| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vybíráme školní brašnu

 Celkem 55 názorů.
 Insula 


výběr 

(12.8.2009 9:24:58)
Sice nás to čeká až za rok, ale už přemýšlím, jestli koupit batoh nebo aktovku. Dcera je taky drobná.
 Katka,kluci 7 a 10 
  • 

Re: výběr 

(12.8.2009 9:32:30)
Záleží na tom, jestli chcete hned do 2. třídy kupovat něco jiného...Můj starší si vybral aktovku s Tomem a Jerrym,za kterou se ale velmi brzo styděl, pravil, že je pro mrňata a do dalších tříd jsme stejně kupovali batoh. Mladšímu už jsem rovnou pořídila batoh.Myslím, že klasicé aktovky obdélníkového tvaru už moc nefrčí....tedy mezi dětmi, mě osobně je to jedno :)
A i toho batohu doporučuju rozmluvit,usměrnit ty přeslazené obrázky - v dalších třídách už jim nevyhovují.
 Insula 


Re: výběr 

(12.8.2009 10:24:51)
Chtěla bych hlavně něco lehkého a aby to mělo víc přihrádek. ~;) A taky aby to měla kvalitní záda a popruhy. Ale vůbec se nevyznám.
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

Re: výběr 

(12.8.2009 10:58:32)
zkuste se podívat na www.topgal.cz
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: výběr 

(12.8.2009 11:06:03)
Koupili jsme batoh od Topgalu, vybrali jsme přesně ten, který vyhrál test v Mladé Frontě dnes, jako nejlepší aktovka pro prvňáky, tak uvidíme, jak se osvědčí.
 Markéta, syn 7l. a miminko 
  • 

Re: výběr 

(12.8.2009 11:45:51)
V "naší" škole mělo batohy od Topgalu asi tak 80 procent prvňáků (marketing alespoň loni ohromný) a zatím jsem neslyšela, že by si někdo stěžoval. Mě vyhovoval maximálně - vždycky po škole jsem ho vyfasovala, protože jsme šli s kočárkem na dlouhou procházku, má měkké popruhy a příjemná záda, je lehoučký. Spousta přihrádek a kapsiček. A po roce vypadá jako nový, vydrží hodně.
 Etraska 
  • 

Taška na učení 

(12.8.2009 17:43:16)
Výběr tašky je důležitý, mě se ale stejně nelíbý, jak to maj ty malí děti těžký když tam musej nosit všechno učení-sešity i učebníce, protože se z nich musej učit doma. I kdyby si je mohli schovat někde ve škole, asi by si je pak museli koupit ještě jednou na doma. To s tou normou moc nesedí, děti nosej do školy určitě víc než 1/10 svojí váhy. Třeba když někdo kdo má 36kg a musí tahat 6, tak to je jako kdyby dospělá ženská musela tahat domů každej den 12 mlík. Opravdu je mě líto, že si ty děti ničej záda, také proto, že někteří nosí batoh jenom přej jedno rameno.
 Verča 
  • 

Re: Taška na učení 

(13.8.2009 8:50:31)
Dcerka má dvoje učebnice a stejně má batoh těžký až hrůza. Mají totiž tolik sešitů a pracovních sešitů, že těch pár učebnic to nespasí. Jenom do češtiny: pracovní sešit, domácí sešit, školní sešit, seštit diktátový, sešit na přepis-opis, čtenářský sešit. Letos se půjdu domlouvat, jestli by nemohla ve škole nechávat i sešity, má čerstvě potvrzenou skoliózu. Loni jí to paní učitelka nedovolila s tím, že by si zapomínala odnášet sešity, které potřebuje doma. Ale to ještě na to neměla papír.
 Z 
  • 

nedovolila????? 

