| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Volná výchova

 Celkem 71 názorů.
 Natanela 


Co zaseješ to sklidíš. 

(3.9.2009 8:31:16)
Jó,jó, jen kdyby ta sklizeň vždy přišla takto rychle. Možná by se na tomto světě žilo líp.
 Kamila B+ Honzík10/04 


znám to jako vtip 

(3.9.2009 8:35:01)
já nevím...ale já tenhle příběh znám jako vtip
 Petra Neomi 
  • 

Re: znám to jako vtip 

(3.9.2009 8:44:28)
Jistě, to je provařená urban legend :)
 Stáňa a dva kluci 


Re: znám to jako vtip 

(3.9.2009 8:53:08)
Tak já to ještě neznala a je to vtipný:).
 16.5Salám&Lajka14 


Re: znám to jako vtip 

(3.9.2009 10:53:45)
Tak tak. ~;) I když já znám verzi s brejlema.
 Kivík 


Re: znám to jako vtip 

(3.9.2009 15:02:37)
Přesně,taky to znám už dávno,ale poslední dobou mi to vypraveli asi 3 lidi - kupodivu to kazdymu rekla kamaradka ktera to zazila~z~
 Ronja 
  • 

Re: znám to jako vtip 

(8.9.2009 19:11:50)
Třeba se inspiroval?
 Ecim 


Re: znám to jako vtip 

(3.9.2009 9:29:54)
Také to znám, ale jako opravdickou příhodu. Není nad to, když někdo dokáže řešit kritické situace pohotovým, trefným a elegantním způsobem. Ono to bohužel vždycky nejde po dobrém ~;)
 Makče dva kluci 


Re: znám to jako vtip 

(5.9.2009 21:37:35)
~R^~z~~y~~t~
 vendyna (Janinka + Alenka) 


Re: Co zaseješ to sklidíš. 

(3.9.2009 9:15:03)
Jooo, to je ted hlavní heslo ve výzdobě naší školy.
CO SI ZASADÍME, TO SI SKLIDÍME!!!~t~~t~~t~
 Vaal 


Nevěřím 

(3.9.2009 9:47:48)
:-)Nevěřím, že se to doopravdy událo...na takovéhle "borce" fakt nevěřím, ne ne a ne.
Ale dobře jsem se pobavila :-)
Velmi zajímavé...je to taková bajka s poučením na závěr.:-))
 Limai 


Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(3.9.2009 10:35:15)
ovšem na druhou stranu na volné výchově nic veselého není.Sama znám děti které jsou takto vychovávány a jsou fakt na pěst.Tedy,na pěst jsou spíše jejich rodiče,uznávám že to není chyba těch dětí,protože když jim nikdo nedá najevo že je nějaké chování nežádoucí,tak dítě neví že by se tak chovat nemělo.Já sama musím být na dceru dost přísná,protože kdybych ji opravdu hodně neusměrňovala,je schopná mi skákat po hlavě nebo mi říct "ty debile,co to děláš."(To je pouze příklad,jinak ona takové výrazy nepoužívá).Ona ty hranice potřebuje obzvláště důrazné.Nechápu takové ty rodiče,kteří nevhodné chování svých dětí přehlížejí a ještě dítko omlouvají tím,že je na to malé,že z toho nemá rozum,že to patří k věku a že z toho vyroste.Jsem si jistá,že se jim to jednou vrátí.
 Luky.Huky 


Re: Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(3.9.2009 14:17:23)
Souhlasím - na to, že je dítě na to, aby poslouchalo, ještě malé a nemá z toho rozum, na to už jsem přímo alergická ~;((
Sama teda holky péruju od mala, i když ne až tak přísně. Podle mého názoru je hloupost dítěti do cca 3 let (nebo kde je podle těchto lidí hranice, kdy už dítě dostává rozum) něco povolit a pak mu najednou říct "to nesmíš!", podle mě z toho musí mít logicky zmatek v hlavě. Když už poznává svět okolo sebe, proč ho nepoznat rovnou s tím, co se smí a co ne? Mě třeba spousta kamarádek řeklo, že jsem na děti až moc přísná, když na Niki občas houknu (a přiznávám že opravdu od mala - někdy od 6.měsíce, kdy mi lezla ke kytkám a hrabala hlínu :-)), ale teď, když už jsou naše děti větší (3 roky), najednou nechápou, že já jí něco řeknu a ona okamžitě poslechne, kdežto ony mají problém opačný - děti s nimi pěkně "ořou" a v podstatě si dělají co chtějí...a maminky je stále omlouvají...fakt nechápu, ale možná jsem jiná ~t~~t~
 Marihuana Bush 
  • 

