| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Naše školky jsou nejlepší na světě

 Celkem 65 názorů.
 Pawlla 


Tak to se bavím 

(2.7.2010 10:32:48)
Inspekce nezjístí nikdy nic,nebo aspoň většinou:-)V třídních knihách se realita určitě neodráží.Pro inspekci se sehraje divadlo a jede se dál,znám to z vlastní zkušenosti~;)
 adelaide k. 


Re: Tak to se bavím 

(2.7.2010 15:15:54)
No, taky si myslím že to tak je.
 kata73 


Re: Tak to se bavím 

(5.7.2010 22:50:10)
Do určité míry máte pravdu - ale všechno se nahrát nedá, hlavně ne práce s dětmi. A dobrá inspektorka pozná, zda se to, co jí předvádíte, dělá běžně, nebo zda je to divadlo... ovšem směrnice, to je jiná, přiznám se,že to doháním před ohlášenou inspekcí...
 Pawlla 


Re: Tak to se bavím 

(6.7.2010 5:51:08)
Kato,mám s inspekcemi hodně zkušeností,chodí k nám často,přesto,že nejsme školka,ale princip je stejný,inspektor málokdy kontroluje přímou práci s klienty,většinou zaboří na celý den nos do papírů a ten jak je známo snese vše.
 kata73 


Re: Tak to se bavím 

(6.7.2010 9:24:59)
Ve školce záleží na tom, na co se inspekce zaměří - vždy mají nějaký cíl - buď děti, nebo papíry. V horším případě obojí - ale já se držím hesla - přijít může, odejít musí. Hlavně si stát za svým a nenechat se vytočit. Člověk musí vědět proč to a to dělá tak a tak a obhájit si to:-)
 marketa 
  • 

nejlepsi na svete? 

(2.7.2010 12:28:11)
to by me zajimalo, ze ceho tak usuzuje. snad z inspekci v zahranicnich skolkach?
nase nemecka skolka je stokrat lepsi nez ta, do ktere jsem kdysi chodila ja. urcite se situace i u nas zlepsila, ale tvrdit, ze jsme nejlepsi na svete ... to by chtelo prece jen podlozit nejakym konkretnim srovnanim. a ne jen vetou:

"Naše učitelky mateřských škol jsou nesmírně pracovité, tvořivé a vnímavé, takže jim můžeme jen poděkovat, protože jsou opravdu výborné."

 veronika77 


Re: nejlepsi na svete? 

(2.7.2010 13:01:05)
souhlasím, taky nevím, z čeho na to usuzují... v naší školce třeba hezky pracují s dětmi, ale jen předškoláky, takže mi dcerka chodila domů s tím, že nemůže vyplnovat pracovní listy, protože není předškolačka... ach jo...
 jana38 


Re: nejlepsi na svete? 

(2.7.2010 16:39:18)
Souhlasím, dcera chodila do školky ve Švýcarsku a to bylo v porovnání s českou nebe a dudy.
Za rok docházky ve Švýcarsku ¨se stala z dcery samostatná bytůstka, která velmi zesebevědoměla v pozitivním slova smyslu, za dva roky v český MŠ se naučila akorát strachovat "co-by-tomu-řekly-pančitelky" a jít s davem.
 Helena  
  • 

Re: nejlepsi na svete? 

(12.7.2010 17:31:36)
a mohla bych vědět kolik bylo dětí v té švýcarské třídě a kolik kantorů na jednu třídu? Ono se to hezky kritizuje, ale je dobré porovnat podmínky obou učitelů a potom hodnotit! Měla vaše dcera 27spolužáků a jednoho pedagoga jako to je dnes v našich MŠ, určitě ne!!!
 MM, 2 kluci 


Marketo, ale i česká školka... 

(16.7.2010 18:27:47)
... by byla dnes určitě mnohokrát lepší než ta, kam jsi chodila kdysi Ty - nemyslíš?

