| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k dotazu Jak zlepšit noční spánek 8m dítěte

 Celkem 1 názorů.
 Mirka 
  • 

Re: Jak to udělat, aby dítě v noci spalo? 

(5.11.2008 14:05:16)
Dobrý den,
měla jsem podobný problém. Můj syn od cca 7 měsíců vyžadoval v noci kojení i 7-10 krát za noc a neusnul jinak než u prsu a to kolem 21 hodiny. Pokud však u prsu neusnul, následovalo vysilující uspávání, kdy jsme ho nosili, pouštěli hudbu atd a kolem desáté usnul. V jedenáct už však chtěl opět pít. Bylo to neúnosné a v 10. měsíci jsem udělala radikální řez. Kamarádka mi půjčila knížku "Když dítě špatně spí" a podle ní jsme postupovali. Čtvrtý den už syn prospal celou noc (od 20:30 do 7:00) a já jsem nejšťastnější matka. Kojím ho před spaním a ráno. Metoda spočívá v tom, že dítě musí pochopit, že u kojení se neusíná a musí se naučit usínat sám. Nejdříve jsme zavedli důsledný rituál. Každý den vykoupat, kaši, vyčistit zuby, říct tatínkovi dobrou noc, rozsvítit lampičku v ložnici a nakojit. Po cca týdnu jsme začali s usínáním v postýlce a ne u prsu. přestěhovali jsme se z ložnice do obýváku, aby byl v místnosti sám. Tedy rituál byl stejný, jen jsem ho při kojení rozptylovala, aby neusnul a poté dala do postýlky, zaspívala ukolébavku a odešla. okamžitě začal plakat. A teď přišla ona metoda- po 2 minutách jsem k němu opět přišla, vysvětlila, že ho mám ráda, ale musí usínat sám a odešla. poté po 5 minutách, po deseti a pak každých deset minut. Intervaly se musí striktně dodržovat a to i v noci. Pokud se rozhodnete takto začít, nesmíte opravdu slevit, jinak vše ztratí smysl (3 dny jsou náročné, ale stojí to za to!!!). První den plakal hodinu a čtvrt, druhý den 30 min, třetí den 5 min a čtvrtý už usnul sám a nevzbudil se ani v noci. Po cca 8 dnech jsme se opět nastěhovali do ložnice a malý spí pořád jako dudek. Metoda se nesmí používat, pokud lezou zuby, nebo je nemocný...

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.