické.~d~
 Filip Tesař 


Re: naučí se .. 

(30.4.2015 14:08:24)
To třeba jo, nicméně některý věci se mnohem snáz učej v dětským věku, tohle k nim nepochybně patří.
 jentak 
  • 

Re: naučí se .. 

(30.4.2015 23:24:54)
Filipe - já nevím, myslím, že jsem se to naučila spíš v dospělosti.
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


tlak společnosti???? 

(30.4.2015 13:51:08)
Fascinuje mě, že je omluvou, že někdo podlehl tlaku společnosti. Zde je totiž právě to jádro pudla. Strach rodičů, aby jejich bobeček nebyl vykořeněn z kolektivu, když bude jiný než ostatní. Proto jsou děti vybavovány stroji, přístroji, módními doplňky, věnují se atraktivním činnostem, aby snad nedej bože nezapadly. Ne že by tyto záležitosti byly primárně škodlivé, ale domnívám se, že to konkrétní by mělo dítko obdržet, až je na takovou věc zralé - například drahou věc neztratit, nerozbít a nestát se na ní závislým, aby chápalo její užitečnost, jinak se jedná jen o drahou hračku. Platí to i o nesmyslně vysokých kapesných, které také spíše deformují než formují charakter.
Vím je těžké odolat, ale odolat se dá. A pokud to dokáže i dítko, nejen že z něho tedy nevyroste autista, ale dostane i mnohem více, stane se svobodným ~b~ v rozhodování si něco pořídit. Potřebuji to opravdu anebo bych si to koupil jen, že to má Pepík Odvedle! A co se přitom ušetří peněz!!!!
 Filip Tesař 


Re: tlak společnosti???? 

(30.4.2015 14:11:05)
Ono vůbec takový uvažování ve stylu buď do kolektivu zapadne, nebo z něj bude vyloučený je zajímavej pohled, ponechávající jen dvě zdánlivý možnosti. Úplně tím vypadávaj možnosti, ve kterejch bude dítě kolektiv nějakým způsobem samo aktivně utvářet.
 Karel 
  • 

Re: tlak společnosti???? 

(4.5.2015 8:44:45)
Na což dítě, zvláště předškolní nemá a mladší školní k tomu musí mít genetickou výbavu - být od povahy kápo. Řada lidí i dětí je na první pohled ale spíše poddajných a teprve dlouhodobou prací (obtížnější, nebo téměř nemožnou v prostředí šikany) lze vypěstovat něco jiného...
 Hanina 
  • 

Stejně by se tak mohlo napsat 

(30.4.2015 19:21:39)
Stejně by se tak mohlo napsat, že lidi, kteří se často dívají na TV, se chovají jako blbci.
Mobily jsou prostě moderní dorozumívací prostředek a je třeba aby se s ním děti seznámily a naučily je používat. Stejně jako rádio, TV, svého času gramofony a ještě před nimi flašinety, prostě usn\dňují náš život. Myslíte, že maminky se dřív nebály, že když budou děti poslouchat flašinet, že zapomenou zpívat?
 alena 
  • 

Re: Stejně by se tak mohlo napsat 

(30.4.2015 21:46:09)
Však taky zapoměly zpívat. Jsem smutná z toho, jak lidi málo zpívají. Pak to samozřejmě nemůžou umět ani ty děti. Byla jsem se podívat na školním kole pěvecké soutěže a to byla teda bída.
 RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA 


Re: Stejně by se tak mohlo napsat 

(3.5.2015 21:28:32)
Ano, zapomněly. Moje My teda krákáme, kudy chodíme, ale není to zdaleka běžný. Televizi nemáme, poněvadž v ní nespatřujeme žádný klady. PC ano, pro komunikaci, hudbu, informace a sem tam i ty filmy. Ale na telefonování nám stačí obil a žádný další absurdní přístroje kupovat nebudu. Až mobil, a to teprve tehdy, až bude potřeba si navzájem telefonovat.
 Petr (dcera 9 let) 
  • 

Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(1.5.2015 14:13:46)
Mě přijde absurdní, aby dítě v pěti letech používalo tablet nebo smartphone. Dítěti to vůbec nic nedá. Já sám tyto věci už dva roky nepoužívám - předtím jsem musel kvůli zaměstnání, teď jsem rád, že tyto hračky, u kterých i dospělí lidé tráví až mnoho času, mít nemusím. Pokud jde o dceru, ta dostala v první třídě mobilní telefon - obyčejný, pouze volající a smskující, aby se mi mohla dovolat kdyby se cokoliv stalo nebo kdyby něco potřebovala (chodí ze školy sama). Podle jejího vyprávění její spolužáci běžně mají telefony s dotykovým displejem a internetem a jsem rád, že sama dcera mi řekla, že nic takového nechce. Od malička s těmito věcmi nebyla ve styku a celkově jsem jí vždy vychovával tak, aby k těmto věcem vůbec neinklinovala. Problémy s kamarády rozhodně nemá a to možná právě proto, že je přátelská, veselá, sluníčková, upovídaná a mít kamarády je pro ní důležité.
A ještě něco - pojem ""tlak společnosti"" považuji za oblíbenou výmluvu současné doby. Každý jsme individualita primárně zcela ukradená ostatním mimo okruh blízkých lidí a život si organizujeme dle svého uvážení a svých možností, stejně tak i výchovu dětí. Společnost do toho vůbec netahejte.
 Filip Tesař 


Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(1.5.2015 18:41:46)
"Každý jsme individualita primárně zcela ukradená ostatním mimo okruh blízkých lidí" - to může bejt aktuální dojem z části dnešní český společnosti (ale například já žiju v místech, kde to všeobecně neplatí). Ale ujišťuju vás, že je spousta míst, kde to neplatí celkem zásadně - to jenom na okraj, samozřejmě žijeme tady a teď.
 katka+synek2007 


Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(3.5.2015 22:30:36)
Jo, ten tlak na individualitu platí jen v západní euroamerické kultuře (což je zlomek lidstva). Četla jsem te´d zajímavou knížku Naše děti, naše světy z pera americké antropoložky Meredith Smallové, a ta právě tohle moc pěkně rozvádí. Omlouvám se, že už je to trochu mimo téma článku, ale ta knížka je k rodině a velmi mě nadchla.
 Filip Tesař 


Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(4.5.2015 8:24:08)
Díky za tip!
 Karel 
  • 

Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(4.5.2015 8:53:02)
"Každý jsme individualita primárně zcela ukradená ostatním mimo okruh blízkých lidí": Ve starším školním věku a adolescenci jsou názory dětí formulovány ve vztahu k aktuálnímu kolektivu daleko silněji, než k rodičům. Koneckonců - biologie funguje tak, aby se od rodičů odpoutali, ale kolektiv třídy mají kolem sebe 30-40 hodin týdně.
 katka+synek2007 


Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(3.5.2015 22:25:46)
Já osobně naštěstí nemám od přírody dáno podléhat příliš tlaku společnosti, ovšem přesto si myslím, že tlak společnosti existuje a ne jen jako výmluva. Člověk je totiž společensky žijící živočich, a tudíž se musí nějak k této společnosti vztahovat.
 Karel 
  • 

Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(4.5.2015 8:49:35)
Potíž nastává kolem 3-5 třídy, kdy učitelé začnou žádat dopisování všeho zameškaného, nejen kvůli nemocem, ale soutěžím, výjezdům apod., včetně písemek, a děti dnes už nepoužívají kopírku (v naší škole žákovská ani není), takže si sešity běžně fotí a posílají přes FB. (Často ani email nepoužívají.) A nefotí jenom sešity...
 Suza007 


Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(4.5.2015 18:35:12)
Já si za mých mladých let dopisovala sešity v ruce. Aspoň jsem pak měla tušení, co se v době mé nepřítomnosti dělalo...
 Ajnod 
  • 

Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(5.5.2015 8:50:33)
Ono si to ale dopisují sami, ale musí někde sehnat materiál, z čeho si to můžou opsat. Musím říct, že u nás se zatím nefotí, i když bych to o stála a děti už 6 let pořád jen někde lítají a shánějí sešity, je to děs. A pokud se dítě chce z toho sešitu učit, těžko ho půjčí spolužákovi, takže tak 60% dětí ty sešity půjčit nechtějí. Dcera je hodná a půjčuje, ale výsledek je, že má věčně někde rozpůjčované sešity a když je sama potřebuje půjčit, je to docela problém. Už to není jako dřív, kdy děti z jedné třídy bydlely ve stejné ulici. Za nás taky fungovala kouzelná formulka:"Já jsem ale chyběl". Teď to nikoho nezajímá (aspoň teda na naší škole).
Prostě je jiná doba a problém nejsou ty přístroje, problém je to, pokud je jediným zájmem dítěte čučet do mobilu nebo tabletu. Ale to už je na rodičích, jak tohle nastaví a k jakým aktivitám dítě od malička vede, ty mobily za to nemůžou.
 Hanina 
  • 

Re: Tyhle hračky dětem do rukou nepatří 

(7.5.2015 8:42:28)
POkud si fotí sešity a dál je používají, je to věc, která se jim v životě hodí. Já jsem si taky připadala jsko exot, když jsem kolegovi na konferenci navrhla, že mu požadovaný dokument ofotím. On si to chtěl opsat nebo případně zkopírovat, ale kopírka nebyla k dispozici. Tak jsem dokument ofotila a poslala mu to mailem, když to bude chtít mít vytisknuté, tak si to vytiskne.
Já sama si taky kolikrát dokument ofotím, ale mám problém s tím, že pokud pak potřebuju část textu, musím to překlapat na PC, protože program, který převádí text z fotky do Wordu je zatím málo dostupný (už jsem ale pracovala s trialovou verzí a byla to velká úspora práce). Když třeba připravuju přednášku z předmětu mého zájmu (teď naposledy na celostátní setkání), taky hledám poklady a fotky na netu a dávám to dohromady v PowerPointu pro prezentaci a ve Wordu text, který se pak přednáší.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.