Také bych ale uvítala od autorek víc argumentů...
 Kapeja 


Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 13:08:29)
Dokud bude mé dítě chodit do školky každé ráno otrávené, protože musí po obědě koukat v pyžamu na posteli dvě hodiny do stropu, nejlepší školka na světě to tedy rozhodně nebude...~Rv
 Margot+1 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 13:16:36)
Pane bože, to se pořád dělá? Dodnes si to utrpení pamatuju...
 Kapeja 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 13:22:57)
Bohužel ano. Nechci upírat odpolední odpočinek dětem, které třeba musí opravdu hodně brzy ráno vstávat, ale naše dítě je schopné jet na maximum od sedmi do desíti a já zase nehodlám vstávat v pět ráno, když nemusím ~q~ A ať mi nikdo netvrdí, že ve školce, kde je pět oddělení nejsou schopni nespavcům to utrpení odpustit~o~
 Margot+1 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 14:25:09)
Tak to je síla. To už hraničí s týráním. Možná proto jsem pár let na to tak dobře rozumněla Tulákovi po hvězdách ~e~
 Helena 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(12.7.2010 17:38:33)
jasně, že jsou, ale musí to vyjít z Vás rodičů, k čemu máte ředitelku? Když se vás dá dohromady víc rodičů dětí "nespavců" dáte jí to písemně a budete chtít odpověď bude s tím muset něco dělat :-)Pokud to nepomůže obraťte se na zřizovatele, inspekci...
Podle školní inspekce má rodič vždy pravdu takže kde je problém?
 adelaide k. 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 15:16:38)
Naštěstí né všude.
 jana38 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 16:41:58)
U nás bohužel taky děti musej bez výjimky ležet po obědě v pyžamu, i když jsou to šestileťáci - a neznám žádnýho šestileťáka, ktrej po obědě spí, pokud není nemocnej nebo extrémně utahanej. Dcera kvůli tomu chodila většinou po obědě, i když by si bývala ráda s dětma ještě odpoledne ve školce pohrála. Ale ležet ji těžce nebavilo.
 Lida 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 18:35:34)
To je tim, ze se rodice neozvou a boji se na toto tema s ucitelkami diskutovat. Predpisy jsou na strane nespavych deti. Viz http://www.rodina.cz/nazor13482838.htm. Ja mela obe deti nespave a u obou jsme nespani ve skolce domluvili.
 veronika77 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 18:58:11)
diskutovat??? já jsem se jen zeptala učitelky, zda může jíst dcera ve 4 letech ve školce příborem, když doma jí už normálně a bylo mi řečeno, že by ráda, ale že jí málo, tak to nejde.... a pak jí má člověk motivovat, aby se jí ve školce líbilo...
 Eva, 4 +3 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 21:18:00)
~:(
 Dobra1 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 21:33:39)
U nás je to naopak. Moje kamarádka má syna, který si ještě v první třídě potřeboval jít odpoledne lehnout, i když je to jinak normální zdravý kluk. Ale jako předškolák ve školce nesměl, že je na to moc velký a hotovo. Jedno jestli to potřebuje nebo ne.
 Lenka nové 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(5.7.2010 21:03:58)
V tom nevidím problém, odpočinek po obědě prospěje i starším dětem.
 marketa 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(6.7.2010 22:53:06)
no lenko, ty snad nejsi normalni. ja si pamatuju, jak jsme zavistive koukali pres plot nasi skolky do zahrady zakladni skoly, protoze se proflaklo, ze ty stastne deti, co tam prave mely velkou prestavku, uz nemusi po obede spat! :-o
byl to pro nas vsechny predskolaky opravdu padny duvod se tesit do skoly ...
 pohodářka 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(14.7.2010 11:50:09)
ach, jo , děvčata, tak to moje šestilété děti spaly každý den a moc jim to prospívalo,nevím, jak to přežily!!!!!!-nebyly ani nemocné, ani extrémně unavené...a byla jsem ráda, že si odpočinuly, pak jsem si jich o to víc užila, až jsem byli spolu...
 jana 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(2.7.2010 16:40:45)
asi tak :-(
 DENISA 
  • 

Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(4.7.2010 9:16:14)
V posteli a v pyzamu? Tak to si gratulujte, napr. v Belgii, kde jsem videla par skolek, deti civi do stropu z umelohmotneho lehatka, obleceni v jeansech a v zimnich botech. Nemusim dodavat, ze v tech botech co rano prijdou zvenku jsou cely den, nejdriv si tam naslapou, pak si v tom hrajou a pak v nich jsou na lehatkach. Ruce si cely den nemyji atd.
 jancaM 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(6.7.2010 19:45:47)
u nás ve školce spí jen ten kdo chce, po obídku se sice musí převléknout do pižámek a poslechnout si pohádku, ale kdo nechce ležet~h~, tak si jde normálně do třídy hrát ~z~
 arlette 


Re: Pro mé dítě určitě ne.... 

(7.7.2010 15:03:51)
přesně tak je to i u nás ~;) A nevidím na tom nic zlého, když si i 6-ti leté dítko na chvilku po obídku odpočine. Samozřejmě tím nemyslím to 2hodinové čučení do stropu :-)
Avšak řekla bych, že naše školky jsou opravdu dobré (minimálně ta naše ~t~) Ale jistě je to "kus od kusu" a co se jednomu líbí, druhý odmítá ... Tak to zkrátka je. Jediné co mi vadí, že už nepanuje ve školkách taková ta přísnost paní učitelek, jako dřív. Z děcek jsou normální parchantíci rozežraní. Učitelky je nesmí do ničeho nutit (např. nakreslit obázek) a dbát na rozvoj osobnosti atd... Ovšem já tvrdím, že všeho s mírou. Občas nám tu suplovala jedna důchodkyně a to byla pohádka, vejít do třídy. Děti si v klidu hrály, všude pořádek ... Jenže děti ji v lásce moc neměly, právě proto, že byla přísná ~j~
 Martina, 2 deti 
  • 

Hloupy titulek 

(2.7.2010 15:19:28)
Take me zarazil titulek clanku. Ja ziju v zahranici a na CR nedam (asi i z nostalgie) dopustit, ale zdejsi skolka (Italie) - a to jsme z duvodu stehovani jiz vyzkouseli dve - je mnohem lepsi nez ta, do ktere v CR kratkodobe chodil muj syn. Hlavne didakticky: program je velmi dobre propracovany pro vsechny vekove kategorie, ruznorody, klade se velky duraz na pripravu do prvni tridy. To v CR tri mesice zasebou vybarvovali predskolaci velka pismena na fotokopiich a to byla veskera predskolni priprava.
 chikamichi 


Re: Hloupy titulek 

(2.7.2010 16:57:22)
hady předpisů a nařízení o hygieně a stejně dcera přitáhla ze školy množinu bakterií, za kterou by byl vděčný kdejaký mikrobiologický ústav, když začala nosit i cizopasníky, řekla jsem dost, tak k čemu ty předpisy jsou, když nedokážou učitelky poslat domů nemocné děti nebo je už školka tak promořená, že už "leze" i ze stěn
 nekázanka 


Re: Hloupy titulek 

(3.7.2010 9:08:27)
On ten titulek je citát, to se tak u rozhovorů běžně dělá, že se jako titulek použije nějaký výrok.
 Katka 3 holky 
  • 

Re: Hloupy titulek 

(8.7.2010 21:37:59)
Musím uznat, že Vaše články vždycky tnou do živého a vyvolají vášnovou diskuzi. Kdo ví, zda diskutující, aspoň jednou otevřeli časopis Děti a my nebo Informatorium. ;-)
 Jana 
  • 

no nevim 

(2.7.2010 19:45:24)
Tento rok jsem prihlasovala do skolky sve dva syny.
Skolka na me pusobi dobrym dojmem. Pani ucitelky sympaticke, detem a sve profesi rozumi, vse vporadku.
Jen me ponekud sokovalo, ze ve tride s 25ti detmi je dopoledne do 10ti hodin pouze 1 pani ucitelka.
Nemyslim si, ze je treba, dokonce to ani nepovazuji za vhodne, aby se kolem deti tocilo kdovikolik ucitelu,
je dobre, kdyz si deti hraji spolu, starsi pomahaji mladsim, atd. takze neni vse na pani uctelce, ale preci jen, 1 ucitelka na 25 deti, to je trochu malo. Myslim, ze toto je nejvetsi slabina nasi skolky, a asi velka slabina i ostatnich statnich skolek, nebot predpokaldam, ze tam nejsou smernice jine.