Re: Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(3.9.2009 17:12:00)
Jasně, když jí nedokáže usměrnit matka, však ona se holka stejně naučí že když něco provede ponese za to následky. Dobrej borec, akorát jí měl tu žvejku nalepit rovnou do vlasů.
 Luckaaa 


Re: Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(7.9.2009 12:58:36)
ať už to bylo vymyšlený nebo ne
podle mne se má ozvat ta paní že jí to vadí v první řadě, když se sama neumí hájit tak také sklízí své ovoce.......když se neozve dává jí souhlas že může.....borec nakonec s tou volnou výchovou se jediný zdravě ozval.....
 Makče dva kluci 


Re: Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(5.9.2009 21:41:14)
jo já mám takového synka má čtyři a taky umí říct,když ho usměrňuji mamko ty si nervózní,nebo si drzá.No a to pak hned chytně ještě jednu~n~
 10.5Libik12 


Re: Re:Hezké,docela jsem se pobavila, 

(8.9.2009 1:19:18)
Jednak se mi líbí článek a pokud je kritizován za nepůvodnost, ruku na srdce, málo věcí ještě nebylo řečeno.

A pak si myslím, že volná výchova není toto a už vůbec to není protiklad uječené matky, která vyznává tvrdou ruku.
 Babsi+2 


Re: Nevěřím 

(3.9.2009 15:58:48)
Tak to já celkem věřím. Mám pár takových borců ve třídě. Sice jsou děsně-kůl-repeři, ale mají v podsttě dobré srdce.
Některým Urban legend-ám jsem začala věřit, když se po republice začala šířit historka z kamarádčiny dovolené. To byla síla, když jsem její zážitky slyšela od pubošů na druhém konci republiky.
 Tvoje horší já 


Re: Nevěřím 

(3.9.2009 16:02:24)
Tak sem s ní.~;)
 Paulis 


To už jsem také četla 

(3.9.2009 10:20:46)
Je to asi 5 let, co jsem toto četla také jako vtip, akorát místo pohlavku tam byla žvýkačka.
 Jedůfka / 99,00 


Re: To už jsem také četla 

(3.9.2009 10:50:27)
Vždyť tam byla žvýkačka...
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


verim, ze borci tohoto formatu existuji 

(3.9.2009 10:21:12)
Oni obcas mladi pubosi s rozkrokem u kolen maji sice image iq tykve, ale mozek a srdce na svem miste. Par jich znam a jsem za ne i za jejich kamosy pubosky strasne rada.
 Maia 
  • 

Ach jo 

(3.9.2009 10:34:25)
Bože můj, to bylo velmi průhledné a klišovité..jinak jak už bylo psáno, typická městská legenda, teď ještě tu o ukradené holčičce v Ikee a o černé sanitce na orgány :-)
 Magda & 2 
  • 

Re: Ach jo 

(3.9.2009 11:03:38)
...ty neznam, povidej, at se neco noveho dozvim! :-)
 Maia 
  • 

Re: Ach jo 

(3.9.2009 17:03:21)
Magdi, ta o černé sanitce , co krade lidi na ulici a bere jim orgány na kšeft, kolovala ještě za komunistů a ta o holčičce z Ikey, která se rodičům ztratila, hledali a hledali, až ji našli ostříhanou a pod práškama na záchodě, je stará cca 5 let :-)
 Petul.a a Babu 


Re: Ach jo 

(3.9.2009 21:58:46)
Tak k té Ikee - nedávno se něco takového stalo v rodině mé kamarádky, akorát myslím v Kika. Takové příběhy jsou bohužel v době dětských koutků dost reálné~;((
 Líza 


Re: Ach jo 

(3.9.2009 22:54:32)
Petulo, nežer to tak a najdi si v googlu, co je to hoax.
 Blanka 
  • 

Re: Ach jo 

(3.9.2009 11:56:18)
No a co, z něčeho to vzniknout musela, i kdyby to byla městská legenda, ale rozhodně věřím, že se takovýhle frajer najde. Taky mám nedaleko vzor volné výchovy a jak bylo výše řečeno, je to na pěst.
 Hana 
  • 