(14.8.2009 12:50:39)
Jak paní učitelka "nedovolila"? Já bych se jí ani neptala, pokud bych byla toho názoru, že současný stav ohrožuje zdraví mého dítěte, tak bych paní učitelce "oznámila", že my to budeme dělat jinak. A hotovo.
Zodpovědnost za zdraví dítěte mají rodiče, ne učitelka. Pokud to paní učitelce nevyhovuje, tak má smůlu, asi těžko rodiče přinutí.
 Martina,chlapeček03,holčička99 


Re: výběr 

(14.8.2009 16:03:17)
My máme od topgalu už čtvrtým rokem a nelituji, syn jde do školy za rok a opět už vybíráme co donese ježišek za aktovku, a opět zvítězil topgal. A Manžel má od nich batoch na laptopa, protže jezdí do práce na kole i s pc tak si to moc pochvaluji, záda jsou vystužená prostě super.
 LENÍK 06 


Re: výběr 

(12.8.2009 14:27:38)
My měli do 1.třídy aktovku od Emipa, ale synovi se jednak špatně nosila a jednak nevešlo se mu tam všechno. Do druhé třídy už šel s batohem od Topgalu a to už je paráda. Hezky se mu nosí, nestěžuje si a hlavně má hodně kapes a vše se mu tam vejde. V září jde do 3. třídy a jde s tím samým. Takže u nás vyhrál batoh od Topgalu a nedáme na něj dopustit.
 Thea + 2 


taška na kolečkách 

(12.8.2009 19:03:30)
A co si myslíte o taškách na kolečkách? Vídávám na zastávce holčičku s takovou pěknou, dětskou a moc jí závidím :-)
Máte někdo zkušenosti?
Kdybych byla malá, chtěla bych určitě tašku na kolečkách, aktovky ani batohy mě nebavily nosit a doteď nesnáším tahat těžké věci.
Mám hubenou malou holčičku a říkám si, že je lepší tahat za sebou než nosit a některé mají dokonce zároveň popruhy přes ramena.
 Jana 
  • 

Takovahle?! 

(13.8.2009 0:01:45)
http://www.jako-o.de/shop/Praktisches-Praktisches-Taschen-Co-Schulranzen-Trolley-JAKO-O/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/rucksack/group/1984/product/16020/Produktdetail.productdetail.0.html
 Mickey16 


Re: Takovahle?! 

(13.8.2009 0:47:04)
Tak první syn půjde do školy až tak za 3 roky, nicméně vzhledem k jeho váze (bude mít tak 15kg v 6ti letech, v lepším případě) bude mít nejspíš tuhle tašku na kolečkách, v reálu vypadá super~R^ na zádech nejspíš nebude nosit nic, protože desetinu jeho hmotnosti má prázdný batoh a to kdo ví jestli (např. tenhle na kolečkách váží 2,3kg prázdnej). Nebo bude chodit s igelitkou~t~
 MM, 2 kluci 
  • 

Četla jsem, že jsou ještě nezdravější... 

(13.8.2009 9:36:57)
... (myslím ty tašky na kolečkách - říká se jim také Trolley).

Právě nedávno to řešili na německém webu podobném Rodině, kam také chodím, a tam někdo dal odkaz na nějaké vědecké studie týkajících se těch tzv. TRolleys. Vyplývalo z nich, že ty děti, když táhnou tu tašku na kolečkách, se musí jakoby pootáčet dozadu a že tenhle rotační pohyb, který dělají v podstatě pořád, škodí páteří víc než rovnoměrné i větší zatížení, nošené na zádech. Přišlo mi to docela logické.

My školní brašnu budeme řešit za rok. Myslím si že pokud bych já a jiní rodiče měli dojem, že ty děti toho nosí moc, tématizovali bychom to na rodičovské schůzce či jinak s učitelkou a muselo by se najít řešení - např. nechávat časát věcí ve škole, část doma... apod.

Co vím od jiných rodičů, je důležité dávat do batohu/aktovky opravdu jen to co je ten den potřeba, a nevláčet sebou ze setrvačnosti či "pro jistotu" pořád všechno. Uvědomělé paní učitelky to prý i dětem připomínají a vysvětlují... Tak uvidíme.
 Thea + 2 


Re: Četla jsem, že jsou ještě nezdravější... 

(13.8.2009 17:36:34)
A dělali výzkum s tím, že normální děti nosí aktovku i batoh přes jedno rameno ve srovnání, když tu tašku na kolečkách táhnou?
Kromě prvňáka pod dohledem rodičů jsem dítě s batohem na obou ramenou neviděla~;)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Četla jsem, že jsou ještě nezdravější... 

(13.8.2009 17:38:14)
Možná se špatně koukáš ~;)
 Thea + 2 


Re: Četla jsem, že jsou ještě nezdravější... 