Jana
 Muška 
  • 

Re: no nevim 

(3.7.2010 8:32:02)
Nedá mi neodepsat jak čtu, že Vás šokovala jenom jedna učitelka na třídě do deseti hodin.....jako učitelka Vám povím, že jsou i školky kde je jedna učitelka na 20 dětí sama včetně vycházky i oběda (konkrétně vlastní zkušenost 3 až 4 leté děti)...až pak nastupuje kolegyně na odpolední směnu (hlavně tam kde je provoz MŠ od 6,30 do 17,15 je to běžné). Zatím se nic nestalo, zatím, ale pokaždé kdy se nepovedlo (a to docela často), aby vycházka probíhala současně ještě s jiným oddělením nebyli moje nervy v klidu.
 Helena 
  • 

Re: no nevim 

(12.7.2010 17:48:23)
Máte velkou pravdu a to 25dětí je minimum, které se dnes přijímá, maximum je 28 a opět je na to
1 učitelka a ne do 10h, ale do 11.30h takže když má učitelka přes 20dětí nesmí z objektu a trčí s dětmi na zahradě :-(
jenomže jako vše i zde jde především o PENÍZE!!! Všude se křičí jak mají učitelé přes 20 000.-Kč , ale realita je jiná po 28letech praxe má kvalifikovaná učitelka MŚ necelých 18 000,-Kč hrubého.
 hajce 


nejlepší na světě? 

(3.7.2010 10:13:48)
Ve všech školkách, co znám, preferují tvárné děti, které se, pokud možno, moc neprojevují a dělají, co se jim řekne (prostě s nimi není moc práce). Rodičům dětí, které jsou trochu jiné, tak dlouho dělají peklo, až dítě odhlásí nebo dají jinam. Sestra žije v Německu a tam mají ke každému dítěti individuální přístup.Pokud má nějaké problémy okamžitě nabízejí pomoc, asistenta, logopedické cvičení, přizpůsobí se mu. A to jsou státní školky. Tady je problém, když dítě nespí po obědě, je živější, nebo má třeba potravinová omezení.Paní učitelky chystají pro děti bohatý vzdělávací program, ale mnohé děti ho prostě nezvládnou (ale na papíře to vypadá hezky).Moje dětská psycholožka nad tím kroutila hlavou - to jsou požadavky na školní věk!
 Muška 
  • 

Re: nejlepší na světě? 

(3.7.2010 13:00:11)
A můžu se zeptat, kolik je v Německu dětí na jednu učitelka a jak dlouho - kolik hodina za den odslouží? Ono je to totiž v našich MŠ i o tom, že někdy je 20 děti na jednu učitelku i včetně vycházky a oběda (můj ranní příspěvek). Ano jde to zvládnout , ale je to často na úkor těch dětí, já třeba i chtěla, ale není kdy se ohlížet na individualitu, nebo brát ohled, sama jako učitelka vím, kolik učitelek by to i chtělo jinak, nebo nechat děti co nespí hrát si a tak, ale nejsou lidi, není místo (někdy je to prostorově tak, že není jak hlídat děti i v ložnici i v herně, nebo aby děti co si hrají nebo kreslí nerušili spící). A zkuste si třeba jen představit, že do deseti hodin máte sama na starosti 28 dětí, nebo úplně sama až do oběda těch 20.............a perlička závěrem, naše třída původně na 15 dětí, počet pak zvedli (aby to bylo ekonomické) na 20, ale židliček u stolků je pořád 15..........stejně tak kapacita ložnice a tak dále.
 hajce 


Re: nejlepší na světě? 