Skvělé 

(3.9.2009 11:02:08)
Tak už jsem to slyšela, ale se žvýkačkou ve vlasech matky. To by bylo ještě lepší, ta cácora malá fakt za nic nemohla.
 Gladya, bývalá dasa, 


dobré v každém případě 

(3.9.2009 11:32:23)
Je možné, že je to vtip a legenda, ale každopádně jsem se pobavila. I kdyby to byla nadsázka, je to dobrá ilustrace, kam nůže vést volná výchova. Ano, děti je třeba respektovat, ale děti taky potřebují hranice.
 Míša - tři děti 
  • 

volná výchova je totální magorovina 

(3.9.2009 13:08:42)
já mám teda tři malé děti (4,5 a 7) a nedokážu si představit, jak by to u nás vypadalo s volnou výchovou. u nás když nepomůže domluva a vysvětlení, tak prostě zařvu a když nastane extrémně vyhrocená situace, tak jim prostě jednu lupnu na zadek. volná výchova mě upřímně děsí, obzvlášť když vidím, jak to dopadlo v Americe. nechtěla bych se dočkat toho, že nějaké dítě přijde do naší školy se samopalem...
 Petra Neomi 
  • 

Re: volná výchova je totální magorovina 

(3.9.2009 14:11:02)
Ovšem ty děti, co vystřílí školu samopalem, většinou nemají volnou výchovu, ale otce mariňáka. :)
 jedna plus dvě 


další verze 

(3.9.2009 14:15:52)
Jo já něco podobnýho slyšela před 15ti lety v Rakousku... I když vypravěč tvrdil, že to viděl.
Malý záškodník bourá do důchodce nákupním košíkem ve frontě u pokladny, po větě rodiče o volné výchově vedle stojící teenager vyleje na hlavu jogurt.
 Tvoje horší já 


Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 15:56:50)
už je nudná.
 SnowWhite 


Re: Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 16:35:51)
Mě trapná nepřišla a stará taky ne, jelikož jsem to slyšela poprvé. Naopak věřím, že podobné situace nastávají dnes a denně a jen málokdy se zasahující (pokud nějaký je) zhostí cíle s humorem. Tohle mi přišlo celkem vtipný. A ani holčičce nenalepil žvýkačku do culíčku aby jí jí znechucená maminka musela ufiknout u její makovice :-), takže je to typickej klaďas!
 asmara 


Re: Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 20:02:35)
tak já právě znám verzi, že žvejkačku lípnul holčičce do vlásků......je to fakt starý~j~
 M+J+ 5 (2 holky -3 kluci) 


Re: Ta trapná stará historka 

(4.9.2009 15:45:13)
tak já tuto historku neznam ale neco podobneho se stalo mě v mhd....brno

jela jsem tenkrat s dcerou 5let klukem 3roky a roční cácorku na klině dnes je ji 9 let
jelikož byla zácpa odstavila jsem auto a těch pár zastavek jsem se projela šalinou pro děti to byla zábava

sedela jsem naproti namyšlene nádheře co měla dceru no asi ve stejnem veku začalo to obdobně jeji dceruška mě parkrat kopla okej brala jsem to i to že jeji matka se stupidně uculuje jelikož viděla že se tim jeji fracek baví ale když jsem si vsimla že mě zašpinila kalhoty po dálšim povedenem kopu

pošeptala jsem své dceři adélce aby tou nohou co se prošla v kaluži než jsme nastoupili kopla tu pani před sebou že se nemusi bat.

samo že to mělo odezvu paní namyšlená se hned ohradila to mi dodnes zni v ušich ježiši vaše dcera mi zašpinila moje značkové kalhoty to máte teda pěkného fracka.....

no a na to já jsem čekala až se ozve nejak protože jsem ji řekla když vaš fracek muže kopat mě a zasrat mi kalhoty proč by má dcera nemohla udělat to same a stupidně jsem se usmivala ted já....

je mi jasné že par jedincu toto počinani sledovalo a cukali jim koutky.

no od te doby se mi už nezadarilo jet šalinou deti odrostli a ja spohodlněla že radeji ustojim kolonu než se tahnout mhd .....v aute mam klid žadne ksichty nadohled a taky jsem se rozrostla o dalsiho potomka takže autu čest a mhd sbohem.....