(13.8.2009 19:19:01)
Beru to podle průvodu dětí, kterým kolem půl osmé máváme s prcky, když jsme u našich (Co jiného při tom řevu dělat, není větší štěstí než bydlet vedle školy:-) )
 MM, 2 kluci 
  • 

Tak to nevím, ale přijde mi... 

(13.8.2009 17:45:12)
... prvních pár let děti normálně brašny/aktovky nosí na obou ramenou, tj. normálně na zádech, alespoň co vidím tady v okolí (okraj Prahy).
Takové to "frajerské", hodit si batoh jen tak ledabyle přes rameno přichází podle mě až později.
Ono se to těm malým i špatně nosí jen tak přes rameno, překáží jim to, když třeba cestou domů chtějí běžet za kamarády apod. To je jen můj dojem, nevím jak obecně to platí.

 Toranoko 
  • 

Re: Četla jsem, že jsou ještě nezdravější... 

(22.8.2009 16:10:21)
To je pravda, takovehle veci by se mely tlacit, ne tahat...mam sestru rehabku, a ta to taky rikala...
Podle me jde o zvyk, a da se velice rychle zmenit....tlaceni je nekdy i prijemnejsi...
 Hana CH 
  • 

Re: taška na kolečkách 

(16.8.2009 20:26:11)
Syn má tašku na kolečkách. V první třídě jsem baťoh přidělávala na vozíček, do druhé šel baťohem s velkými kolečky. Koupili jsme ho na dovolené v Itálii. Před tím měl na pár týdnů použitý batoh s malými kolečky a věčně za něco zachytával, nabalovala se na to špína...
Teď půjde do třetí a koupili jsme nový jen baťoh, ani jsme nehlídali nějaké popruhy či anatomická záda a dáme ho na podvozek z minulého baťohu.
Syn je spokojený, ve škole není sám, kdo má baťoh na kolečkách. Těch pár schodů, co jde ze šatny do třídy ho v ruce unese a pak ho jen vozí : do družiny, na flétnu, na tancování apod.
 romana - nikolka, elenka 
  • 

Re: výběr 

(13.8.2009 8:19:27)
Já sem vybrala dceři aktovku v papírnictví Herlitz , je to německá firma , takže by měla být kvalitní jak ergonomicky, je i lehoučká. Maj i www stránky.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: výběr 

(13.8.2009 8:48:18)
Romano, nechci ti kazit radost, ale některé aktovky od Herlitze v testech dopadly hrozně - nic nevydržely, případně i měly špatnou konstrukci po ergonomické stránce.
 romana 
  • 

Re: výběr 

(13.8.2009 8:52:32)
Já těm testům zas až tak nevěřím, to si zas nějaký kapitalistík objednal u nějaké firmy, aby mu vychvalovali jen Topgal... S německými výrobky jsem nikdy neměla problémy
 romana 
  • 

Re: výběr 

(13.8.2009 8:52:57)
Já těm testům zas až tak nevěřím, to si zas nějaký kapitalistík objednal u nějaké firmy, aby mu vychvalovali jen Topgal... S německými výrobky jsem nikdy neměla problémy
 Lída,3 kluci a holka 


Re: výběr 

(13.8.2009 9:08:02)
Romano, to byly nezávislé testy, od SOS. Tam si to nikdo nemůže "objednat".~o~
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

je důležité jak vypadá i vevnitř 

(12.8.2009 9:46:31)
není nic lepšího,než dítěti tašku vyzkoušet na zádech a prohlédnout si ji vevnitř,některé mají vnitřní předěly z tak tenkého materialu,že toho moc nevydrží.Koupili jsme batoh Topgal,Klárka je hubeňour a na zádech jí seděl dobře.
 berush 
  • 

Re: je důležité jak vypadá i vevnitř 

(12.8.2009 11:18:21)
ten dvoupatrový penál je blbost, sám o sobě dost váží, a než prvák zařadí tužku nebo pastelku na správné místo je půl hodiny pryč. Lepší je taková taštička na zip, kde má sice tužky všechny pohromadě, ale pro práci s dětmi je to rychlejší.
 berush 
  • 

Re: je důležité jak vypadá i vevnitř 

(12.8.2009 11:20:48)
slušný výběr je zde www.skolnibrasny.cz
 petra 
  • 

Re: je důležité jak vypadá i vevnitř 

(12.8.2009 15:41:06)
Ivono,
prosím o typ batohu, naše dcerka je extrémní hubeňour (necelých 18 kg.)
díky petra
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