(5.7.2010 7:55:01)
Samozřejmě, že je to taky o počtu dětí na učitelku. V Německu jsou skupinky 12-15 dětí na 2 učitelky, ve třídách, kde jsou nějaké děti s problémy je ještě pedagogický asistent. To já nezpochybňuju, jen mě vadí to konstatování, že jsou naše MŠ nejlepší na světě...A taky mám zkušenosti s tím, že MŠ odmítají přijmout dítě s asistentem, i když k tomu nemají racionální důvod. Nevím, proč by měl můj nadprůmerně inteligentní syn s ADHD chodit do speciální školky, která je určena postiženým dětem a zabírat jim tam místo (nehledě na to, že ho budu vozit 30 km daleko).
 Mystik 193 
  • 

Re: nejlepší na světě? 

(6.7.2010 9:13:29)
Neoháněj se psycholožkou. Psycholožka není Bůh. Mnohé by v praxi pedagoga totálně vyhořely. I když by se při tom možná pořád nepřítomně usmívali. To se naučily dokonale. Víš, ono radit umí snad každý, ale získat další, přesvědčit je, získat si autoritu - to umí podtstatně méně vyvolených.
 Katka 3 holky 
  • 

Naše školka JE super 

(3.7.2010 22:28:07)
Já tedy musím říct, že naše školka je super. Máme super paní učitelky, které se dětem věnujía vymýšlejí pro ně bezva program, Pracovní listy mají pro všechny, pro předškoláky i další navíc.Po obedě odpočívají při phádce a relaxační hudbě. Samostanosti jsem naučila děti sama, to je moje povinnost a nemihu to chtít po nikom jiném. Jsem ráda, že se moje zatím dvě dcery naučily spolupráci s ostatními, přozpůsobit se okolí a tolerovat názory a nároky ostaních.(Tím mám na mysli i to odpolední spaní. Myslím, že pochopily, že jiní si potřebují odpočinout a tak tu chvíli prostě vydrží. Nikde ve školce se už neleží 2 hodiny v posteli, to časově nejde zvládnout. :-D ) To bylo a je pro mě prioritou. Tolerance k ostatním je provází celý život, celý život se budou muset s někým dohodnout a s někým vyjít. Když už ne v zaměstnání, tak se svým životním partnerem.
 Markéta, kluci 8 a 1 
  • 

Re: Naše školka JE super 

(3.7.2010 22:45:25)
No tak v naší školce se leželo hodinu a třičtvrtě. V předškolácích, kdo ležel vzorně a neprudil, mohl po cca třičtvrtěhodině vstát a potichu si hrát. Kdo prudil, musel ležet celou dobu. To je mi, panečku, logika. Stejně jako to, že kdo nesnědl polívku, nemohl si přidat hlavní jídlo. Jinak byla školka bezvadná, kromě těchto dvou kravin si nemůžu stěžovat, syn tam chodil moc rád.

Tolerance se dá trénovat i jinak než nesmyslným poleháváním po obědě.
 mikule 


Re: Naše školka JE super 

(4.7.2010 8:15:17)
Moje děti chodí do vesnické školky, která má jedno oddělení. Myslím si, že je bezva, když si předškoláci dokáží pohrát i s těmi nejmenšími.
V naší školce, kdo nechce spát, tak má jinou činnost.
 marketa 
  • 

Re: Naše školka JE super 

(4.7.2010 22:11:57)
"tak to tu chvili vydrzi"

a proc to maji vydrzet. co je na tom spatneho, kdyz by si potichu hrali ve vedlejsi mistnosti s tim, ze pokud nebudou klid respektovat (=budou rusit ty, co chteji spat), musi si halt jit lehnout.
 Katka 3h 
  • 