s volnou vychovou take nesouhlasim co obcas potkam v obchodech mi staci rikam si obcas že mam dacany doma ale když se rozjedu do obchodnich center převažne tesco tak si říkam jak já mam zlate deti oproti tomu co vidim.

nj no roste mezi normalnimi detmi i generace malich usurpatorů narcisů mačů a nevim čeho vic si ti mali parchanti mysli že mohou všechno nakopat do prdele jejich rodičum je malo......

neřikam že moje deti nemaji volnost ano maji ale v rámci pravidel vi co si smi dovolit a co radeji ani nemaji riskovat skoušet.

ale pobavila jsem se pri ctení
 Luckaaa 


Re: Ta trapná stará historka 

(7.9.2009 13:05:22)
~a~ ach jo ta komunikace
neumíme říci normálně co nám vadí
domíšlíme a vymýšlíme pomsty..... a dáváme tím příklad dětem čili vychováváme
 Hanka 75 


četla jsem kdysi lepší verzi 

(3.9.2009 21:03:22)
nebyla tak vyšperkovaná: staří, milý, klidní... sálala z nich raková rodiná pohoda...
paní uhýbala, holčička a kopala čím dál víc...

vzhledem k tomu si také myslím, že je to vymyšlené, nebo přinejmenším někdo vypilovával tu historku (k její škodě),

za první verze byla mnohem lepší a já se tehdy pobavila a nepřemýšlela jsem, zda se to stalo či ne (nějak mi přišlo, žeje to uvěřitelné a že na tom tolik nesejde)
 & 


Re: Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 16:52:54)
souhlas..~R^
 Luky.Huky 


Re: Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 17:11:23)
čekala jsem, že se ozvete ~;)
 Sarus, tři děti 
  • 

Re: Ta trapná stará historka 

(3.9.2009 20:55:15)
Já to čtu poprvé ... Pevně doufám, že maminka již brzy sklidí ovoce své "výchovy".
 zuzini 


Re: Ta trapná stará historka 

(4.9.2009 9:54:11)
Stará a nudná? Já ji četla poprvé a dost mě pobavila. ~R^
 Jíťa 
  • 

Okurová sezona??? 

(3.9.2009 18:11:37)
Tohle snad musel už číst každý, kdo má internet o něco dýl než pár dnů. Chodí to mejlem několikrát do roka v závěru s výzvou: "pošli to x dalším lidem, jinak něco..."

Pokud si na to admin nedá trošku pozor, tak za chvílu tu budeme číst jen samý tisíckrát ohraný historky a fórky.

Myslím, že portál jako rodina.cz by měl čerpat ze serióznějších zdrojů než kolující anonymní texty.
 Ondra, 3 děti 
  • 

Re: Okurová sezona??? 

(4.9.2009 14:25:38)
Internet používám v hojné míře od podzimu 1995 a četl jsem to poprvé. Asi jde o spíš o to, jak si nastavíš filtry a jaký hovadiny jsi ochotná otevírat... :-)
 Jíťa 
  • 

Re: Okurová sezona??? 

(4.9.2009 21:06:11)
Taky mám net dlouho a bohužel jsem měla tu smůlu, že mi toto přišlo několikrát v době, kdy byl pro mě nový, takže jsem to četla fakt víckrát a nejen tuhle ptákovinu. Dneska už takový věci rovnou hážu do koše.

Když jsi takovej odborník, tak mi poraď, jak nastavit filtr, aby mi od rodiny/přátel chodily jen ty důležitý věci a ptákoviny se nestahovaly.
 Makče dva kluci 


Re: Okurová sezona??? 

(5.9.2009 21:54:41)
Taky jsem to četla poprve a internet používám denně.
 Helena 
  • 

chudáci děti 

(3.9.2009 18:31:57)
Nic nového pod sluncem. Volnou výchovi propagovali už leckde. Ale vždycky na to doplatily chudáci děti. Dítě potřebuje mít přesně vymezené mantinely co může a co nesmí, potřebuje pevný řád, jinak se nemá chudáček ve svém světě jak orientovat. Tzv. volná výchova se vždycky obrátí nejen proti hloupým rodičům, ale bohužel nejvíc na ni doplatí samotné děti.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: chudáci děti 