Re: je důležité jak vypadá i vevnitř 

(13.8.2009 21:48:24)
Klárka má sice 20kg,ale vůbec na to nevypadá.Vybrali jsme od Topgalu kolekce CHilli CHI 552,teď už je na netu v modré a růžové barvě,ještě byl červeno-zelený s holčičkou v kalhotách.(ten máme)U nás je mají i v kamenném obchodě,tak jsme ho tam byli vyzkoušet.Seděl jí na zádech líp a není tak vysoký,jako třeba mají v Pompu ty s medvídkem Pu nebo Princeznama,taky má popruhy ze spodní strany měkčí,tak by ji v letním oblečení neměl dřít ramena,obešli jsme kde co a ten co máme koupený se nám zdál nejlepší.Známí mají typ co vyhrál test v novinách,myslím,že to je CHILLI CHI 550 s tou blikačkou
 Jitulka+2kaštánci 


Máme vybráno... 

(12.8.2009 11:44:15)
Tak my jsme vybrali batoh na Topgalu. Děti jdou teď v září do první třídy, tak snad to bude OK. Nejdřív jsem si batoh vytipovala v prodejně, ale tam neměli tu barvu co jsme chtěli my. Takže jsem to objednala na internetu a dokonce bez poštovného. Asi proto, že to mám vše dvakrát :-) Jinak dcera je taky drobná a má batoh menší než syn, který je pomalu o hlavu větší. Koupila jsem tam jak penál, tak sáček na bačkory. Jitulka
 Elvare 


už 3. třída 

(12.8.2009 12:41:48)
Syn jde už do 3.třídy, má stále od prvňáčka stejný batoh od topgal, jsem spokojená, syn taky, jen toho měli už i v první třídě hodně, takže se to dost proneslo. A to váha batohu byla jedna z nejmenších na trhu, dobře sedí, přihrádky jsou taky fajn. S penálem bych možná počkala až co řeknou ve škole. U nás byl třeba požadavek na dvoupatrový. Museli mít hned od začátku pastelky, tužky, nůžky, gumu atd. Přeji všem prvňáčkům hezký vstup do nového života!! :-)
 Jedůfka / 99,00 


Topgal čtvrtým rokem 

(12.8.2009 20:08:51)
Jo, syn jde do čtvrté a od první má Topgal baťoh menší velikosti. Akorát ho vždy o prázdninách vyperu, jinak mu není absolutně NIC. Až mi to připadá neuvěřitelné, když vidím jak s ním zachází. Tato investice se určitě vyplatila. Je pevný, lehký, má reflexní pruhy, fakt dobrý ~R^~R^~R^
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Dcera má 13 kg - 5 let 

(12.8.2009 19:06:35)

Čeká nás to až za rok, ale i tak se děsím. Dcera má teď 13 kg a tipuju, že do první třídy půjde tak 14-kilová. Ještě že máme školu kousek! Myslíte, že tedy Topgal bude vyhovovat? Taky už začínám pokukovat. Říkala jsem si, že by to mohl být i príma dárek k narozeninám. :-)
 olsche 


Re: Dcera má 13 kg - 5 let 

(12.8.2009 22:12:29)
Syn jde teď do 1. třídy, má 17 kg a 110 cm, vybírala jsem podle váhy, od Topgalu jsou skvělé, ale těžké. Koupila jsem tuto http://www.skolni-batohy.cz/detail/e-v-a-skolni-batoh-disney-cars/ na netu, jak bude vyhovovat můžu dát vědět. Každopádně je o polovinu lehčí než ostatní, na které jsem koukala. A jestli mu vydrží jen rok, to neva, není zase až tak drahá, koupím jinou. Šlo mi hlavně o hmotnost~R^
 IlonaK2+Verunka+Ondrášek 


Re: Dcera má 13 kg - 5 let 

(13.8.2009 12:22:54)

Tak mi pak opravdu dejte vědět. Ty od Topgalu jsou moc hezké. Myslela jsem, že jsou i lehké, že to tu někdo psal. :-) Kolik váží to vaše?
 olsche 


Re: Dcera má 13 kg - 5 let 

(13.8.2009 13:20:50)
Váží 0,53 kg a to rozhodlo. Batohy od Topgalu váží kolem 1 kg. Jsou akorát na normálně rostlé dítě, náš malej s ní na zádech vypadá jako chodící batoh. Batoh s hodně hubenejma nožičkama.
 olsche 