Re: Naše školka JE super 

(5.7.2010 21:37:11)
Já teda nevím. Vy jste všichni měli ve školce problém se spaním??? :-D Já bych teda ve školce řešila úplně jiný věci než je spaní.
 Helena 
  • 

Re: Naše školka JE super 

(12.7.2010 17:53:15)
A co když se jim něco v té vedlejší místnosti stane? To potom bude řev "...jak to, že u mého dítěte nikdo nebyl?..."
 Martina 
  • 

Re: Naše školka JE super 

(14.7.2010 12:08:55)
díky, Katko, tak to opravdu super názor a správný přístup, nekritizovat, ale dívat se na to objektivně, tolerantně...myslím, že by si z Tebe měli vzít všichni příklad...všichni ti škarohlídové, by měli začít především u sebe, co oni dělají pro své děti, jak je vybavili v prvních 3 letech jejich života,co do nich vložili, ale jak to tak čtu, toleranci určitě ne, když ji sami neprezentují....
 DENISA 
  • 

Srovnavani nesrovnatelneho 

(4.7.2010 9:27:36)
Nase skolky, navzdory nadpisu, nejsou nejlepsi na svete. Jsou tu jiste vyborne, stejne tak jako spatne, ale porad si myslim, ze inspekce jsou dulezita vec. Jsou zeme, kde toto neexistuje a provozovatele skolek ci jestli si delaji co chteji a nikdo je nekontroluje. Viz. zkusenost me zname z USA, kde zjistila tyrani deti v jeslickach, hojne doporucovanych ostatnima matkama, protoze kvalitu posuzovaly podle cistoty prostredi a co se tam deje v prubehu dne, nemely jak zjistit. Vychvalovani skolek v zahranici je taky mimo misu, protoze v Nemecku budou skolky asi na urovni, protoze Nemecko je bohaty stat a asi muze do teto oblasti dat hodne penez. Uroven skolek v nekterych zapadnich statech, bohatsich nez CR, je casto daleko horsi nez u nas, protoze tyto staty moc prostredku neinvestuji. Diskutujici tu totiz neuvadi, zda ty jimy vychvalovane skolky v Nemecku, Svycarsku, Italii atd., jsou zadarmo ci draze placene, protoze to je ten zasadni rozdil "na zapade" v kvalite skolek a skolstvi.
 Mystik 193 
  • 

Re: Srovnavani nesrovnatelneho 

(6.7.2010 9:07:51)
Tleskám, ale děvčata jsou na ranu. Vše vědí, všude byly a nejlepší je to v USA, BRD, Švýrarsku, Dánsku.... "My tam již x let žijem", ale píše nám to děvče, co x let sedí doma s děckem a kamarádky má mezi Polkami, Slovenkami a Čěškami... To ten zasvěcený pohled velmi zkresluje.
 Iva 
  • 

Re: Srovnavani nesrovnatelneho 

(6.7.2010 10:44:20)
Mystiku,
vždycky mě uklidní že nejvíc všemu rozumíš ty. My ubohé slepice se rády necháme poučit od toho, co má fundovaný názor úplně na všechno...
 Dooly. 


Re: Srovnavani nesrovnatelneho 

(6.7.2010 18:30:41)
Deniso,napr v nasi skolce se plati skolne 86euro za celodenni navstevu tj od 6:30 do 16:30

vzhledem k prijmum v Nemecku - pokud bychom to prepocitali procentualne vuci platu - to neni asi o moc vic nez 500v CR

Navic - zivotni minimum je nastavene jinak a proto vetsinou rodina,kde matka nepracuje,nebo jen na castecny uvazek ma skolku hrazenou skolskym uradem.Stejne tak pak druzinu,tj.stoji to 0...
 Mystik 193 
  • 

Vás tak mít doma... 