(3.9.2009 18:35:57)
Ono je především třeba definovat, co tou volnou výchovou kdo myslí. Jestli to, že si nechá od dětí "srát na hlavu" a všechno jim dovolí, aby se jejich osobnost mohla "svobodně projevovat" nebo zda bere dítě jako rovnoprávného člověka, pouze s menším množstvím životních zkušeností. ~;)
 Karolína 
  • 

Re: chudáci děti 

(3.9.2009 21:53:51)
Ono take zaleží jak "svobodně projevovat",prostě se musí vychovavat a pro děti to zřejmě moc svobodne není,ale za to je připravíme do života,aspon trošku...
 Racek 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 10:47:21)
Bez ohledu na to, jestli se pribeh odehral presne v popsane podobe (podobne se odehravaji denne) - fascinuji me ti skromni staricci, kteri uz takovou jednoduchou situaci jako trilete dite zkousejici kam az muze zajit "resi" tim, ze mlci, trpi a uhybaji. To z nich ta domaci pohoda uplne cisi.

Samozrejme ze nesouhlasim s tim, aby si dite do kazdeho koplo, ale myslim, ze by to predevsim meli resit ti, kterych se to primo tyka. Jasne, ze matka predem a prubezne s ditetem mluvi o tom, jak se k sobe lidi chovaji, ale normalni deti proste obcas zkousi, co se stane, kdyz.... A ja mam takovou zkusenost, ze se diteti dost blbe vysvetluje aby nekomu neublizovalo, pokud dotycny sam neda najevo, ze mu to vadi. Jasne ze kdyz si triletak seda na miminko tak zasahuje matka (ktera je za dite zodpovedna), ale dospeli by se imho meli byt schopni ozvat sami. Pokud se ozvou a nic se nedeje, pak je na matce, aby zasahla; ale kdyz by vsechny konfrontace ditete s okolim mely byt rizene pouze matkou, tak se dite v nejlepsim pripade nauci, ze se ma nejak chovat kvuli mamince, ale absolutne nema sanci pocitit prirozene nasledky sveho chovani, resp. se cvicit v interakci s lidmi.
 Ecim 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 11:38:12)
Racku, máš pravdu.
Ano, je otázka, jestli se tato příhoda skutečně odehrála, a pokud ano, tak jak přesně. Já znám verzi, kdy cca 6letá holčička kopala do tašky té paní (seděla tam bez manžela), paní napřed holčičce několikrát řekla, ať do té tašky nekope, když to nepomohlo, tak požádala maminku, ať holčičce něco řekne, maminka na to odpověděla, že jí nebude nic říkat, protože holčička má volnou výchovu, celé metro (nebo autobus, už nevím)jen zíralo a nevědělo, jak reagovat, až slušně vyhlížející chlapec (a nikoli skejťák) přišel k holčičce, nalepil jí žvýkačku na brýle a než maminka stačila jakkoli zareagovat, tak sám od sebe řekl, že měl také volnou výchovu.
Ale stejně se mi Tvůj postřeh k té historce líbí.
 Magnolya 
  • 