Re: Dcera má 13 kg - 5 let 

(13.8.2009 13:20:59)
Váží 0,53 kg a to rozhodlo. Batohy od Topgalu váží kolem 1 kg. Jsou akorát na normálně rostlé dítě, náš malej s ní na zádech vypadá jako chodící batoh. Batoh s hodně hubenejma nožičkama.
 Leny+3 


Topgal 

(12.8.2009 20:23:21)
Taky máme batoh od Topgalu, ve škole ho má hodně dětí a neslyšela jsem jedinou stížnost, po roce je jako nový, jen jsem ho vyprala a to s ním dcera nezachází nijak šetrně:-) Je lehký, hodně přihrádek, paráda. Do školy teda nosí jen minimum věcí, téměř všechno si nechávají ve škole, berou domů jen sešity, do kterých píšou úkol, jinak nosí jen penál, svačinu a pití:-) Penál jsme měli jen jednozipový, i do toho se vejde všechno, jako tužky, pera, pastelky, pravítko, guma, nůžky, ořezávátko, bylo nám doporučeno koupit co nejjednodušší, že prvňáčci se v tom líp vyznají, než když mají více zipů, to pak trvá, než tam vůbec něco najdou:-) Letos už jsme kupovali se 2 zipy, ale je stejně velký, jen každý patro zvlášť uzavíratelný:-)
 Rapiti 


Rozum učitelky a rodičů 

(12.8.2009 22:33:28)
Nezáleží jen na hmotnosti tašky jako takové, ale také na přístupu učitelky a rodičů. Naše dcera má spoustu pomůcek ve škole, některé učebnice jsme skoro neviděli, jen přinesla pracovní papíry na úkoly. Vesměs nosila jen několik sešitů, penál a pár drobností. Ale hned na prvních třídních schůzkách koncem září paní učitelka upozorňovala rodiče, že některé děti ještě nosí v aktovce, dárečky, co dostali první den na uvítanou, takže mají zbytečně těžkou aktovku. Je nutné také pravidelně z aktovky vybrat všechny papíry z obrázky a další poklady, které děti neuvěřitelně rychle nastřádají. Osobně jsem zavedla ještě jednu fintu pro svojí hubenou cácorku. Do láhve na pití jí jen naleju sirup na dno a ona si těch 300 ml vody doleje až ve škole.
 Jedůfka / 99,00 


Re: Rozum učitelky a rodičů 

(13.8.2009 8:37:47)
To záleží na učitelce. Náš páťák vloni musel do školy nosit na každý předmět učebnici, v průměru 4! sešity, na ČJ ještě čítanku a z ČJ a M pracovní sešity. Zrušila jsem veškeré desky, stejně se mu do nich všecny sešity nevešly a stejně měl co dělat, aby se mu některé dny se svačinou a pitím všecho vešlo do aktovky.
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Rozum učitelky a rodičů 

(13.8.2009 8:46:06)
Míšo, řekl to vůbec někdo z rodičů té učitelce, že to trošku přehání??? U dcery mělo každé dítě ve třídě pořadač, ve kterém kromě vyplněných pracovních listů mohlo nechávat i učebnice, které ten den doma nepotřebuje (nebyl z nich úkol, neměli se něco naučit a tak).
 Rapiti 


Re: Rozum učitelky a rodičů 

(13.8.2009 8:53:35)
Na co tolik sešitů. U nás mají děti v některých předmětech taky víc sešitů, ale nosí si domů jen ten, co zrovna budou potřebovat, ostatní si nechávají ve třídě. Učebnici zatím nosili jen jednu denně, taď půjdou do třetí třídy, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet, ale myslím, že naše učitelka má v tomhle dost rozumu. K tomu pití: občas nosím do třídy láhev se sirupem pro všechny děti a letos jim asi koupím pár kelímků, ať se jim to líp nalívá a mají je k dispoziti i ti, co si zapomněli doma láhev.
 18.11Sauni13 


Re: Rozum učitelky a rodičů 

(13.8.2009 13:18:18)
Myslím si že záleží na kuse- my máme batoh Topgal reklamovaný 2x během jednoho roku...(zipy-z toho první zip se rozbil 2.září před mýma očima skoro ,,sám")
Neteř ho měla taky a strašně brzy se oloupaly takové ty reflexní proužky kolem dokola...
Co je fakt-hezky sedí na zádech a lépe se do něj dávají věci než do aktovky-kterou měl syn v první třídě.
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