(6.7.2010 8:39:26)
Věčně nespokojená děvčata. Vám se nikdo nemůže zavděčit... Tak běžte a můžete se ukázat. U nás je jeden extrém, který nikde na světě nenajdete. U nás na nejnižších pozicích musí pracovníci zastat vše. To, co jinde ve světě běžně vykonávají 2-3 lidé, u nás zvládá jeden.Samozřejmě za cenu velkého, až extrémního tlaku na jeho výkon. Ten se odráží i v psycho-somatických problémech. Šetří se vždy na těch posledních, v centrálních úřadech a řídících úrovníh již se pomyslná pyramida začne obracet základnou nahoru. To mě vede k vážnému zamyšlení, to není rozhodně v pořádku.
 Dooly. 


Re: Vás tak mít doma... 

(6.7.2010 18:08:01)
Mystiku,v německé školce učitelky ohřívají jídlo,vaří čaje,přebalují menší děti,uklízí stoly apod. NIC z toho česká učitelka nedělá! Jo a ještě jedna věc - u nas ve školce dokonce ty učitelky ani nemají svuj pohodlny ucitelsky stul u kt by si sedly a pohrouzeny do zapisovani dochazky ani nemely cas zvednout hlavu a pozdravit - ne, tady totiz sedi u pidi stolecku(muj obdiv,ze to vydrzi se zady) a hraji s detma hry od sameho rana.A kazdemu prichozimu podaji ruku a popreji dobre rano.
 Dooly. 


Re: Vás tak mít doma... 

(6.7.2010 18:10:34)
byla to reakce na to tve -co u nas zvlada 1 delaji jinde 2-3.Ani nahodou! na co maj u nas pani ucitelky hospodarku,to v nemecku pekne odkmitaji samy..a jeste to zvladaji s lidstejsim a milejsim pristupem
 Helena 
  • 

Re: Vás tak mít doma... 

(12.7.2010 18:03:07)
Jakou hospodářku?!?!?!!! Maximálně uklízečku, která se pohybuje mezi několika třídami a většinou když jí člověk nejvíc potřebuje není k nalezení a tak si to musí udělat sama!!! Taková je tvrdá realita z té druhé strany!!
 Helena 
  • 

Re: Vás tak mít doma... 

(12.7.2010 18:00:45)
a jste si jistá, že tam musí něco zapisovat? A kolikpak jich tam ráno je? 2-3 pracovnice na maximálně 15dětí? To se jim to pracuje,to si mohou dovolit utírat zadky, vařit čaj atd, ale to učitelka u nás dělá také jenom má větší strach, že když to dělá jiné dítě se zraní. V tom je ten rozdíl!!!
 ZuziP 


Re: Vás tak mít doma... 

(9.7.2010 4:53:12)
"To, co jinde ve světě běžně vykonávají 2-3 lidé, u nás zvládá jeden."

Tiez by som bola zvedava, kde "jinde" mas na mysli.
 Poletuška 


Re: Vás tak mít doma... 

(12.7.2010 11:31:34)
Ja už jsem to psala, kde "jidne"? Třeba v Anglii. Tady u nás jsou 4 učitelky na 15 dětí ve školce, ve škole 2 na 20...v Praze jsme měli 1-2 na 30 dětí.
 Mystik 193 
  • 

Re: Vás tak mít doma... 

(13.7.2010 17:18:22)
Ony některá děvčata neznají ještě pořádně zaměstnání, práci v reálu. Až budou mít pár let opravdu odpracovaných - budou se na vše dívat s větším zasvěcením. Dnes je berem za takové nanynky, co si tak maximálně něco - někde přečtou, zaslechnou... A potom jsou zmatené, jako lesní včely.
 Dooly. 


haha 

(6.7.2010 18:02:32)
nejlepsi na svete?tak to je vybornej vtip..

mozna v ruznych predpisech,ale ja preci jen radsi tu NEJLIDSTEJSI skolku na svete...

mela jsem syna v ceske skolce 0,5r a v nemecke pres 3.Hadejte,kde byl lidstejsi pristup?:)
 Mystik 193 
  • 

Re: haha 

(6.7.2010 18:44:26)
Ty budeš úplně vygumovaná, už jsi se naučila trochu němčinu, nebo sedíš doma a bojíš se i jít nakupovat? Takové kozy miluji... Nepleť se, nemyslím tvé kozy !
 Simča, 2006+2007 
  • 

Re: haha 

(6.7.2010 21:57:54)
Mystiku, to víš, i na jiných forech se maminy, co se odstěhovaly do ciziny jakoby povyšují nad nás, co jsme tady zůstaly. Ofrnujou se nad vším, co souvisí s Českou republikou, ale jak jsem pochopila, na dávky, mateřskou a rodičák je jim český štědrý stát dobrej.