Re: chudáci děti 

(4.9.2009 12:11:22)
Mno, tak já se tedy začnu ozývat, když do mě dítě schválně bude strkat, vyplazovat na mě jazyk, dělat opičky. Opravdu jsem zvědavá, co se od matinek toho dítěte dozvím. Co jsem zatím zažila a někdo se na něco, co mu dítě provádělo ozval, tak se dozvěděl akorát, že "vždyť je to jen dítě" a "no snad se tak nic nestalo, neeee" atd., nikdy jsem nezažila omluvu nebo pokyn matky k tomu, aby dítě přestalo.
 Ecim 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 13:30:14)
Tenhle alibistický přístup rodičů mě také štve. Nesnáším nekritické rozplývání se nad dětmi, ať provedou cokoli - jsou drzé, agresivní apod.
Můj 2,5 letý synek má teď "období upřímnosti". Nedávno řekl v obchodě o prodavačce, že smrdí - přímo před ní. I když to byla pravda a i když je ta prodavačka hodně nesympatická, tak jsem se jí omluvila a synovi hned před ní vysvětlila, že to nesmí, že není správné říkat druhým lidem takové věci, že jim to bude líto. Jednou jsem jeho máma a jsem za něj zodpovědná a když něco vyvede, tak se k tomu musím postavit čelem a ne dělat mrtvého brouka nebo z toho mít dokonce srandu. Ano, je to ještě dítě, ale každé dítě se musí odmalička učit, že tohle se prostě nedělá. A nechci, aby moje děti byly neoblíbené a aby se všem otevírala kudla v kapse, jakmile se mé děti jen objeví na obzoru.
Vadilo mi, když mi kdysi jedna matka líčila, jak jela narvaným metrem a nějaká babička se nabízela, že jí pochová chlapečka, a chlapeček řekl, že nechce, že ta ženská smrdí. Ale máma nic neřekla, jen v duchu tu starou paní litovala.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 15:21:23)
Fajn, ale je tu druhý extrém. Dítě se naučí lži a pokrytectví. Samozřejmě taky nejsem nadšená, když syn upozorňuje lidi na to, že jsou tlustí nebo nemají nohu. Ovšem nemůžu zpochybnit fakt, že tomu tak skutečně je. Takže mu vždycky řeknu ano, je to pravda, ale oni o tom sami vědí a nemají moc velkou radost z toho, když jim to neustále někdo připomíná.
 Ecim 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 16:05:39)
Ahoj Monty,
postižené jsme také řešili. Problém se lží a pokrytectvím myslím u nás zatím moc nehrozí, jde mi čistě o takt. Párkrát se nám stalo, že jsme potkali vozíčkáře a syn se ptal: "Co to je?" Počkala jsem, až dotyčný bude tak daleko, že nás neuslyší, a synovi vysvětlila, že dotyčný má vozík, protože nemůže chodit, a že když vidí někoho, kdo je na vozíku, nemá ruku nebo nohu, tak to nesmí říkat, že by to toho člověka mrzelo. Ale je mu 2,5 roku, vím, že postižení jsou zvyklí na nevhodné poznámky od dětí, ale nechci, aby je poslouchali zrovna od mého dítěte. Někdy mohou vznikat i docela úsměvné situace, třeba když syn viděl staru paní s berlemi a domníval se, že paní provozuje nordic walking (naštěstí byla paní už hodně daleko). Já to ale asi přeháním, jako dítě jsem měla s komunikací s postiženými dost velké problémy, dělalo mi velké potíže se v jejich přítomnosti chovat přirozeně a uvolněně, i když jsem se fakt snažila. (Mj. i proto jsem s nimi pak šla na nějaký čas pracovat.)
 Ecim 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 16:18:23)
V podstatě to těm svým klukům vysvětlujeme velmi podobně, jen úměrně jejich věku.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 16:22:00)
Tak já ještě synovi připomenu, že ani on není dokonalý a že se sám příšerně vzteká, když ho někdo upozorňuje na jeho vlastní chyby. Takže by to měl brát v potaz, až zas bude mít potřebu někomu sdělovat, co má nebo nemá. Ale pravda, jemu už bude sedm. ~;)
 Ecim 


Re: chudáci děti 

(4.9.2009 16:46:39)
Už jsme také narazili na to, že každý dělá chyby. Vadí mi rodiče, kteří se před dětmi prezentují jako absolutní autority a neomylné dokonalé bytosti, které všechno vědí a které mají vždycky pravdu. To je podle mě ten nejlepší způsob, jak se před dětmi dokonale shodit.
 maceška 


Re: chudáci děti 

(7.9.2009 20:08:59)
No já mám čerstvou zkušenost z víkendu.
Byli jsme na návštěvě u švagra, švagrová nám uvařila čaj a dala na stůl cukřenku. Vtom přiběhla jejich čtyřletá dcera, strčila do cukřenky jazyk a začala se tím cukrem krmit. Oba rodiče seděli u stolu s námi a koukali na ni. Neřekli jí nic. Zaskočilo mě to - nebylo to moje dítě, moje cukřenka ani moje domácnost, tak jak zareagovat?

(švagrové jsem řekla, že díky, ale jejich cukr fakt nechci a jak se tak koukám, raději nikdy ani chtít nebudu, neboť jsem huba nevymáchaná. Zasmála se a odpověděla "nech toho, vždyť je roztomilá!")
 sovice 


Re: chudáci děti 

(7.9.2009 22:18:45)
Možná by stálo za to okatě olíznout svou lžičku od kafe a strčit jí holčičce do pití, co by na to maminka řekla ~a~
 Petra Neomi 
  • 

Re: chudáci děti 

(8.9.2009 15:22:58)
Nějak vůbec nechápu, co vás na tom zaráží, taková blbost. Jediné, co by mi na tom vadilo je, že dítě jí bílej cukr.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: chudáci děti 