Re: Rozum učitelky a rodičů 

(13.8.2009 23:00:57)
to jsem zvědavá na ten náš,co vydrží.My jsem si s bráchou koupili stejné DVD,on ho reklamoval po 2 měsících,my ho máme 6 let,asi fakt záleží na kuse
 Martina,chlapeček03,holčička99 


Re: reklamace 

(14.8.2009 16:20:31)
tak to bude asi náhoda, znám taky spoustu dětí co mají topgal a rodiče jsou nad míru spokojení, my 4 roky a každý rok tak určitě 2-3x končí v pračce a pořád je v pořádku, jen praskla gumová ručka u poutka ale podle mě ji dcera ohýbala jinak by nerupla.
 lklasinka 


Re: Rozum učitelky a rodičů 

(14.8.2009 7:31:58)
Tak to u nás je škola tedy asi světová i když na malé vesničce. Děti mají až do konce 4 třídy zajištěný pitný režim, nic netahají. Paní učitelka která je má prohlásila, že bude lepší když se složíme a nebudou z domu tahat pastelky, fixy, lepidla ... všechno mají ve třídě. A nosí taky jenom papír vykopírovaný z učebnice.

Já když jsem končila školu, měla jsem ve skříňce tolik věcí, že pro mě museli naši přijet autem.
 Toranoko 
  • 

Re: Rozum učitelky a rodičů 

(22.8.2009 16:16:17)
To ja jsem na skole zadne skrinky nezazila :-D Na zacatku roku ucebnice pujcit (ten den jsme nesli domu vsechny), na konci vratit... ;-))
 Sarus, tři děti 
  • 

Hama x Topgal 

(13.8.2009 22:17:43)
Nemáte někdo zkušenost se školní taškou od firmy Hama? Já jsem tedy rozhodnutá téměř na 100% rovněž pro Topgal (čeká nás to za rok), ale známá bude kupovat právě od f. Hama.
A ještě k tomu Topgalu: Líbí se mi batoh 527, ale zdá se mi příliš vystouplý do prostoru (i když ty tři kapsy jsou určitě super), nepřekáží například v trolejbuse, když ho má dítko na zádech?? Nebo se mi to zdá?
Díky za názory.
 Ivona,Klára02,Tereza06 
  • 

Re: Hama x Topgal 

(13.8.2009 22:25:34)
myslím,že nezdá,ten 3 komorový,když se nacpe věcma mi taky tak připadá.Myslím,že pro prvňáka stačí 2 komorový+menší přední kapsa,i tak se tam toho vejde hodně.Starší dítě si pak s tím 3 komorovým líp poradí.
 lklasinka 


Re: Hama x Topgal 

(14.8.2009 7:34:58)
třeba se během roku oběví ještě nějaká naprostá novinka, asi to budu řešit až tak v červnu
 Martina,chlapeček03,holčička99 


Re: Hama x Topgal 

(14.8.2009 16:14:41)
tříkomorový je opravdu veliký, dcera ho nosila až od půlky druhé třídy, v první měla klasickou aktovku od emipo, syn jde taky za rok už teď máme vybranou pro ježiška od togalu , vypadá jako aktovka. Dcera je menšího vzrůstu už nevím kolik vážila ale byla drobes, a sama paní uč. navrhla že si mají knížky nechávat v lavici a druhé jsem měli doma. Nevím jestli to tak měli všechny děti ale ty drobné ano.
 víra 


Re: Hama x Topgal 

(17.8.2009 6:49:03)
My jsme zakoupili školní aktovku od f. Hama a jsme naprosto spokojeni. Moderní, praktická, dostatek místa, lehká, vybavená, kvalitní. Jako bohus jsme dostali sportovní tašku se stejným motivem. Moc doporučuji. ~R^
 Sarus, tři děti 
  • 

Re: Hama x Topgal 

(18.8.2009 20:04:14)
Díky za názory. Máme na rozmyšlenou ještě rok.... Teda já když šla do 1. třídy, tak byl ten výběr jednodušší. Na trhu jenom jeden typ tašek, lišily se jen barvou - buď hnědá nebo tmavě červená. :)))

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.