Nemyslím, že naše školky jsou nejlepší, nejde to ani zhodnotit objektivně, protože každý považuje za nejlepší nšco jinýho. Já jsem s naší školkou spokojená, dcera je v ní štastná, ale vím o mnoha nedostatcích, ale taky vím o jiných a ne málo školkách, kde by mi toho vadilo mnohem víc.
 arlette 


Re: haha 

(7.7.2010 15:32:14)
přesně souhlasím ~g~ Mám jednu známou, co byslí v německu a vše co odtamtud pošlo, je dle ní to néééj. A v česku? to je všechno o ničem ... ~a~
Ale mám i další kamarádku v těch končinách a ta umí situaci vcelku objektvině ohodnotit. Jak školku, tak i zdravotnictví, ve kterém pracuje. Všude zkrátka je něco fajn a něco na hovino ... Tam i tady

I já mám k naší školce výhrady, např. smíšené třídy, "nízké pracovní výkony" paní uklízečky ... Ale jinak maximální spokojenost.
Když byl mareček malý, denně mi učitelka při odchodu referovala co bylo. Týdenní plán na nástěnce mi také hodně prozradil o činnosti dětí. Pořádají se různé akce pro děti a slavnosti pro rodiče. Každý měsíc něco. Krom toho kroužky (flétna, angličtina, plavání, ... ) jen si vybrat. Dále budují u dětí vztah k přírodě a mají na chodbě boxy na třídění odpadu, v zimě chodili do přírody poznávat stopy, na jaře sbírali bylinky, ze kterých si pak do dalšího jara vařili čajíky, ..... Spousta výletů v průběhu celého roku po zajímavých místech v okolí. Zdraví se podáním ruky a poheldem do očí při příchodu i odchodu. Ve třídě mají krásné pravidla, jak se k sobě chovat, co se dělá a co ne. A mohla bych ve výčtu pokračovat dál a dál ~x~
 Poletuška 


Re: haha 

(8.7.2010 10:58:09)
Bylo by to hezké, kdyby to, že naše školky jsou nejlepší, bylo pravdivé :) Moje holky (4,6r) chodí teď do školky a školy v Anglii. Mezi zdejší výhody určitě patří poměr učitelek na děti (4:15), spousta výtvarných činností, častý pobyt venku. Mezi nevýhody mizerná hygiena. Žádné převlékání, přezouvání, čištění zoubků. Na 30 dětí dva záchůdky.

A teď k často diskutovanému spinkání. Starší dcerce bylo čerstvě 5, když nastoupila do školy a měla zprvu velký problém právě s absencí odpočinku! Pravidelně po obědě usínala při aktivitách, chudinka někde v koutku na zemi, kde ostatní děti chodí v botách.

Příští rok se vracíme do Čech a obě holky se hrozně těší, že budou mít ve školce postýlky a pyžamka. Úplně zářily, když jsem jim to vyprávěla :) Holt zakázané ovoce... :)
 Veronika 
  • 

Re: haha 

(13.7.2010 16:34:59)
Mystik: Z Vašeho vyjadřování je jasné, že pocházíte z žumpy, tak tam asi musíte mít pěknou školku. :-) Běžte své názory raději prezentovat do 4.té cenové, tam zapadnete a budete mít úspěch.
 Mystik 193 
  • 

Re: haha 

(13.7.2010 17:19:57)
Veroniko, diskutuji s těmi, co mají zkušenosti, něco za sebou - ne s povykovanými děvčaty. Strčte si své doporučení někam.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.