(8.9.2009 15:28:10)
No, Petro, mně by taky docela vadilo, že dítě olizuje něco, co si mají brát i ostatní...
 sovice 


Re: chudáci děti 

(8.9.2009 19:17:39)
Mně by to taky vadilo. (O tom bílém cukru nemluvím, to je věc rodičů.)¨

Navíc mám jednu velmi nepříjemnou zkušenost, kdy jsem maminku s podobnou reakcí "vždyť je to dítě" (míněno zřejmě malé-čisté-roztomilé - šlo taky o cukřenku!, dítě čtyřleté) zažila na posezení s asi dvaceti lidmi, zdaleka ne jen rodina. Tak pět minut poté její dítko olízlo lžičku od čaje jedné staré paní a maminka mu důrazně (stará paní nepřeslechla) vysvětlila, že je to "fuj" - člověk z toho měl dojem, že se dotyčné ta stará paní ekluje. Docela mě to naštvalo.

Takže myslím, že jisté návyky je dobré nepodcenit.
 Petra Neomi 
  • 

Re: chudáci děti 

(9.9.2009 0:57:24)
No, mě přijde dost zvláštní rozhodovat na návštěvě o tom, co bude dítě hostitelů dělat s cukřenkou hostitelů :) Vždyť je to vlastně jeho cukřenka. Cizí lžičkaje něco jiného, cítím v tom jistý subtilní rozdíl. :) Navíc, tohle do dospělosti opravdu dělat nebude :))
 Lída,3 kluci a holka 


Re: chudáci děti 

(9.9.2009 8:52:50)
Petro, ale je to cukřenka, která se nabízí návštěvám, to je taky docela rozdíl. Ve čtyřech letech by to už dítě MOHLO rozlišovat.
 sovice 


Re: chudáci děti 

(9.9.2009 13:25:04)
No, Petro, já jsem předpokládala, že hostitelé z té cukřenky nabízeli cukr svému hostu, tedy autorce. což poté, kdy z té cukřenky lízalo cukr jejich dítě, nepovažuju za úplně geniální a zdvořilé ;-)

Ve skutečnosti by mi to u dítka z rodiny nevadilo, ale jisté fopa to podle mne je a hostům to opravdu může vadit, i rodinným.

Ono je to celkem fuk, nebylo to moje dítě ani má cukřenka, těm svým jsem takové věci prostě zakazovala ;-)
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: chudáci děti 

(10.9.2009 11:54:03)
ono ani nejde o cukr, ale spíš o to, že dítěti rodiče ani nedali najevo, že se nechová zrovna správně.
 MM, 2 kluci 


No co asi? Ten oslintaný cukr... 

(21.1.2010 20:40:38)
... přece, který si pak všichni mají dát do kafe, ne?!

Tak to zas já nechápu, proč Ty to nechápeš... ~;) ???? Ta cukřenka je tam pro všechny a nestrká se do ní jazyk. Kdyby olizovala zbytly ze SVÉHO talířku, mističky apod., tak dejme tomu (i když tam bych jí asi taky vysvětlila, že to není moc hezké, že to má spíš vyškrabat lžiškou apod.) - ale cukřenku, která je pro všechny. Fuj!
Nechápu ty rodiče že jim to přijde normální a dokonce "roztomilé"...~e~
 Luckaaa 


Re: chudáci děti 

(7.9.2009 13:09:06)
~R^
 Ajajaja, 2 deti 
  • 

Volná výchova 

(16.9.2009 1:14:56)
Víte ono je to i tak, že ti "slušní" lidé (v tomto případě starší pár) by si měli uvědomit, že taky mají svá práva a měli by se umět sami sebe zastat. Vím, je to těžké, sama s tím často bojuji.. ale je důležité umět říct - toto se mi nelíbí, není to v poiřádku, toto mi není příjemné/vadí mi to atp. Málo kdy se vás zastane někdo jiný a je nesmysl na to čekat. A také bychom to měli učit své děti (já zatím přemýšlím, jak na to..), aby uměli říct - toto mi není příjemné, toto mi vadí. Chápu, že určité režimy nás nutili "držet hubu a krok" a tím pádem to má prostě někdo takto zažité, ale je to samozřejmě špatně. Prosím, pamatujme na to při výchově našich dětí (já snad taky budu - doufám, že se mi to podaří).

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.